Pajero Sport Motorul Nu Trage

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
laciderzsi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 08, 2018 8:38 pm

Mesaj de laciderzsi » Dum Apr 08, 2018 9:56 pm

Salutari.Am o problema la motor si nu am primit un raspuns concret de la nici un mecanic,doar presupuneri.Am un Pajero Sport 2,5 din 2004 cod motor 4d56t si prblema este ca nu trage,parca nu are vlaga in el,si de ce spun ca nu trage...mai am unul identic cu acelasi cod motor acelasi an de fabricatie dar din pacate probleme la vibrochen ...care scurma in asfalt mergea parca avea draci in motor.Intre cele doua pajero este o diferenta ca de la cer la pamant.Turatia este ok,se tureaza bine,si in replici scurte,turbina suna ok,EGR curat lacrima.Oare ma poate ajuta cineva cu vreun sfat sau a mai patit cineva ,o eventuala rezolvare.Multumesc anticipat

Avatar utilizator
Boris168
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 11, 2012 2:40 pm
Contact:

Mesaj de Boris168 » Vin Apr 13, 2018 8:23 pm

Ceva de parcă te trage un tractor din spate, nu se aprinde nimic in bord, pe tester pare ok....depășești cu greu 3000 rot/min ... la mine a fost electrovalva control turbo...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori