Cumpar Prezon Roata Mitsubishi Lancer Clasic

Doresti sa cumperi ceva? Anunta aici!
Avatar utilizator
mike1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 25, 2008 1:40 pm

Mesaj de mike1 » Sâm Mai 25, 2013 10:39 am

Cumpar prezon roata mitsubishi lancer clasic, de preferabil din dezmembrari. tel 0722 456 361 Marius

Avatar utilizator
avy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 7:38 pm

Mesaj de avy » Lun Mai 27, 2013 10:58 am

Mergi la orice reprezentanta Mitsu si ia unul nou ca e 11.5 lei si se da la bucata. Prezonul din dezmembrari nu cred ca il mai poti refolosi a 2-a oara,sunt sanse maxime sa se invarta in gol !

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Lun Mai 27, 2013 11:48 am

Sau poti face comanda la orice magazin de piese auto cu doar 6 RON.

De care iti trebuie? Pentru jantele de aliaj mitsubishi sau pentru jantele de tabla?

Mi-am luat de la un magazin de cartier, pentru cele de tabla cu 6 RON iar pentru cele de aliaj cu 8 RON.

Numai bine

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mai 27, 2013 1:00 pm

Care e magazinul la care pot da comanda? La Unix Auto se uitau cam dubios la mine cand am cerut prezon de Lancer Classic.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Lun Mai 27, 2013 2:38 pm

Mi-a cerut codul din certificat si mi-a facut comanda dupa el.
Am cumparat de la o vulcanizare din Vaslui, care aduce si piese pe comanda (cred ca au si magazin in oras). Aveam nevoie de prezoane pentru jantele de iarna si mi le-am schimbat si pe cele de pe jantele de aliaj deoarece prezentau urme de uzura la filet(cateva dintre ele)

Vulcanizarea este situata la iesirea din oras spre Birlad, pe partea dreapta inainte de "La livada". Scrie mare "Service de roti".

Avatar utilizator
mike1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 25, 2008 1:40 pm

Mesaj de mike1 » Lun Mai 27, 2013 4:20 pm

QUOTE (danielNEC @ May 27 2013, 11:48 AM) Sau poti face comanda la orice magazin de piese auto cu doar 6 RON.

De care iti trebuie? Pentru jantele de aliaj mitsubishi sau pentru jantele de tabla?

Mi-am luat de la un magazin de cartier, pentru cele de tabla cu 6 RON iar pentru cele de aliaj cu 8 RON.

Numai bine


Multumesc pentru informatii. Am fost la un service auto si mi-au spus ca e 60 de ron plus manopera. Am fost la unix si nu au stiut cum sa ma ajute. Am jante de aluminiu.

Avatar utilizator
avy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 7:38 pm

Mesaj de avy » Mar Mai 28, 2013 1:34 am

Deja sunt in ceata ! Vorbim de prezoane sau de piulite ? Prezoanele raman pe masina ,piulitele se schimba in functie de tipul jantei-tabla sau aliaj.
Eu am cumparat prezon de la un service Mitsu, 11.5 ron. La cat te fatai intre magazine deja ai dat diferenta pe benzina+timp pierdut.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cumparari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori