colt sau ceed?

Oferte de vanzare ale autoturismelor non-Mitsubishi
Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Joi Iun 12, 2008 12:24 am

vreau argumente pro si contra, poate cineva poseda sau a mers cu ambele masini si poate da raspunsuri avizate

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Iun 12, 2008 9:44 am

Pai sunt clase diferite...

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Iun 12, 2008 6:37 pm

Mai exact ce variante de motorizare si echipare vrei sa compari ?
Asa la rece , mergi pe ceed sau pro ceed.
Ceed-ul e mult peste colt ca aspect vizual .
Daca excludem motorizarea aceea de 150 cp de la colt si aici sta foarte bine ceed-ul , fie diesel sau benzina.
Acum depinde ce-ti place tie mai mult .
Eu te sfatuiesc sa te informezi aici pe topicul pt colt si pe forumul kia pentru ceed . Pana la urma alegerea e a ta , orice ar spune cei de aici.

Cei care au colt, vor simti acum nevoia sa-si etaleze cunostintele de mecanica si tinichigerie ...
Fiecare isi lauda masina si vei gasi mereu pareri subiective .
Daca ai posibilitatea , fa drive test cu amandoua si dupa aceea pune in balanta parerile altora cu ce ai vazut si simtit tu cand le-ai condus.

p.s. Sper ca ma studiati .... ( pt cei "avizati" )

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Iun 16, 2008 12:04 am

Colt!
Prietenii stiu de ce!

Avatar utilizator
Daniumfcv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 19, 2008 10:36 am

Mesaj de Daniumfcv » Mie Iul 30, 2008 10:28 pm

Cee'd ... mult peste Colt...

Spatiu mare .. motor mai mare... motor mai puternic..
Garantie mai mare..
Dotari mai bune..
Interior si exterior mai bine lucrate...

M-am urcat si le-am pipait pe ambele iar fratele meu are un Cee'd de 7 luni si stiu ce vb

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Aug 08, 2008 3:16 pm

Norma,

Ca e alta clasa, asa cum a subliniat si 2dor: Colt - Clasa B, C'eed - clasa C.
Deci exista diferente, cu avantaj evident pentru C'eed.

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Aug 08, 2008 7:25 pm

Depinde enorm ce vrei de la masina. Si mai depinde pe unde te misti cu ea. Personal n-as cumpara niciuna. De Colt sunt destul de dezamagit. Nu stau sa-ti enumar acum toate motivele pentru ca le gasesti prin forum. Cee'd are de partea ei pretul si spatiul interior, Coltul are zvacnirea aia nervoasa la plecare dupa care intra la reanimare. La Cee'd ai garantie mai mare, dar sa fim sinceri, cate piese crezi ca-ti vor schimba pe garantie? Asta e doar marketing. La Colt ai siguranta unui motor nemtesc, dar care mai da si rateuri, coreeanca e un surogat facut pentru piata est europeana care a prins enorm de mult. Citeste si forumul de la Kia si alege Impressa 1.5

Avatar utilizator
yubu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 25, 2007 4:57 pm

Mesaj de yubu » Dum Aug 17, 2008 4:05 am

Am un prieten care are o Kia ProCeed de 1.4 109 CP... arata super marfa... spatioansa, bine finisata, si dupa cum ziceau si baietii mai sus, o clasa superioara fata de Colt. .. clar as alege kia ProCeed.
Ne-am tras pe A2 si pana la 180Km/h am stat lafel.. dar la 180 Lancerul meu a inghetat(limitarea de la 5000 rot in trapta a 5 a) ...iar Kia a avansat si sa dus pana la 190Km/h

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Dum Aug 17, 2008 1:08 pm

daca folosesti masina mai mult in oras alege colt,daca faci multe drumuri in afara orasului mergi pe cooreanca

Avatar utilizator
catalinboldeanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 24, 2008 7:03 pm

Mesaj de catalinboldeanu » Vin Oct 24, 2008 8:39 pm

coltul il face de ras pe ceed. am ras de mult ceed pe sosea si la drum lung la viteza mare si in oras la demaraj, dar mai ales la viraje.
sa o mai luam si pe aia dreapta...de cand face mitsubishi masini si de cand face kia "masini"

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte marci”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori