Asigurari/rca/casco/locuinte/viata/malpraxis Etc.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Vin Ian 14, 2011 3:34 pm

Asigurari RCA/Casco/locuinte/viata/etc.

>>> Reduceri, in functie de firma de asigurare, pentru membrii mitsu.ro! <<<

Asigurari se pot efectua la orice firma (Allianz, Groupama, Generali, Omniasig, BCR, Astra, Euroins, Carpatica, Uniqa, Asirom etc.), in functie de dorinta clientului - prelungirea cu firma unde exista deja o asigurare facuta sau intocmirea uneia noi la un pret cat mai mic !

RCA
Pentru simulari de calcul am nevoie de urmatorele date:
- CNP
- cilindree
- serie sasiu
- marca/model/kw/masa maxima
[ Datele se pot trimite prin PM, Ymess sau email ]

Asigurari se pot incheia pe o perioada de:
- 1, 6 sau 12 luni pentru vehicule inmatriculate/inregistrate

Asigurari CASCO
Posibile evenimente acoperite in mod standard:
- Incendiu, explozie
- Avarii accidentale: ciocniri, loviri sau izbiri cu alte vehicule, animale sau cu orice corpuri mobile sau imobile aflate ?n afara autovehiculului; zgarieri; caderi (cadere in prapastie, cadere in apa a autovehiculului sau scufundarii ambarcatiunii pe care se afla autovehiculul cu prilejul transbordarii, cadere din cauza ruperii podului); derapari sau rasturnari; caderea unor corpuri (exemplu: copaci, blocuri de gheata sau bolovani etc.) pe autovehicul
- Fenomene naturale: trasnet, inundatie, cutremur, prabusiri sau alunecari de teren, greutatea stratului de zapada/gheata, avalansa, fenomene atmosferice
- Furt

Cateva posibile evenimente suplimentare, optionale (ele pot fi continute deja si pachetul de baza, promotional sau in mod obisnuit, in functie de firma de asigurari):
- Acte de vandalism
- Furt fara efractie
- Circulatia in afara drumurilor publice
- Pierderea cheilor
- Aspiratia apei in motor
- Reintregirea sumei asigurate fara plata unei prime suplimentare
- Jante si cauciucuri (in functie de firma de asig.)

Clauzele sunt cu titlu informativ si pot suferi modificari, in functie de firma pe care o alegeti.

Asigurari obligatorii pentru locuinte (PAD)
- 20 Euro pentru cladiri de tip A - asigurate la o valoare de 20.000 EUR - cu structura de rezistenta din beton armat, metal ori lemn sau cu peretii exteriori din piatra, caramida arsa ori din orice alte materiale rezultate in urma unui tratament termic si/sau chimic
- 10 Euro pentru cladiri de tip B - asigurate la o valoare de 10.000 EUR - constructie cu peretii exteriori din caramida nearsa sau orice alte materiale nesupuse unui tratement termic si/sau chimic

Ce riscuri acopera asigurarea obligatorie a locuintei ?
* Inundatie
* Cutremur
* Alunecare de teren

Mentiune cu titlu util: Astra ofera pachetul Astra Plus, la aceleasi valori, ce acopera si asigurarea altor daune decat cele trei obisnuite. Deci, tot cu 10 sau 20euro/an (o valoare minima, dar care se poate mari la cererea clientului, prin trecerea la polita de asigurare facultativa, odata cu ea marindu-se si suma asigurata pt cladire si continutul cladirii) ofera o suma asigurata de 20.000euro cu acoperirea urmatoarelor riscuri: furt,acte vandalice,grindina,explozie,incendiu,inundatii de la vecini/apa de conducta
+ 2.000euro suma asigurata pt bunurile din cladirea respectiva.

Asigurari facultative pentru locuinte
Asigurarea facultativa, ce include si asigurarea obligatorie PAD, de 20 euro (deci, un fel de casco ce include deja RCA, fara obligativitatea incheierii separate a ambelor polite), va aduce pe langa acoperirea celor trei daune standard (inundatie, cutremur, alunecare de teren) si alte riscuri suplimentare asigurate, precum furt, acte vandalice, grindina, explozie, incendiu, inundatii de la vecini/apa de conducta si altele.

Pentru simulari de calcul va voi spune, la cerere (PM, Ymess, mail), datele de care am nevoie (pot varia in functie de firma de asigurari, de la localitate, tipul locuintei -apartament/casa etc., suprafata, anul constructiei si CNP, pana la date mai complexe, gen existenta centralei termice, parchetului etc., in cazul Allianz, de ex.)

Asigurari de viata

Asigurari de sanatate / Asigurari medicale pentru calatorii in strainatate / Asigurari de malpraxis / Ambarcatiuni / Echipamente electronice etc.

Asigurari pentru persoane juridice: RCA, CASCO, cladiri si continut, bunuri apartinand intreprinderilor mici si mijlocii, asigurarea lucrarilor de constructii montaj, echipamente eflectrice, bunuri pe timpul transportului, bani si valori, culturi agricole, animale, nave maritime si fluviale, etc

Pentru simulari de calcul va voi spune, la cerere (PM, Ymess, mail), datele de care am nevoie.

Cristi S.
Telefon: 0752 22 55 52
email: christistefan@yahoo.co.uk
Ymess: christistefan

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Ian 26, 2011 1:22 pm

Update: casco Generali - reduceri intre 5 si 15% (in functie de vechimea masinii, a permisului etc.) pentru membrii mitsu.ro

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Feb 05, 2011 12:18 pm

Asistenta rutiera gratuita pentru RCA de la Groupama.

Cere Cardul de Asistenţă Rutieră la ?ncheierea poliţei tale şi, ?n caz de imobilizare a masinii tale in urma unui accident, beneficiezi de tractare gratuită oriunde ?n Rom?nia.

*?ncheie o asigurare auto obligatorie RCA la Groupama Asigurări și vei primi mod gratuit Cardul de Asistență Rutieră. Astfel, lași ?n seama noastră grijile legate de tractare, ?n eventualitatea unui accident, a unui act de vandalism sau a unei tentative de furt.

Tot ce trebuie să faci este să suni la numărul indicat pe card - 0313-224-224. Un operator ?ți va prelua apelul și ?n cel mai scurt timp o mașină de tractare va sosi să te ajute oriunde te-ai afla pe teritoriul Rom?niei. Tractarea este asigurată ?n limita a 100 de km de la locul accidentului.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Vin Feb 18, 2011 3:43 pm

Campanie Euroins, prima asigurare de 3.9% din valoarea asigurata, pentru masini fabricate dupa 2005.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Dum Mar 06, 2011 1:56 am

Pana la 31 martie, Astra ofera PAD Plus, astfel, pentru aceeasi prima anuala de 20 euro (suma asigurata de 20.000euro), ca in cazul politei PAD obligatorii, sunt acoperite si urmatoarele riscuri: furt,acte vandalice,grindina,explozie,incendiu,inundatii de la vecini/apa de conducta
+ 2.000euro suma asigurata pt bunurile din cladirea respectiva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori