Bataie Tacheti Si Trepidatii La Relanti - Pinin

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
Pentegos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 04, 2017 8:37 pm

Mesaj de Pentegos » Mar Sep 05, 2017 5:05 pm

Salut!
Am si eu doua probleme.
Detin de curand un Pinin 1.8 GDI, an fabricatie '99. Am fost cu el pentru o verificare ca sa-i montez GPL (Landi Renzo OMEGAS DIRECT) cu injectie lichida, cei de acolo mi-au spus ca are bataie mare la tacheti si ca trebuie sa remediez problema si sa revin. Intr-adevar se aude cam nasol.
A doua problema este ca dupa un drum de 80 de Km pe un drum forestier, masina s-a ales cu un trepidat urat la relanti sau turatii mici. Aceste trepidatii coincid si cu schimbarea casetofonului original, dar ma indoiesc sa aiba legatura, poate numai daca firul de "ground" si cele care afisau pe display informatii de la casetofon, sunt importante. Aceste fire au ramas neconectate, neavand corespondent pe noul casetofon.

Poate cineva sa ma ajute cu sfaturi practice? Eu sunt in Ramnicu Valcea, eventual, daca stiti pe cineva, sau daca este pe forum cineva priceput din zona.

Multumesc frumos!

Avatar utilizator
masu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 13, 2017 3:19 pm

Mesaj de masu » Lun Ian 01, 2018 11:28 pm

Salut,

Am si eu aceleasi probleme - se pare ca sunt foarte des intalnite. Planul este sa schimb tachetii - te anunt daca se rezolva. Cat despre relanti - mai investigam.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori