Ce E Cu Pajero Sport Shogun?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
Pharmacistu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 23, 2012 6:41 pm

Mesaj de Pharmacistu' » Vin Mar 23, 2012 6:48 pm

Abia m-am inregistrat pe forum pentru ca am nevoie de ajutor. Ma tenteaza foarte mult masina asta:
http://www.autovit.ro/mitsubishi-pajero-C23477484.html

Prebolema este ca ma induce in eroare inscriptia de pe spate: Shogun Sport?

Ce este SHogun? NU cumva este varianta care se produce in UK?
Pe aripa scrie MONTERO SPORT.

Deci pana la urma ce varianta e Montero sau Shogun?
Ce ziceti? MI-e frica ca masina sa nu fie de anglia cu volanul schimbat. Voi ce ziceti?

De fapt, ce sunt variantele Shogun si MOntero.

Iertati necunostinta. In scurt timp sper sa devin mia informat in ceea ce inseamna MItsu'

Avatar utilizator
Directoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:56 pm

Mesaj de Directoru » Vin Mar 23, 2012 8:46 pm

Salut,

Nu stiu ce sa zic, s-ar putea sa fie doar stickere lipite sau inlocuite partile respective(aripa, hayon).
Nu strica sa intrebi.
Nu am auzit ca ar fi asa de simplu sa schimbi usor la Pajero volanul de pe dreapta pe stanga.

Numai bine!

Avatar utilizator
vlad721
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 16, 2012 2:03 pm

Mesaj de vlad721 » Sâm Mar 24, 2012 10:51 pm

Ma indoiesc sincer ca s-ar fi chinuit omul sa schimbe volanu de pe dreapta pe stanga, ceva mult mai probabil e ca a avut ceva probleme pe la hayon si l-a inlocuit cu ceva la care sa se potriveasca culoarea din dezmembrari (poate a fost lovit, poate a avut alte probleme si i s-a parut omului mai ieftin sa inlocuiasca asa). Pentru linistea ta sufleteasca daca vrei neaparat masina asta incearca sa il convingi pe om sa faca un test la un service autorizat mitsubishi, ca (teoretic) acolo ar trebui sa stie daca e ok sau nu masina.

Oricum as din poze e posibil ca masina sa fi fost supusa unui tratament de inlocuire a anumitor piese de pe alta masina (m-am uitat la masina dar nu pusca in mai multe locuri cum arata asta cu ce are acasa tatal meu, mai exact un pajero sport din 2003)

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Dum Mar 25, 2012 12:34 am

QUOTE Production began in Japan in 1996, and was available for most export markets by 1997, where it was variously known as the Challenger, Pajero Sport in Europe, Montero Sport in North America and South America, Nativa in parts of Central America and the Middle East, Shogun Sport in the United Kingdom, and G-Wagon in Thailand.[

Sursa

Cel mai probabil a fost vopsita ( inntegral sau partial ) si aplicate acele stickere

In alta ordine de idei , incearca sa citesti si regulamentul

Uite un extras din el :

QUOTE 4. Daca v-ati decis sa deschizi un topic nou, atentie ca titlul sa fie scris citet si sa reflecte pe c?t posibil subiectul abordat. Asadar, titlul "Problema cu ambreiajul" este de preferat celui "Am o problema".
Titlurile de genul: "Am o problema!", "Help!", "Probleme grave" si altele asemenea vor fi sanctionate cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning.
Este strict interzisa deschiderea unui topic nou in care sunt tratate doua sau mai multe probleme. Fiecare problema va fi tratata separat intr-un topic nou sau daca s-a mai discutat deja, in topicul dedicat respectivei probleme. Nerespectarea aduce dupa sine sanctionarea cu WARNING. Oferiti cat mai multe detalii posibile in topicurile referitoare la diverse probleme; in acest mod nu ii obligati pe ceilalti utilizatori sa ceara detalii suplimentare (ex.: an de frabricatie, motor, codul motorului etc.) Se poate de asemenea face referire inclusiv la componentele care nu-ti par importante; e mai bine sa oferiti detalii ?n plus dec?t ?n minus.

Avatar utilizator
mikey++
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 30, 2012 5:56 pm

Mesaj de mikey++ » Lun Iul 30, 2012 6:29 pm

Shogun Sport e denumirea lu' Pajero Sport fabricat pt. Marea Britanie. Montero - cred - se vinde in America. Da si tu un Google si vezi niste poze pt. Montero.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori