Vand Bucse Pentru Suspensie Fabricate Din Cauciuc Poliuretanic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Noi 02, 2011 7:28 pm

Te referi la astea?

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Mie Noi 02, 2011 9:35 pm

exact... ceva, ceva ?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Noi 02, 2011 9:40 pm

De facut se pot face sigur! Stai sa dau un pic de bani si cumpar un set ca sa-l trimit la matritat si la produs.
Intrebare: cit de des se buleste cauciucul ala?

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Mie Noi 02, 2011 10:08 pm

Originalele au tinut cam 3 ani pana cand s-a rupt, pe stanga, "surubul" bieletei, adica a cedat metalul inanintea cauciucului. E drept si cauciucul era cam turtit . Asta se intampla in primavara asta, prin martie, aprilie. Am cautat sa le inlocuiesc, la reprezentanta erau cam 100 lei/buc, asa ca am mai cautat si prin alte parti si pana la urma am luat unele fabricate de SIDEM, cu vreo 40 lei/bucata. La montaj, din cauza ca surubul avea o zona filetata mai scurta decat cea de la piesa originala, bara stabilizatoare avea joc (in prinderea prin bieleta pe bratul inferior al suspensiei, nu in bucsile ei), asa ca mecanicul a pus o pilulita pe post de distantier. Doar ca, parerea mea, piulita era mai mare de cat trebuia iar piesele de plastic/cauciuc de pe bieleta au fost stranse cam tare. Asa se face ca acum sunt deja cam uzate.
Ai reusit sa intelegi ceva din balmajeala de deasupra? Daca da sa-mi spui si mie

Nu trebuie sa dai tu banii, le pun eu la bataie pe astea cu conditia sa nu fie afectate mecanic intr-un fel (deformate, distruse) sau sa nu dureze mai mult de o saptamana, 10 zile. In acesta idee te-am interpelat. Tu nu recuperezi piesa dupa ce o trimiti la reprodus/ matritat? Ce spui ?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Noi 02, 2011 10:19 pm

Am inteles ce ai explicat!
Eu piesa o recuperez intacta, doar ca dureaza destul de mult matritarea si alte cele, cca. 3 saptamini, o luna. Oamenii aia lucreaza pentru Renault si Mercedes, iti poti inchipui ca primeaza comenzile alora si ca piesele mele intra printre picaturi.

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Mie Noi 02, 2011 10:26 pm

daca iti trimit fisiere de autocad sau solid works ar fi in regula?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Noi 02, 2011 10:32 pm

Stai sa-ntreb miine.
Oricum, ideea e ca bucsele astea cam tin, nu se prapadesc asa repede. Esti primul si unicul care cere asa ceva, iar eu n-as mai vrea sa blochez banii in alte bucse (am peste 10 milioane blocati in momentul de fata in asa ceva). Intreb sa vad daca-mi vor face o pereche si daca nu, care-i comanda minima.

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Mie Noi 02, 2011 10:39 pm

mda, ti-am zis ca primul set a tinut 3 ani prin gropile patriei. cele da la sidem cred ca au fost si proaste, dar si montajul a fost defectuos.
ok. vb maine sau cand afli ceva.

Avatar utilizator
Bogdanlm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 05, 2008 6:02 pm

Mesaj de Bogdanlm » Mie Noi 02, 2011 11:33 pm

Au venit bucsile pentru barile stabilizatoare fata spate.
Marty e de cuvand, mergeti linistiti pe mana lui.

Luni sper sa le montez si sa vin cu pareri.


Marty, asa cum am vb pe privat, ma intereseaza si cele de la barile antiruliu, volan, etc

Nu uita ... Lancer Clasic

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Noi 03, 2011 6:21 am

Ce bucse de la volan???????????????? Nu mi-ai zis nimic de ele, doar de ala de bielete!

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 35 vizitatori