Cumpar Element Plastic Cupola

Avatar utilizator
claudiu_aft
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 9:56 pm

Mesaj de claudiu_aft » Lun Sep 12, 2011 11:04 pm

Salutare tuturor!
Tocmai ce am fost furat de un element de plastic de pe cupola Lancerului meu...s-a intamplat la Manastirea Cozia ...incredibil,dar adevarat....
Oricum sunt interesat de cumpararea acelui accesoriu minuscul,dar foarte imporatant pt mine...
Have a nice night!:)

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Sep 13, 2011 7:34 am

Care element de plastic? Capacelul de unde se fixeaza barele pe plafon sau toata bagheta de plastic din fata pana in spate de pe plafon?

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mar Sep 13, 2011 9:14 am

Daca vorbesti despre "capacelul unde se fixeaza barele pe plafon..." si mie mi s-a furat unul, dar in Ploiesti. Si eu sunt interesat.

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mar Sep 13, 2011 10:34 am

Acele capacele mai sunt "furate" si de jetul de apa sub presiune din spalatorii.
Asa ca e posibil sa-l fi pierdut la spalatorie si sa fi observat ceva mai tarziu. Eu le-am fixat cu banda dublu adeziva pusa pe interior
Oricum la reprezentanta e destul de scump.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Sep 13, 2011 10:43 am

Eu le-am fixat cu o picatura de super glue. Deasemeni si antena la fel am fixato
imi e greu sa cred ca sar la spalatorie de la jet ca eu m-am chinuit sa le scot ca sa le pot lipi, mi-am zdrelit unghiile si degetele.

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mar Sep 13, 2011 11:49 am

Poate la modelele mai noi sunt fixate ceva mai bine, dar eu l-am vazut cu ochii mei zburand la spalatorie si asa l-am recuperat pe ultimul ramas.
Pe care de altfel l-am si fixat.

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Mar Sep 13, 2011 9:46 pm

Salut,

din pacate eu am lipsa 2 capace!
pret la Mitsubishi Timisoara 12 Euro bucata....
doua bucati de plastic....incredibil...

dar ca sa am constiinta impacata va trebui sa cumpar pana la urma

Avatar utilizator
claudiu_aft
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 9:56 pm

Mesaj de claudiu_aft » Mar Sep 13, 2011 10:27 pm

Multumesc pentru raspunsurile voastre prompte....mie inca nu imi vine sa cred ca sunt oameni(pana la urma proprietari de Mitsu ) care se fura unul pe altul...la Mitsu Bacau e vorba de 60 RON bucata...de aia intreb pe forum..poate gasim si noi mai ieftin...pana la urma e o bucata de plastic...TNX for ypur answers!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori