Cumpar Motor 1.5 109 Cai Benzina ( 4a91)

Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Joi Oct 18, 2012 4:33 pm

Cumpar urgent motor complet ( in stare buna de functionare) pentru Mitsubishi Colt 1.5 109 cai benzina an 2006.
Tipul motorului este 4A91
Exista pe Lancer, Smart four four si Colt.

0747.804.354 Adrian Petru

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Joi Oct 18, 2012 4:48 pm

Poate te ajuta vreun coleg cu mitsu cu relatii in polonia

motoare pe ebay polonez

Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Joi Oct 18, 2012 5:01 pm

Multumesc Alex44
Poti sa-mi spui te rog daca se poate verifica un motor din alta tara de la dezmembrari ? Se pune pe un stand ?
Daca e crapat, daca scoate fum ? Daca motorul are vreo problema nu vreau sa o depistez dupa ce dau banii pe motor, transport si manopera
Este prima data cand ma confrunt cu o astfel de problema si chiar nu stiu cum sa procedez.
Se poate verifica acolo ?

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Oct 19, 2012 8:59 am

Piesele de la dezmembrari vin insotite de o garantie scurta, si sunt marcate cu o carioca speciala ca sa stie si vanzatorul ca n-ai umblat in el. E un risc sa-l iei, pierzi timp si posibil si bani de transport.

Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Lun Oct 22, 2012 6:33 pm

QUOTE (Alex44 @ Oct 19 2012, 08:59 AM) Piesele de la dezmembrari vin insotite de o garantie scurta, si sunt marcate cu o carioca speciala ca sa stie si vanzatorul ca n-ai umblat in el. E un risc sa-l iei, pierzi timp si posibil si bani de transport.


Salut si multumesc.
Un motor nou 4a91 costa 8000 euro fara TVA nu am ce sa fac . Am sunat la reprezentanta nu vorbesc din auzite.
Pana acum pt mine nu au existat piese sh sau de proasta calitate cand a fost vorba de masina dar nu am de ales acum.
Eu inca sper sa gasesc in tara un motor dar astept de la sfarsitul lunii Iulie. Nu gasesc nici macar un Colt in stare de functionare cu motorizarea asta de vanzare ...


Daca e sa iau din alta tara si motorul nu este bun, pierd din start 300 euro transport + 250 euro manopera. Asta in cazul in care recuperez banii pe motor
Daca e sa fie bun, in 2000 euro intra si manopera si motor si transport.
Imi poti recomanda o firma serioasa de dezmenbrari care aduce motoare din alta tara ?

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Oct 23, 2012 9:00 am

Nu am nici cea mai mica ideee, imi pare rau. Cel mai sigur e sa te duci cu masina pe platforma unde gasesti un motor, si sa-l si montezi acolo. Nu e cel mai ieftin poate, dar e cel mai sigur.

Am sa incerc sa vorbesc cu un prieten cu radacini in Polonia ce ne mai aduce noua piese marunte de acolo, poate poate, e vreo sansa, sa stie el pe cineva care sa poata aduce un motor de acolo.

Eu am mai luat de pe allegro si ca de pe orice site, mai iei si teapa. De ex comandat aripa gri si venit albastra. Dar am comandat si un compresor de AC si a venit perfect functional...si altele.

Deci nici polonezii nu sunt sfinti, dar mi-am luat tepe si de la nemti si de la romani asa ca fiecare cumparatura online are riscurile ei.

Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Sâm Noi 03, 2012 11:41 am

Anuntul nu mai este valabil pt ca am gasit motor.
Le multumesc celor care au postat pt sfaturi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori