Problema Aer Cald / Conditionat

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
parkerul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 15, 2017 2:16 am

Mesaj de parkerul » Lun Feb 26, 2018 11:45 pm

Va salut, detin un Pajero Sport din 2005 si am o problema cu aerul, atat cel cald cat si cel rece (conditionat).

Cand dau la maximum sa bage aeroterma, se aude foarte puternic cum ar baga aer, dar la mana nu se simte mai deloc, ca si cum ar fi pe treapta 1. Vara cand este cald, la fel, tin la maximum aerul conditionat, se aude ca ar baga, un vajait puternic, dar de bagat, nema, foarte foarte putin.
Cred ca sunt infundate conductele (doar cred). Din ce stiu mitshubishi pajero nu are filtru de polen, am incercat sa il schimb la un service, l-a comandat (se gaseste la comanda), dar in locul unde ar trebui sa fie filtrul de polen, este infundat.

Vara cand dau drumul la aerul conditionat, imi baga miros de habitaclu (frunze si mucegai).

Ati mai intampinat aceste probleme? Ar fi vreo rezolvare sa bag pe conducte ceva solutie ce se gaseste in comert?

Astept un raspuns din partea voastra.

Merci /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mar Feb 27, 2018 5:54 am


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori