Outlander PHEV MY19

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Joi Ian 28, 2021 3:51 pm

update la app din telefon sau la partea din masina?
inteleg ca android 11 va fi super in privinta android auto

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Joi Ian 28, 2021 9:56 pm

În cazul nostru este nevoie de update la tehnologia cu care a fost echipată mașina. La alte mărci s-a renunțat la cablul de date.

Ar mai fi un lucru de subliniat și anume crearea unei interfețe mai prietenoase și care să ne ofere o posibilitate de customizare a datelor care ne interesează dintr-un anumit fișier. Nu este greu de realizat însă probabil că responsabilitatea programatorilor niponi nu implică alinierea cu filosofia mea. :D
Ultima oară modificat Vin Feb 05, 2021 11:56 am de către Ermeneutic, modificat 1 dată în total.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Mar Feb 02, 2021 9:21 pm

Donez set protecție pentru pedale (compatibil PHEV +2018). L-am cumpărat din Japonia și pentru a-l monta trebuie să dau găuri în cele două pedale și apoi în suportul din plastic pentru piciorul stâng, ceea ce NU se va întâmpla la mașina mea!
Pentru detalii nu ezitați a mă suna.

Imagine
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Lun Feb 22, 2021 1:03 pm

nu ma incanta varianta gaurilor :))
intrebare (fiindca suntem printre noi imi permit): cum se caracterizeaza jentile?
eu la honda aveam all season, acum am anvelope de vara si iarna dar ii trebuie 4 jenti sa nu le tot dau jos :D

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Lun Feb 22, 2021 1:13 pm

ai comandat vreun set de protectie fara gauri?
cel din stanga imi pare util. honda avea un cauciuc, astia au pus mocheta. noaptea mintii. proiectantul o fi vreun schiop din ww2?

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Lun Feb 22, 2021 10:08 pm

Mirabeau88 scrie:
Lun Feb 22, 2021 1:03 pm
nu ma incanta varianta gaurilor :))
intrebare (fiindca suntem printre noi imi permit): cum se caracterizeaza jentile?
eu la honda aveam all season, acum am anvelope de vara si iarna dar ii trebuie 4 jenti sa nu le tot dau jos :D
Mie mi-au livrat mașina în decembrie, ca atare am prins o oferta de jante + pneuri de iarnă + senzori de care sunt mulțumit. Toate provin din portofoliul Mitsubishi motiv pentru care sincronizarea cu CB este perfectă.
Referitor la ținuta de drum nu am ce să reproșez întrucât eu am un stil defensiv de condus.
Îți recomand să iei legătura cu distribuitorul Mitsubishi și vezi ce jante îți propune. Comoditatea are un preț însă dacă pui în balanță costul achiziției vs confort, siguranță și aspect cred că varianta câștigătoare este oferta dealerului Mitsubishi.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Lun Feb 22, 2021 10:15 pm

Mirabeau88 scrie:
Lun Feb 22, 2021 1:13 pm
ai comandat vreun set de protectie fara gauri?
cel din stanga imi pare util. honda avea un cauciuc, astia au pus mocheta. noaptea mintii. proiectantul o fi vreun schiop din ww2?
La un showroom Mitsubishi din Tokyo am purtat o discuție cu cei de la vânzări și așa am intrat în posesia setului ”sport”, mă rog, de protecție... Era unicul. Ideea este că eu nu am înțeles foarte clar procedura de montaj motiv pentru care am lăsat deschisă imaginația mecanicilor din România care mi-au dat verdictul: ”Fără să găurim pedalele nu avem cum să montăm apărătorile”. Am renunțat întrucât aveam senzația că burghiul îmi va sfredeli inclusiv măduva spinării... :blink:
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Mar Feb 23, 2021 8:59 am

stiu ce zici dar ultima oferta a dealerului a fost la o banda de protectie a usilor. Isuse, m-a luat cu lesin
plus pentru 3 luni in care merg doar prin oras doar cu anvelopele de iarna imi pare overkill sa ma arunc. o sa incerc la dezmembrari sa iau originale dar asta e cam maxim

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Mie Mar 31, 2021 10:02 am

so... mi-am luat google pixel 4a 5g. de dragul masinii m-am despartit de huawei desi 40 pro arata mega super.
ma rog si pentru google photo nelimitat.
si... supriza nu reusesc sa il fac sa mearga fara fir pe dl android auto. pe pagina lor zice simplu
1. bagi cablul
2. faci setarile
3. scoti cablul
4. cand te urci data viitoare bum merge fara cablu

acum ori sunt eu idiot ori nu e chiar asa.
am conectat aparatul la wifi. am facut pasii si sufletul. am pus sa intre aparatul in android auto cand sesizeaza conexiunea de bluetooh, am apasat pe butonul de android. nimic
masina apare ca fiind compatibila android auto wireless. telefonul are android 11 care ar trebui sa faca asta cand va veni pe restul telefoanelor.
pe grupul de fb lumea zicea ca merge

aveti vreo idee??? :mad:

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Joi Apr 01, 2021 9:21 am

colegii de pe grupul de fb zic ca masina nu e compatibila
google zice sa verific lista. pe lista masina e
T&R&^RYUTIO*)(*^%&R#T*OP({)}

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori