Cumpar Outlander 2007

Avatar utilizator
dmode_ro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 27, 2010 12:08 pm

Mesaj de dmode_ro » Sâm Feb 27, 2010 12:19 pm

Cumpar outlander minim 2007 modelul 2.0 de 140 cp preferabil culoare negru, chiar si preluare de leasing

Avatar utilizator
dmode_ro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 27, 2010 12:08 pm

Mesaj de dmode_ro » Mar Mar 02, 2010 10:52 pm

Nimeni?? prefer outlander unui ML 270 din 2004 ce imi este oferit la un pret bun.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Mar 03, 2010 10:05 am

salut, am un vecin care mi-a zis acum vreo sapt ca vrea sa-si dea outlanderul, din ce am vazut inauntru, are toate optiunile and then some! o sa incerc sa dau de el si iti zic.

Avatar utilizator
dmode_ro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 27, 2010 12:08 pm

Mesaj de dmode_ro » Joi Mar 04, 2010 10:55 am

Multam.

Avatar utilizator
crisstiann
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 14, 2008 5:40 pm

Mesaj de crisstiann » Mar Mar 23, 2010 10:55 am

QUOTE (dmode_ro @ Feb 27 2010, 12:19 PM) Cumpar outlander minim 2007 modelul 2.0 de 140 cp preferabil culoare negru, chiar si preluare de leasing
black amethyst/2007/2.0did/140cp/full (fara trapa,navi,scaune incalzite,piele), 42000km. pret19000e?

Avatar utilizator
therodot
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 02, 2011 5:49 pm

Mesaj de therodot » Mar Ian 04, 2011 10:39 am

mai are cineva anunturi de vanzare outlander?

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mar Ian 04, 2011 12:19 pm

pe autovit te-ai uitat? am vazut vreo 4....si din cate tin minte mai era pe forum unul de vanzare....dar de 200 de cai...

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Mar Ian 04, 2011 4:05 pm

Din pacate destul de greu de gasit in perioada asta. Este o masina foarte buna si faptul ca nu gasesti sa cumperi nu e de mirare. Acum 1-2 luni, cand erau oferte imbatabile (euro4) si nici rabla era avantajoasa / taxa mica pt euro4 de afara, cred ca a fost un moment mai propice (poate mi-ar fi trecut si mie prin cap sa il dau, dar acum sansele sunt cam 0 sa ma coafeze altceva). Spor la cumparaturi! Masina merita, zic eu. Incearca din Germania, am vazut multe acolo la preturi rezonabile.

Avatar utilizator
therodot
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 02, 2011 5:49 pm

Mesaj de therodot » Mar Ian 18, 2011 8:18 pm

la sfarsit- inceput de an, credeam ca oamenii s-au speriat si nu mai vand. a fost un blocaj de o luna, la final de program rabla. multi insa si-au dat seama ca piata e in scadere si daca nu vand acum, pana cand nu se relanseaza noul program rabla, la toamna va fi si mai rau. piata auto e intr-o anumita regresiune si, se stie, atunci cand cazi, mai intai te opresti si abia apoi incepi sa cresti. deocamdata piata auto nu a reusit nici macar sa se opreasca, daramite sa inceapa sa creasca preturile. mai e destul loc de dat in jos, deci de ce sa ma grabesc...

am vazut deja oferte de preluare leasing si observ ca incep sa fie destul de accesibile preturile. firmele de leasing (sau bancile) care ofera imprumuturi sunt adevarati rechini financiari. la un imprumut de 10.000 de euro, omul da inapoi in 5 ani cam 18.000 de euro (casco inclus). aproape dublu.

multi dintre proprietarii care predau leasinguri tin la pret, gandindu-se la suma (dubla fata de pretul real al masinii) pe care au dat-o ei in rate, care insa pentru cumparator nu conteaza absolut deloc. initial, cei care predau leasing cer un avans mare (stiind ca ei au dat multi bani la rate), nimeni nu le accepta avansul si, in final, isi dau seama ca au noroc daca le preia cineva leasingul, pentru ca de multe ori firmele le iau masinile...

la fel cu piata de SH. o sa mai scada, are loc de dat inapoi. multi sperau ca Rabla sa se termina anul asta si poata mentine pretul SH-urilor la nivelul actual. Rabla va continua, cu 4 cupoane chiar, astfel ca masinile noi vor fi destul de atractive pentru cine are banii stransi la ciorap. Un asx nou cel mai slab echipat e 15.000 de euro (cu cupoane luate de cumparator, nu de dealer). la fel un qashqai. nu mai vorbesc de tucson sau santa fe. cine tine la pret risca sa nu o mai dea, pentru ca un tucson (acum se numeste ix35 parca) dotat cu de toate gasesti oricand la un pret mai mic (si nu e o masina chiar rea).

parerea mea e ca acum e momentul pentru cei carora le place sa isi schimbe masinile. inca sunt proprietari care tin la pret, dar daca ii intrebati cate oferte reale au, veti afla ca niciuna. toate sunt intrebari, tatonari, nimicuri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori