Poze Si Filmulete Mitsubishi Space Star

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Space Star
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Aug 01, 2013 7:02 am

Mitsubishi Link System - Mirage Audio .

http://www.youtube.com/watch?v=0Ds0M4WeAkU

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Sep 24, 2013 8:20 am

Mitsubishi Mirage ASEAN NCAP crash test .
http://www.youtube.com/watch?v=DklukdXQYm0

Avatar utilizator
TheBanjer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 21, 2014 10:02 pm

Mesaj de TheBanjer » Mar Apr 22, 2014 2:18 pm

Eu, eu, eu am Space Star!

Honestly, eu am luat-o pentru ca a fost relativ ieftina, si pentru ca prevedeam (corect, deocamdata) ca si intretinerea ei va fi ieftina. Acum:

Positive points:
+ este mica, se misca usor prin oras, se parcheaza aproape singura si incape prin cele mai dubioase locuri..
+..iar inauntru e chiar surprinzator de incapatoare, nu ma asteptam )
+ banchetele din spate se rabateaza, si imi incap, de exemplu, schiurile fara probleme
+ consuma relativ putin prin oras (o medie de 7 l la suta de km, se duce in sus daca e trafic oribil bara la bara evident), si foarte putin afara (4.2-4.3 la suta de km lejer). Un plin nu a sarit niciodata de 150 ron (e drept totusi ca are rezervorul micut)


Not so positive points:
- e destul de spartana, si nu prea are spatii de depozitare portbagajul e miiic, torpedoul la fel, n-are consola centrala cu depozitare ori ceva de genul asta. La drum mai lung, cu bagaje, nu poti avea mai mult de doua persoane (sofer + pasager), si chiar si asa, unele chestii vor trebui puse in spate, caci nu vor mai incapea in portbagaj..
-..si de altfel, masinuta asta nu prea e de drum lung Se descurca, nimic de zis, dar locul ei e in oras. Pe autostrada este foarte zgomotoasa (cel putin cu cauciucurile de iarna asa a fost, sa vad cum va fi si cu cele de vara), iar daca bate vantul mai tare, se simte binisor (e si foarte usoara) Depasirea camioanelor implica strans bine de volan )
- ca viteza, se duce in 130, poti s-o mai fortezi putin si peste, dar cam atat; nu e in nici un caz masina de viteza, ei ii place la 80 si la 110, asa am observat )
- ca orice masina cu motor mic (cea pe care o am eu e de 1), nu prea are zvac daca ai pasageri ori bagaje mai grele in masina )

Despre cat de draguta e, aici mie mi se pare tare simpatica (eu am culoarea gri sobolan), but I'm a girly girl ) Intr-adevar, nu prea as vedea un tip in masina asta (desi are alura relativ sport, asa, cu eleronul si blabla). Pe prietenul meu il scoate din sarite, dar el conduce de obicei un animal de masina si in a mea se simte ca intr-una de jucarie, ceea ce nu e tocmai inexact )

In concluzie, mie mi se pare o masina foarte faina pentru o gagica, pentru oras, si doar ocazional pentru iesit la drumuri mai lungi - eu pana acum am facut drumuri de 350+ km cu ea fara probleme, dar locul ei este clar in Bucuresti. Cumva, pentru o familie o vad ca pe o a doua masina; e bine ca pentru concedii (mai ales daca-s cu copii), sa existe si o masina mai mare si mai confortabila.


Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Apr 22, 2014 9:28 pm

Buna.

Te asteptam sa ne spui mai multe despre masina ta in rubrica "Masina mea si Jurnal de bord".



Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Space Star”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori