Lancer Ralliart 2010

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Lancer Ralliart
Scrie răspuns
Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Vin Dec 03, 2010 7:48 pm

cred ca zice ca l-a luat cu 21700 de la dealer si o sa mai plateasca taxa de poluare 1690 lui Boc (daca nu o evita cumva prin proces). Si mai adauga banii pe care i-a dat pe vouchere. Oricum bravo si s-o stapanesti sanatos. Din astea euro 4 sedanuri din cate stiu nu mai sunt. Numai sportback. Stie cineva care sunt deosebirile intre cele euro4 si cele euro 5 (evident in afara de norma de poluare a motorului). Pe dotarile standard ale masinii se pot identifica functiile "coming home" - sta cu farurile aprinse niste secunde dupa ce iesi din ea, BA- brake assist ( habar nu am exact ce face), si torpedou refrigerat. Mai stie cineva si alte diferente? De exemplu pe modelul asta euro 5 au pus noile ceasuri cu iluminare albastra sau sunt tot cele portocalii? Multumesc

LE
Daca stie cineva vreun dealer care mai are pe stoc Ralliart Sedan euro 4, sau face un discount serios la euro 5 sa-i posteze adresa va rog.

Avatar utilizator
bogdanAlba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 9:52 pm

Mesaj de bogdanAlba » Vin Dec 03, 2010 9:23 pm

Eu am luat ultimul sedan ralliart Euro4 din stoc (asa mi-au spus), era cel expus pe Expozitiei, iar la data aceea (19.11) mai aveau un sportback rosu. Practic reducerea efectiva de pret lista (nu luam in calcul poluarea si rabla) fata de Euro5 a fost de 2100E in sensul ca la aceleasi dotari Euro4 era la 21320 fara tva, iar la euro 5 23100 fara tva. Singura negociere a fost ca am rotunjit in favoarea mea ca pretul lista fara tva sa fie de 21000. La pretul asta am adaugat tva-ul si apoi s-a scazut taxa de poluare si rabla (cele 3 tichete m-au costat 600e)

Desi nu au spus-o eu stiam ca sunt oarecum obligati sa se scape de masinile EURO4 NOI din stocul deja importat pentru ca este 99% sigur ca nu vor mai avea voie sa le comercializeze de la 1 ian 2011 in Romania. Mentionez ca aceasta masina este produsa 2010. Referitor la ceasuri si display - sunt portocalii si la euro5 (este unul expus la MIT Baneasa in varianta cu piele etc culoarea orange in care m-am urcat)

Stocul de masini este unic pe tara si este al importatorului indiferent de dealer! Am auzit ca ar fi in Ungaria mai multe si pe alte culori

Multumesc pentru urari

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Dum Dec 05, 2010 6:12 pm

Intre alb nemetalizat, rosu si negru metalizat ce culoare credeti ca sta mai bine pe sedan? Personal cred ca negru este mult prea greu de intretinut (se vad toate zgarieturile si urmele de praf) si apoi se pierde contrastul pe fata intre grila neagra/ fantele de pe capota si restul masinii.
Voi ce parere aveti?

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Dum Dec 05, 2010 6:29 pm

QUOTE Intre alb nemetalizat, rosu si negru metalizat ce culoare credeti ca sta mai bine pe sedan?

Wicked white all the way!!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Dec 06, 2010 3:54 pm

Vezi jurnalul meu de bord pentru poze cu nemiluita.

-> Click Me <-

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 06, 2010 6:35 pm

si eu tot alb as prefera

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Mie Dec 08, 2010 12:56 am

Ok multumesc mult pentru sugestii. Pe principiul Radio Erevan..."Alb nu mai avem", am comandat oriental red. Hmm... jur ca-mi plac numai fetele.

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Sâm Dec 11, 2010 10:27 pm

revin cu o intrebare. Motorul de pe ralliart are transmisia cu curea sau cu lant?

Avatar utilizator
AlexL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 21, 2010 10:08 pm

Mesaj de AlexL » Mar Dec 21, 2010 10:27 pm

Salut,

A mea e neagra...si consider ca vopseaua este un mare minus al masinii...are atat de putin lac de protectie in ea ca absolut orice contact mai dur cu tabla (incepand cu stersul cu carpa) lasa o gramada de zgarieturi....pentru un nebun ca mine exista baietii de la spalatoria de la Carlex (langa TIB - Univ Romano-Americana). Ti-o polish-eaza in curte cu perie electrica si pasta speciala care nu lasa holograme...mi-am rezolvat jdemii de zgarieturi de carpa, pietre etc....

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Dec 22, 2010 7:14 pm

Polisharea subtiaza stratul de lac, care este oricum foarte subtire

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Ralliart”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori