Pajero-distributie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
alduino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2014 4:45 pm

Mesaj de alduino » Dum Aug 03, 2014 8:27 am

Va salut prieteni!

Am patit un nefericit accident cu Pajero . S-a rupt lantul de distributie si odata cu asta au aparut o groaza de probleme (desi am doar 160000 Km cu el). Am gasit toate piesele pe original dar am o problema cu chiulasa. Mai precis s-au rupt 3 suporti arbori cu came (2 superiori si unul inferior) . Am nevoie de ajutorul vostru daca stiti pe cineva care a schimbat o chiulasa fisurata sau alte probleme si iau ramas acesti suporti . Altfel ar trebui sa cumpa o chiulasa pentru suportii astia (vreo 700-800 eur sh).Motorul este 3.2 DID V98W (170 HP-2007)

Va multumesc

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Lun Aug 04, 2014 1:24 pm

Acei suporti de care pomenesti sunt de fapt semicuzineti.Ei fixeaza axa cu came de chiuloasa.Daca printr-o minune reusesti sa gasesti semicuzinetii de pe o chiuloasa second atunci sfatul meu este sa ii cumperi pe toti inclusiv axele cu came.Daca vei schimba decit pe cei trei rupti ai toate sansele sa ai zgomote anormale in funcionarea motorului.Sfatul meu e sa cauti o chiuloasa second echipata.Stiu e a dracului de scumpa dar te fereste de alte eventuale dureri,de cap sau financiare.

Avatar utilizator
alduino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2014 4:45 pm

Mesaj de alduino » Lun Aug 04, 2014 2:24 pm

Multumesc , Asa am si facut chiar azi am comandat o chiulasa sh la un pret bun cu tot cu arbori si supape.

De acum o sa vedem la sfarsit ce o sa iasa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori