Regulament Calendar 2014

Concurs poze calendar 2014
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Ian 07, 2013 12:42 am

Hei, si iata-ne din nou la inceput de drum.

Si pentru ca nicicand altcandva nu este un moment mai propice pentru definirea unor mici reguli ale caror scop este doar buna desfasurare a "ostilitatilor", sa incepem :

- se vor accepta doar fotografii in format Landscape (latura cea mare in pozitie orizontala)
- rezolutia minima admisa pentru calificarea fotografiilor in lista de vot este ca rezolutia sa fie de minim 1600 de pixeli, indiferent pe care din laturi
- fotografia trebuie sa reflecte caracteristici ale lunii pentru care este postata (ar fi oarecum dubios sa avem o poza cu zapada pentru August, nu?)
- in cazul in care un autovehicul castiga pagina unei luni, acesta isi pierde dreptul de a mai participa in concursurile aferente lunilor viitoare; in cazul in care un utilizator detine mai multe autoturisme Mitsubishi iar unul din acestea castiga un concurs, utilizatorul respectiv poate participa cu celalalt(e) autovehicul(e) aflat in posesie fara nici un fel de restrictie.
- se accepta o singura poza din partea fiecarui membru per luna.

Se va crea cate un thread separat pentru fiecare luna in parte.
Inscrierile incep din momentul in care threadul va fi deschis (prima zi a lunii de regula - exceptie face Ianuarie, ca deja suntem in 16, apoi de pe data de 1 si pana in ultima zi a lunii urmatoare va fi deschis votul). Deci, ca exemplu, castigatorul pentru luna Ianuarie il vom afla pe 28 Februarie.

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Lun Ian 07, 2013 2:40 pm

Nu uita de coperta Stiu ca la calendarul pentru 2013 s-a iscat o mica discutie pe aceasta tema (o masina care apare in calendar intr-una din cele 12 luni nu mai poate participa la coperta).

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Ian 08, 2013 8:30 pm

Corect, multumesc pentru completare.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Ian 23, 2013 11:35 am

QUOTE (andrei @ Jan 7 2013, 12:42 AM) - in cazul in care un autovehicul castiga pagina unei luni, acesta isi pierde dreptul de a mai participa in concursurile aferente lunilor viitoare; in cazul in care un utilizator detine mai multe autoturisme Mitsubishi iar unul din acestea castiga un
Exceptie de la aceasta regula se poate face in cazurile in care a doua fotografie inscrisa trateaza o parte diferita a masinii (daca prima fotografie castigatoare este facuta exteriorului masinii, se mai poate inscrie una cu interiorul si viceversa). Criteriul de delimitare in acest caz va fi strict interior/exterior.

Avatar utilizator
CCD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 16, 2011 1:16 am

Mesaj de CCD » Dum Mar 23, 2014 9:38 pm

O Martie insorita
Fişiere ataşate
CCD_GSR_3.jpg
CCD_GSR_3.jpg (1.03 MiB) Vizualizat de 5827 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Calendar 2014”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori