pajero vs montero

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
Fth
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 02, 2008 4:35 pm

Mesaj de Fth » Lun Iun 02, 2008 4:41 pm

care e diferenta dintre Pajero, pajero sport si montero la: consum, piese si putere ...
m-ar ajuta parerea voastra ca sa ma hotarasc ...

Avatar utilizator
trappy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 23, 2008 9:00 am

Mesaj de trappy » Mar Iun 03, 2008 10:03 am

Pajero = Montero
Pajero Sport cred ca nu se mai fabrica de ceva vreme

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Joi Iun 05, 2008 9:03 am

Montero este numele sub care s-a vandut Pajero in state. In principiu are numai motoare pe benzina.

Avatar utilizator
trappy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 23, 2008 9:00 am

Mesaj de trappy » Joi Iun 05, 2008 11:00 am

QUOTE (alx)Montero este numele sub care s-a vandut Pajero in state. In principiu are numai motoare pe benzina.

Montero este numele sub care s-a vandut si se vinde Pajero (toate variantele - 3 usi, 5 usi, benzina, motorina...), in USA, Spania, Mexic si multe alte piete care au mai mult sau mai putin tangenta cu limba spaniola. Motivul: cuvantul "pajero" este folosit de vorbitorii de limba spaniola ca echivalent a cuvantului "wanker" (pentru cine nu stie ce e aia sa caute pe net). Nu este nicio diferenta intre cele 2 masini in afara de denumire. Intre timp Montero a iesit de pe piata americana, ramanand numai Outlander si Endeavor la clasa SUV.


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori