Vand Mitsubishi Lancer X 1.8 Benzina, Cutie Automata Cvt

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Dum Apr 08, 2012 12:26 pm

Frumoasa masina , arata intretinuta . Si foarte frumoase sunt si pozele , foarte artistic realizate . Ce ma nedumereste insa este ca ai scris ca ai un consum mixt de 10% . Cam mult pentru 1.8 parca , ca si consum mixt , poate ai un stil sportiv de a conduce . Intreb pt ca si eu o sa am acelasi motor dar pe cutie manuala . Spor la vanzare . Sper sa gasesti un cumparator care sa o intretina la fel de bine !

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Dum Apr 08, 2012 1:18 pm

Multumesc de apreciere.

Consumul este cel trecut de mine (10% - mixt) si stilul de condus este unul normal, responsabil, fara actiuni bruste sau sportive.
Colegii care mai detin acest motor pot sa confirme ce spun, chiar sa mai pluseze un litru-doi, in functie de stilul de condus.

Dezavantajul meu este ca o folosesc intensiv intr-un oras destul de aglomerat (Ploiesti) si am rareori ocazia sa ii "reglez" consumul mixt cu iesiri pe distante lungi, in afara orasului. Totusi, dezavantajul acesta este in permanenta concurenta cu avantajul ca am cutia automata care este foarte confortabila pentru oras. Cat despre intretinere, imi place sa o stiu curata si am cateva fixuri legate de cum ar trebui sa arate o masina, in rest, masina e masina si trebuie tratata ca atare, fara sa o exploatezi inutil si fara sa o folosesti necorespunzator... insa nici de neglijat si tinut in parcare nu este.

Bafta!

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Dum Apr 08, 2012 7:49 pm

Confirm si eu un consum urban de 11-12 l/100km. Insa, in cazul meu, intrucat fac 75% din km in afara orasului, am un consum mediu de 8,1 l/100km (consum facut la pompa, nu indicat in bord). Dar, sincer, nu stiu cate masini pe benzina cu motor aspirat de 140 CP reusesc sa scoata un consum mai bun de atat. Oricum, confortul dat de CVT e un mare plus, care ma face sa uit de consum

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Dum Apr 08, 2012 8:18 pm

Ma bucur ca sunteti multumiti de motorul asta , cu atat mai mult cu cat o sa il am si eu . Chiar acum vin de la un gratar de scrumbie cu cineva de la Iricad , repr Mitsu din Galati , si se pare ca sunt singurul care voi avea motorul asta la mine in oras . Eu ma refeream doar la consumul mixt de 10% al masinii , dar daca se refera la un mers mai mult in oras decat in afara nu se aplica teorema . E de explicat 10% daca mergi mai mult in oras decat in afara . Eu unul cam merg in expeditii , fac cam 10 000 km in 4 luni de concediu , si din ce am vazut pana acum mi se pare un consum rezonabil . Eu alternez trafic urban cu trafic etraurban in proportie de 50-50% deci voi scoate un consum bun , Galatiul nu este un oras asa de aglomerat daca stii sa iti alegi rutele ocolitoare , Malakai stie la fel de bine ca mine la ce ma refer . Inca o data te felicit pt cum arata masina , imi pot da seama ca esti un om meticulos din ce am vazut pana acum . Nu cred ca gresesc cand apreciez asta . Spor la vanzare .

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Dum Apr 08, 2012 10:00 pm

Salut, la ce pret dai masina? Oferta mai este valabila? Ma intereseaza cat costa ca bani, fara masina la schimb, cate revizii ai facut si cati km are.

Mersi

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Vin Apr 13, 2012 1:25 pm

Oficial masina a devenit proprietatea colegului info_lancer.
Multumesc cumparatorului si mitu.ro pentru ajutor.
Sa o stapaneasca sanatos, fara incidente si sper cu tot atata grija cu cat am pastrat-o eu.

Paste fericit!

Topicul se poate inchide.

Ps: 66RRR - ramane activ, nu va las eu asa usor!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Apr 13, 2012 3:47 pm

Se inchide la cererea initiatorului topicului.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori