Mitsubishi Pajero Black Edition

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Ian 04, 2012 7:09 pm

La inceput de an 2012 japonezii de la Mitsubishi lanseaza pe piata din Marea Britanie o editie speciala a modelului Pajero:
Black Edition. Fata de modelul obisnuit acum sunt disponibile si culorile Frost White, Cool Silver, Diamond Black, Orient Red si Granite Brow,
precum si jantele, pragurile si grila frontala a radiatorului vopsite in culoarea negru lucios.
Pe piata din UK modelul Pajero beneficiaza in continuare de motorul diesel 3.2 ce furnizeaza 197CP si 441Nm.
In interior pasagerii beneficiaza printre altele de tapiserie din piele, conectivitate iPod, camera vederi mers inapoi si sistem de navigatie prin satelit.
Noua editie este disponibila cu preturi incepand de la ?42000.


Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Ian 04, 2012 7:30 pm

Daca e vorba de piata din MB, se fabrica acest model (editie) numai cu volan pe partea dreapta?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Ian 06, 2012 5:10 pm

Nu prea reusesc sa inteleg unde e specialul din editia asta speciala.

Praguri, grila si jante vopsite.. WOW, asta inseamna ca pe strazile Romaniei circula cateva sute bune de mii de editii speciale de autoturisme.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Vin Ian 06, 2012 6:23 pm

@ andrei :-))) si nici n-au costat atat ! am si eu la pajero jante pe 20 cromate full-face din state, e self-special edition :-)

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori