Vand Mitsubishi Outlander

Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Joi Dec 08, 2011 10:22 pm

pret nou 8500 euro
masina are 108.000 km sta in garaj
echipata cu cauciucuri de iarna

Avatar utilizator
siirm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 16, 2009 4:18 pm

Mesaj de siirm » Vin Dec 09, 2011 11:06 am

Daca te razgandesti cu propunerea mea da-mi un semn.

Toata stima si bafta la vanzare!

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Vin Dec 09, 2011 9:02 pm

Ca sa vinzi masina asta trebuie sa scrii pe ea mareeee TDI (cu I-ul rosu) pentru ca natia romaneasca are intiparita in ADN aceste 3 litere.
Nu pretul e neaprat problema aici ci MARCA. Piata din RO nu cunoaste altceva in afara de VAG si BMW. Am trecut si eu prin situatia ta avand CZT-ul si Octavia RS la vanzare si SKODA s-a dus prima fiind aproape dublu la pret...si in afara de spatiu(la care ne adaptam) Mitsu e senzatie maxima.
Scuze pt offtopic, dc deranjeaza pe cineva se poate sterge - Bafta la vanzare!

Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Dum Dec 11, 2011 1:26 pm

acum in decembrie ii fac revizia pt ca a trecut un an si nu am facut cu ea decat 6000km din care 3000 in afara tarii. nu prea sunt dispus la schimb pt ca aceeasi prob as avea si cu cealalta

Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Dum Dec 11, 2011 1:41 pm

QUOTE (VooN @ Dec 9 2011, 09:02 PM) Ca sa vinzi masina asta trebuie sa scrii pe ea mareeee TDI (cu I-ul rosu) pentru ca natia romaneasca are intiparita in ADN aceste 3 litere.
Nu pretul e neaprat problema aici ci MARCA. Piata din RO nu cunoaste altceva in afara de VAG si BMW. Am trecut si eu prin situatia ta avand CZT-ul si Octavia RS la vanzare si SKODA s-a dus prima fiind aproape dublu la pret...si in afara de spatiu(la care ne adaptam) Mitsu e senzatie maxima.
Scuze pt offtopic, dc deranjeaza pe cineva se poate sterge - Bafta la vanzare!
daca problema e consumul atunci se poate pune pe gaz(1000euro in service autorizat cu autorizare RAR)
cei 15-16l in oras si 9-10l afara ar fi la jumate(din punct de vedere al costului carburantului consumul fiind acelasi fara sa piarda din performante masina)
litrul de gaz(daca pot spune asa) e undeva la jumate 2,9-3 lei fata de 6lei/litru benzina
nu vreau sa aud comentarii de genul: se strica motorul, e ardere uscata bla,bla bla chestii din popor. toate arderile sunt uscate ba chiar mai mult la cea cu gaz este un completa pe cand la restul raman reziduri
in afara sunt zone in oras unde este permis accesul doar masinilor pe gaz sau electrice(poluare mai putina) si daca vb de poluare o stire recenta spunea ca motorina ar putea avea un pret mult mai mare datorita poluarii ridicate fata de ceilalti carburanti(cresterea accizelor la motorina)
dar pana atunci cei care doresc o masina pe motorina pt consum sa imi spuna cati cm3 are un motor desiel cu 200cp
impozitul anual la ea platesc 180 ron/an si asigurarea 230ron /juma de an(peste 2000cm3 motor impozitul sare simtitor).

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Sâm Mar 17, 2012 1:08 am

frumoasa masina .
spor la vanzare !

Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Joi Oct 11, 2012 1:02 pm

7500 euro masina are in prezent 112.000 km si la 110.000 am schimbat kit ambreiaj in service MCar Expozitiei. Toate interventiile au fost in service
Nu sunt dispus la schimb

Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Lun Oct 29, 2012 1:39 pm

S-a vandut, in sfarsit. Am inchis si experienta mitsu. O masina buna dar modelul pe care l-am avut consuma totusi pt mine exagerat 17-18% oras si 10% in afara, ca sa nu mai spun cat se pierde la revanzare. In romania nu se cumpara decat audi bmw wv si mercedes. Cat timp voi ramane in aceasta tara minunata nu voi mai incerca astfel de marci. Un ultim comentariu; nici piesele sau service-ul nu erau tocmai ieftine sau de calitate superioara(vb de calitate pt ca si piese si manopera au fost luate si puse in service-ul mitsu din expozitiei)
Masina doar fuge bine pt un SUV, dar cam atat... a mai e impozitul care nu te omoara.

Avatar utilizator
godaro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 15, 2010 10:26 pm

Mesaj de godaro » Lun Oct 29, 2012 2:54 pm

cam naspa ultimul tau comentariu...

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Oct 29, 2012 3:00 pm

Offtopic: pe viitor e recomandabil să te informezi ?nainte de a cumpăra ceva, mai ales c?nd e vorba de o investiţie mai mare gen auto. Baftă multă la nouă marca!

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori