Gpl Forum

http://www.gplforum.ro/ - GPL Auto Forum Romania - totul despre instalatiile, instalatorii, preturi si statii GPL din Romania
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Ian 27, 2012 1:27 pm

Comunitate proaspat lansata, nu ne da pe spate cu numarul posturilor si al membrilor, insa isi propune sa adune toate informatiile utile celor care aleg acest tip de combustibil.

Avatar utilizator
cosma1973
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 31, 2012 11:35 am

Mesaj de cosma1973 » Sâm Feb 11, 2012 6:33 pm

Salut Andrei, si pe cei ce o sa mai posteze aici! E buna ideea cu aceasta tema!
De vreo doi ani, ma gandesc la asa ceva pentru Lancer-ul meu (Clasic). Ma enervezea scumpirile astea exagerate ale benzinei. Pe de alta parte, mi-e groaza la gandul ca, pentru a monta instalatie GPL, cineva trebuie sa-si bage mainile prin "maruntaiele" motorului. Daca nu reusesc reglajele, atunci am reusit sa stric ceva ce mergea perfect. Pana acum, in afara de consumabile, ulei, filtre nu am intervenit pe acolo.
Mai este si aspectul ca, se spune despre gaz, ca taie din performantele motorului, iar mie ,la motorul de 1.6 parca mi-ar mai trebui citiva caluti. Ar fi totusi bun in situatiile de trafic aglomerat, sau cand se circula mult in oras, cu consumuri mari de benzina, fara sa fie nevoie sa tragi prea tare in demaraje.
Mai astept si eu pereri de la cei care si-au montat instalatii pe "mite", si daca da, de ce fel(marca), unde , si cum a afectat sau nu comportamentul motorului ?
Intre timp, am gasit aici niste discutii pe aceasta tema, dar nu mai zice nimeni nimic cam de multa vreme. mitsu.ro > Automobile Mitsubishi > Mitsubishi Lancer > Noul Lancer > Gpl Pe Lancer 1.5?, Adaptare la criza.... http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=6152

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Feb 11, 2012 7:36 pm

Salut,
aici o sa mai gasesti impresii de la cativa posesori de mitsu care au instalatii GPL montate pe masina. Din cate stiu eu, pana acum de pe forum GPL are chacha pe Carisma cu motor de 1.6, and3yu pe un Colt cu motor de 1,1 si avy pe un Lancer Classic cu motorizare de 2 litri.

Daca am omis pe cineva, sa fie cu iertare.

Avatar utilizator
cosma1973
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 31, 2012 11:35 am

Mesaj de cosma1973 » Mie Feb 15, 2012 2:11 pm

Multumesc pentru indrumare! Foarte bune si sfaturile pentru IARNA.

Avatar utilizator
balanel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 26, 2009 6:58 pm

Mesaj de balanel » Sâm Feb 18, 2012 7:50 pm

Exceleenta idee, deschiderea unui forum pe subiectul GPL.
Care este adresa web a forumului?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Feb 19, 2012 1:31 am

GPL Forum

Avatar utilizator
cosma1973
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 31, 2012 11:35 am

Mesaj de cosma1973 » Lun Feb 27, 2012 7:43 pm

E vre-o problema cu GPL Forum, de zice antivirusul meu asta?...

avast! blocked you from visiting an infected webpage
Infection Details
URL: http://gplforum.ro/
Process: file://C:\Program Files\Mozilla Firefox\...
Infection: js:Redirector-PA [Trj]

Warn your friends to avoid this website Twitter
Threat stats for last 30 days

Blocked infected sites: 37 595 008
Infected domains: 264 424

Compared to in the past, when email was the key method for spreading viruses, our Virus Lab research shows that more than 80% of malware now spreads via the internet. More notably, only 1% comes from suspicious or ?dodgy? sites ? the rest spreads via legitimate websites that have been hacked.
Yes, that was close, but relax...

avast! Free Antivirus is the minimum protection anyone should have against viruses and spyware. If you spend a lot of time online, however, you are naturally exposing yourself to greater threat. Fortunately, you can increase your security by adding more defensive layers.

Am incercat sa-l accesez de aici , din postul tau Andrei.

Acum, am incercat si de pe Google si-mi zice la fel.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Feb 27, 2012 8:19 pm

E virusat forumul:) Si antivirusul meu zice la fel.

Avatar utilizator
ssTour
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 24, 2008 12:39 pm

Mesaj de ssTour » Lun Feb 27, 2012 11:22 pm

l-au sabotat astia ... ca si pe mine ma interesa

Avatar utilizator
cosma1973
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 31, 2012 11:35 am

Mesaj de cosma1973 » Mar Feb 28, 2012 12:18 am

Care ASTIA? Avem dusmani?!...

Scrie răspuns

Înapoi la “GPL Auto Forum”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori