Martor bord interesant

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Sutton
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 10, 2018 11:12 pm
Contact:

Martor bord interesant

Mesaj de Sutton » Dum Ian 06, 2019 7:18 pm

Salutare! Îmi poate spune cineva ce înseamnă Săgeata in jos de sub indicatorul de temperatura exterioara ( afișajul central, dreapta sus)? Încerc sa atașez și imaginea.

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Re: Martor bord interesant

Mesaj de spinner » Lun Ian 07, 2019 5:28 pm

His: Outlander MK3, 2.2 DI-D
Hers: ASX MK2, 1.6 DI-D

Ex: Lancer X, 1.6, 2011

Sutton
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 10, 2018 11:12 pm
Contact:

Re: Martor bord interesant

Mesaj de Sutton » Lun Ian 07, 2019 6:05 pm

Exact. Tot nu am lămurit rostul lui dar dacă mai apare, o sa apăs INFO și văd ce urmează. Multimesc mult pentru link.

gheorghedanut
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 22, 2019 11:53 pm
Contact:

Re: Martor bord interesant

Mesaj de gheorghedanut » Sâm Mai 25, 2019 1:35 am

În legătură cu acel semn a apărut și la ieri dimineață când a închis soția ușa, l-am văzut fără sa vreau iar după ceva timp am observat ca ușa nu era închisă bine, a apărut după ce a dispărut martorul cu ușa deschisa am tras de ușa și acea săgeată a dispărut, am reluat din dou operațiunea ad redeschis ușa și am închis-o din nou dar nu de tot martorul a apărut din nou.

paul.cheteles
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iun 15, 2019 4:59 pm
Contact:

Re: Martor bord interesant

Mesaj de paul.cheteles » Lun Oct 12, 2020 10:26 pm

In caz ca mai ajunge cineva pe aici: acea iconita inseamna ca daca tii butonul INFO apasat vreo 3 secunde, iti dispare avertizarea de pe bord si poti sa vezi consum mediu, distanta etc. E utila cand apare REFUEL si vrei sa scapi de mesaj :)

raduvacariuc
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 21, 2021 8:31 pm
Contact:

Re: Martor bord interesant

Mesaj de raduvacariuc » Lun Iul 12, 2021 10:36 pm

Acel simbol este afisat in momentul cand ai o avertizare, vei vedea avertizarea dar si acest simbol. Daca apesi mai lung pe "info" acest simbol iti va disparea, va apare bara de consum instantaneu dar si un semnul exclamarii deasupra, semn ce va disparea dupa ce se va reseta avertizarea: usa deschisa, centura de siguranta, lipsa benzina....

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori