Cumpar Mitsubishi Pajero 3.2 Di-d

Avatar utilizator
Baruba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 20, 2011 2:51 pm

Mesaj de Baruba » Mar Iun 14, 2011 7:57 pm

Cumpar Mitsubishi Pajero 3.2 Di-D care sa indeplineasca cumulativ urmatoarele cerinte:
inmatriculat Romaniavolan stangavarianta lunga7 locuricutie de viteze automatastare perfecta de functionarecarte, certificat de inmatriculare , certificat fiscal prezente la momentul incheierii tranzactieian de fabricatie intre 2001 - 2004

Stiu foarte bine ca impozitul pt un astfel de autovehicul este aprox 4.700 RON/an, asa ca vor aparea multe la vanzare

Astept ofertele voastre numai pe mail la adresa emi1978ro@yahoo.com si daca prezinta interes masina va voi contacta eu.

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mar Iun 14, 2011 10:40 pm

QUOTE (Baruba @ Jun 14 2011, 07:57 PM) Cumpar Mitsubishi Pajero 3.2 Di-D care sa indeplineasca cumulativ urmatoarele cerinte:
inmatriculat Romaniavolan stangavarianta lunga7 locuricutie de viteze automatastare perfecta de functionarecarte, certificat de inmatriculare , certificat fiscal prezente la momentul incheierii tranzactieian de fabricatie intre 2001 - 2004

Stiu foarte bine ca impozitul pt un astfel de autovehicul este aprox 4.700 RON/an, asa ca vor aparea multe la vanzare

Astept ofertele voastre numai pe mail la adresa emi1978ro@yahoo.com si daca prezinta interes masina va voi contacta eu.

Cred ca ai gresit forum-ul ..... vezi ca nu esti pe www.saraci.ro/forum.
Ultima oara cand am verficat ne permiteam si noi sa platim un impozit, ca doar nu fug banii de posesorii Mitsubishi.

Avatar utilizator
Baruba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 20, 2011 2:51 pm

Mesaj de Baruba » Mar Iun 14, 2011 11:53 pm

Desi esti off-topic mult si ceea ce ai scris tu nu are absolut nicio legatura cu postul meu, voi incerca sa iti explic cateva aspecte.
Tu ai un motor de 2 litri si platind un 80 RON/an, cand ai verificat ultima oara iti permiteai suma asta - ce sa zic bravo tie si la mai mare indraznesc sa spun.
Dar ea gandeste-te tu acum, sa fi avut un motor de 3200 si la sfarsitul anului 2010 guvernul iti zice ca trebuie sa platesti un impozit dublu.
Eu am ridicat o problema de principiu, nu in scopul de a ofensa pe cineva. Vreau sa intelegi nefirescul situatiei din Romania, nu faptul ce posesorii nu si-ar putea perminte.
Nu poti pretinde ca la o masina din 2001 sa zic, la 10 ani vechime cand mai valoreaza cateva mii de euro, sa platesti anual aproximativ 1200 euro; si in schimbul acestor bani sa nu primesti nimic.

Daca reusesti sa vezi mai departe de tine si sa intelegi absurdul situatiei din Romania iti va fi foarte limpede ca postul meu nu are nici cea mai mica urma de ofensa adresata cuiva...

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Iun 15, 2011 10:24 am

Baruba, ai dreptate ca impozitul este mare dar nu poti intra pe un forum si sa presupui ca la un impozit de 4700 ron, te astepti ca cei de pe forumul asta sa sara repede la marea oportunitate pe care ne-o oferi. inteleg ce zici dar nu da de inteles ca astia de pe forum nu-si permit, in schimb tu...ok?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Iun 15, 2011 10:29 am

Hai sa nu facem pe sensibilosii. A spus ca se asteapta sa aiba multe la vanzare. E dreptul lui sa .... spere .... la asa ceva. Realitatea probabil o sa ii arate altceva.

Cred ca ne agitam prea mult. Nu va mai dati atata loviti. Pun pariu ca sunt oameni proprietari de masini cu motoare mari, au bani destui, dar poate prefera sa faca altceva cu 4700 RON or more decat sa ii arunce la stat. Eu cred ca as intra in categoria asta daca as avea nivelul de venituri care mi-ar permite un impozit de 4700 RON / an. Din pacate n-am ajuns inca la acel nivel.

Avatar utilizator
Baruba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 20, 2011 2:51 pm

Mesaj de Baruba » Sâm Aug 20, 2011 5:43 pm

Multumesc , se poate inchide, inaite sa mai abereze si altii.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori