Pachet Revizii Auto

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Sep 12, 2011 10:37 am

Liviu, cu ce zici tu, cu aia trimit. Vorbim de cca. 25 de lei cu Fan Courier (livrare a doua zi) sau cca. 9 lei cu Posta Romana (livrare cca. 3 zile, dar am avut surpriza sa primesc ceva si dupa 3 saptamini). Putem face si cu ramburs, daca doresti. Au fost useri care mi-au platit in avans, au fost useri care mi-au platit la primirea coletului. Din pacate, avind in vedere teapa de mai sus, nu mai sunt dispus sa risc, asa ca ori facem cu plata in avans in cont, ori cu ramburs.

Avatar utilizator
liviu77
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Vin Oct 10, 2008 10:13 am
Localitate: Galati

Mesaj de liviu77 » Lun Sep 12, 2011 10:46 am

Marty, atunci vreau cu FanCourier, ca sa vina la birou. Rugamintea mea este sa-mi trimiti pe privat detaliile contului in care virez suma, cu rugamintea sa faci calculul pentru 5 litri de ulei (am vb la Iricad si m-au sfatuit calduros sa vin cu 5 litri), filtre (ulei+aer+habitaclu fara carbon activ) si transport cu FanCourier.

Lasa-mi si un mail de contact cu aceasta ocazie sa-ti trimit confirmarea de plata si adresa de livrare.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Sep 12, 2011 11:01 am

Liviu,

Pretul pentru pachetul cu 5 l. de ulei este de 275 de lei. Tinind cont de faptul ca uleiul este deja in stoc si filtrele imi vin cel tirziu miine, as spune ca poimiine vei avea coletul.
Adresa de mail este pachete.revizii@yahoo.com . Da-mi un mail si-ti trimit detaliile bancare.

Multumesc pentru comanda!

Marty

Avatar utilizator
liviu77
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Vin Oct 10, 2008 10:13 am
Localitate: Galati

Mesaj de liviu77 » Mie Sep 14, 2011 11:14 am

Marty, pachetul a ajuns in buna stare!

Multumesc mult!

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Sep 14, 2011 11:33 am

Cu placere!

Avatar utilizator
AvionarU
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 21, 2010 12:47 am

Mesaj de AvionarU » Mie Sep 14, 2011 1:47 pm

Ma apropii de revizia de 40k, probabil intr-o sapt, doua. Prima am facut-o la reprezentanta cu ce au vrut ei. Ce imi trebuie pt un lancer 1.5 2010 si cat ma costa? Daca e mai ieftin, evident ca prefer de-aici, doar sa nu imi faca probleme in service.

Multumesc anticipat.

PS: ma intereseaza un pachet "mediu/normal" si unul de calitate "maxima" daca exista, ca sa stiu ce aleg, e prima oara cand fac asta.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Sep 14, 2011 9:17 pm

AvionarUle, am urmatoarele variante pentru tine:

- Pachetul cu 5 l. de ulei Q8 5W-40 si filtre Japanparts - 285 de lei*;
- Pachetul cu 5 l. de ulei Q8 5W-40 si filtre Herth + Buss - 315 de lei**

_________________________________________________
* Pretul nou. Vezi mai jos!
** S-au epuizat filtrele de aer Herth + Buss la pret promotional, asadar ma vad obligat sa pun o ESTIMARE MAXIMA de pret (evident, daca pretul va fi acelasi sau mai mic decit ce am estimat eu, voi ajusta pretul in consecinta). Chiar si asa, nu stiu CIND vor fi realimentate stocurile, deci momentan nu recomand comandarea pachetelor continind filtre Herth + Buss pentru New Lancer 1.5i


L.E.: Am obtinut 1 filtru de aer Herth + Buss la pret promotional, deci am un pachet pentru New Lancer, 1.5i, la pretul de 275 RON (5 l. de Q8 5W-40, filtru ulei, filtru aer, filtru polen fara carbon - toate Herth + Buss). Daca se doreste filtru de polen cu carbon activ, acesta va fi Mann, iar pretul pachetului va urca la 315 RON.

Livrarea se poate face in cursul saptaminii viitoare!!!!

Avatar utilizator
AvionarU
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 21, 2010 12:47 am

Mesaj de AvionarU » Joi Sep 15, 2011 12:35 am

Multumesc pt promptitudine! Banuiesc ca filtrul carbon activ e sensibil mai bun?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Sep 15, 2011 9:08 am

Diferenta intre filtrul simplu si filtrul cu carbon activ este ca unul doar filtreaza prin carton iar celalalt filtreaza prin carton impregnat cu carbon, deci lasa mai putine chestii sa treaca prin el, ba chiar anihileaza diverse particule care trec prin filtrul simplu.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Sep 16, 2011 8:40 am

Am o veste buna pentru cei din afara Bucurestiului: acum va pot pune la dispozitie si transport prin curier rapid (livrare in 24h) la preturi mult sub nivelul pietei. Spre exemplu, un colet de 7 kg. poate fi livrat in 76 de localitati din Romania pentru numai 19 lei. In celelalte localitati se poate livra, dar se va plati suprataxa de 0.8 lei/km.
Aici puteti consulta lista localitatilor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori