Oglinzi Rabatabile Electric

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mar Apr 14, 2009 3:58 pm

Salutare,
intrucat optiunea de oglinzi rabatabile electric este din punctul meu de vedere un "must have" si m-am ofticat pe Mitsubishi ca nu ofera asa ceva la New Lancer, eu vreau sa imi comand de la Shadows aceste accesorii. Poate ma grabesc, ca inca nu am gasit feedback pe nicaieri (ce-i drept nici nu am cautat inca in mod deosebit, dar diseara asta fac...). Pretul de 201 EURO mi se pare mai mult decat decent tinand cont de cum arata, ca sunt deja vopsite si includ si transport. Ce ziceti, ne bagam mai multi? Poate il mai pacalim si de un discount.
Pentru cei interesati, verificati pe site-ul lor ce coduri de culoare au disponibile, pentru ca s-ar putea sa nu coincida toate culorile cu cele din Europa. Detalii pe bursa si pe site-ul lor.

Pe de alta parte, are cineva idee cam cum s-ar face montajul? Cred ca tre' sa ma duc la MCar, ca alfel "Pa" garantie daca umbli la circuitul electric. Daca dureaza o zi intreaga montajul dau pe el mai mult decat pe oglinzi. Ma rog, ramane de vazut. Astept adeziuni ca s-o punem de un group buy.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Apr 15, 2009 9:55 am

Mai trebuie investigata problema... Si trebuie vazut daca monteaza dealer-ul...

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Apr 15, 2009 11:06 am

in general group buy se face pentru a scadea din costurile cu transportul... dar aici este inclus transportul.
in plus: daca ne strangem 5 insi, va trebui sa platim 1000 de euro. probabil ca vanzatorul este mai mult tentat sa dea o tzeapa de 1000 de euro decat una de 200 (asta in cazul in care e acel gen de om).
in afara de asta, eu unul am avut recent o experienta la group buy pe care nu vreau sa o mai repet, am ramas cu obiectele comandate pentru ca unii au uitat ca le-au comandat.
si oricum, la suma asta ideal ar fi sa comanzi de pe un site de genul ebay, sa platesti cu paypal si sa beneficiezi de buyer protection. adica daca iti iei teapa sa poti sa iti recuperezi banii. pentru ca vanzatorul este din singapore, nu e din europa, nu ai ce sa ii faci daca ti-o trage.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mie Apr 15, 2009 11:38 am

Intr-adevar, ai dreptate in anumite privinte. Ma gandeam ca poate mai scoatem de un discount daca ne adunam mai multi. Pe de alta parte, nu as fi platit din buzunarul meu cate 200 de iepuroi pentru altii, evident fiecare trebuie sa plateasca in momentul comenzii. Oricum, nu e urgenta, trebuie sa mai investigam problema, ne mai intalnim, mai vorbim... Era de principiu, sa vedem cam cati am vrea sa ne montam asa ceva. Eu as vrea undeva peste vreo 2 luni sa comand daca totul e OK.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Apr 15, 2009 11:49 am

QUOTE (diablo_666 @ Apr 15 2009, 11:38 AM) Intr-adevar, ai dreptate in anumite privinte. Ma gandeam ca poate mai scoatem de un discount daca ne adunam mai multi. Pe de alta parte, nu as fi platit din buzunarul meu cate 200 de iepuroi pentru altii, evident fiecare trebuie sa plateasca in momentul comenzii. Oricum, nu e urgenta, trebuie sa mai investigam problema, ne mai intalnim, mai vorbim... Era de principiu, sa vedem cam cati am vrea sa ne montam asa ceva. Eu as vrea undeva peste vreo 2 luni sa comand daca totul e OK.

Peste 2 luni ma bag si eu diablo.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Apr 15, 2009 9:30 pm

din ce am vazut shadows scrie si pe forum la bulgari. insa nu stiu daca a cumparat cineva de la el.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Vin Apr 17, 2009 8:19 am

si eu as vrea si tot cam peste 2 luni.
Ideea este alta: daca cumparam 5 bucati la o comanda, transportul ar trebui sa scada, chiar destul de mult, fiind un singur colet.
Totusi eu zic sa cautam pe cineva care se duce prin singapore. Asta ca sa fim siguri de comanda...

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Vin Apr 17, 2009 3:00 pm

arata bine, acum nu stiu daca iesim ok la comanda ... totusi e cam ambiguu

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Apr 17, 2009 3:46 pm

Cand face-ti o lista de comanda, Count ME In !

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Apr 17, 2009 5:27 pm

Pai lista ar arata cam asa:

1. Diablo
2. Speedy
3. Allexino
4. Apple (? - daca nu gasim pe nimeni sa aiba drum pe-acolo te mai bagi?)
5. ...

Cine mai doreste se poate adauga singur la lista (am observat in organizarea intalnirii de la Lepsa ca e bine sa pastram o lista in acest format).

A apucat cineva sa intrebe la vreun service/dealer daca ne rezolva cu montajul fara sa avem probleme de garantie? Eu am tot incercat sa il prind online pe mess pe consultantul de la care am luat masina, dar nu am reusit. Voi incerca din nou saptamana viitoare si sper sa vin cu raspunsul... favorabil.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori