Filtre Originale Mitsubishi De Vanzare

Avatar utilizator
mitsu.sv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 13, 2008 6:03 pm

Mesaj de mitsu.sv » Vin Oct 28, 2011 4:24 pm

Am cumparat acum ceva timp, de la reprezentanta, aceste filtre pentru un Mitsubishi Colt 1.3 95 cp benzina. N-am mai apucat sa le schimb, firma de leasing a reziliat contractul si am ramas cu buza umflata si cu filtrele astea. Asa imi pare de rau dupa masinuta aia...

Dupa cum am precizat si in titlu, filtrele sunt nefolosite (tzipla ) si originale, luate de la Casa Auto Iasi. Le vand la urmatoarele preturi: filtru ulei 19 lei, filtru aer 49 lei si filtru polen 109 lei.

De ce nu-l mai gasesc si pe ala de benzina nu stiu... Cand m-am mutat o fi ramas in urma. Asadar, 177RON +transport pentru aceste 3 filtre, care se vand doar impreuna.

Transportul se poate face prin Posta, caz in care e cam 10 lei cu tot cu ramburs. Ar mai fi si varianta Fan Courier, mai scumpa, dar primesti coletul acasa/la birou, cu conditia ca adresa de livrare sa fie in zona lor de acoperire. N-am idee cat ar costa trimiterea, stiu ca e o taxa si de ramburs pe care o s-o suport eu, asa ca platesti doar trimiterea. Cred ca undeva spre 15-20 lei aproximativ.

Nu stiu daca filtrele se potrivesc si la alte variante de motorizare in afara de benzina 1.3 95 cp.

Ma gasiti cu un mesaj privat aici pe forum. Rog seriozitate!

PS Maine pun si poze cu filtrele, azi am aflat ca mi-au murit acumulatorii la camera! Iar cei noi sunt la incarcat, asa ca maine am asigurat un "Up" cu pozele!

Avatar utilizator
ringo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 01, 2011 11:32 am

Mesaj de ringo » Sâm Oct 29, 2011 3:02 pm

Filtrul de polen e cu carbon activ? Daca da pot oferi 100 lei plus transport pe pachetul de filtre. Poate parea putin dar am cumparat de la marty pachet de revizii cu filtre si cu 5l de ulei 5w40 la 225 lei cu tot cu transport. PM pentru detalii daca te hotarasti. Stima!

Avatar utilizator
mitsu.sv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 13, 2008 6:03 pm

Mesaj de mitsu.sv » Sâm Oct 29, 2011 11:39 pm

Filtrele alea aftermarket din pachet sunt cam 120, uleiul Q8 5w40 e cam 80 de lei, plus transportul... da, ai dat un pret corect.

Si adica pe filtre originale ai vrea un pret mai mic decat pe filtre a.m.? Nu, multumesc de oferta!

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori