Vand Mitsubishi Lancer 2.0 Diesel Din 2008

Oferte de vanzare ale autoturismelor Mitsubishi
Avatar utilizator
dandrei
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 8:13 pm

Mesaj de dandrei » Mie Ian 23, 2013 2:24 pm

Salutare,

Desi nu vad logica de a spune unei comunitati care detine deja lancer ca vand un lancer am sa o fac de dragul comentariilor!

Deci am un lancer din 2008 achizitionat de la Domn' Tiriac si devenind a doua masina nu se prea justifica plata pentru RCA, CASCO si altele...

Lancer-ul este 2.0 DID de 140 CP din 2008 are in jur de 70 000 km carte de service cu revizii la zi nivelul de echipare fiind InStyle. Are roti pe 18, pilot, comenzi volan, climatronic, magazie de cd cu Subwoofer in portbagaj, car kit...

Masina este: in Bucuresti

Pretul este: 10 500 EUR

Telefonul este: 0742022935

Revin cu pozele ...

Avatar utilizator
dandrei
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 8:13 pm

Mesaj de dandrei » Mie Ian 23, 2013 5:44 pm

poze pentru anunt ...
Fişiere ataşate
DSCF4404.jpg
DSCF4404.jpg (745.98 KiB) Vizualizat de 6937 ori
DSCF4398.jpg
DSCF4398.jpg (672.33 KiB) Vizualizat de 6929 ori
DSCF4390.jpg
DSCF4390.jpg (572.35 KiB) Vizualizat de 6997 ori
DSCF4389.jpg
DSCF4389.jpg (734.79 KiB) Vizualizat de 6921 ori
DSCF4388.jpg
DSCF4388.jpg (716.75 KiB) Vizualizat de 6916 ori
DSCF4386.jpg
DSCF4386.jpg (693.66 KiB) Vizualizat de 6901 ori

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Ian 23, 2013 8:59 pm

Echiparea este Intense.
Spor la vanzare!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Ian 24, 2013 11:57 am

Salut,
cu sau fara filtru de particule?

Avatar utilizator
dandrei
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 8:13 pm

Mesaj de dandrei » Joi Ian 24, 2013 1:01 pm

QUOTE (andrei @ Jan 24 2013, 11:57 AM) Salut,
cu sau fara filtru de particule?

Sincer sa fiu nu prea stiu ... dar cred ca nu are

QUOTE (Malakai @ Jan 23 2013, 08:59 PM) Echiparea este Intense.
Spor la vanzare!

da am gresit la echipare... multumesc pentru rectificare

Dupa cum spuneam si mai sus am postat anuntul de dragul comentariilor, nu ma astept sa o vand pe acest forum.

In calitatea mea de vanzator observ ca acest model se vinde greu in ciuda variatiei imense de pret intre produsul nou si cel SH si chiar in ciuda faptului ca sunt putine la vanzare (pe siteurile de anuntuiri auto)

Ma poate "lumina" si pe mine cineva de ce ?? fara sa aminteasca ca in tara se vand doar VW nu de alta dar lancerul e un fel de VW cu alta carcasa.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Joi Ian 24, 2013 1:40 pm

Daca ai pus anuntul pentru comentarii si nu deranjez, imi permit sa iti spun eu de ce cred ca nu se vinde.
Exceptand designul exterior (numai la echiparile superioare ca sa nu zic de la RA in sus) masina nu are nicio calitate care sa o scoata in fata.
Da, sta bine pe sosea, dar stau si altele. Da e frumoasa, dar sunt si altele. La pretul (de nou) care se cere pe lancer se pot cumpara masini dintr-o clasa superioara cu alt confort si alt interior (marea buba a lancerului; am si eu Outlander si stiu ce spun). Vezi ce se poate gasi la 20-24k nou pe piata, ca sa nu zic vezi ce se poate gasi la 10k pe piata.
As mai putea adauga costul anumitor piese si vopseaua proasta, dar la fel ca si fiabilitatea (ca plus), nu sunt recunoscute de publicul roman.
In plus, perioada este extrem de proasta. Pentru toate masinille, nu doar Mitsu. Ca idee generala, in Romania momentului de fata, nu ai cum sa vinzi o masina veche de 4 ani cu mai mult de 50% din valoarea de nou. Daca nu e VW, Audi, BMW, Merc cred ca mai trebuie scazute cateva procente. Asta e piata. Sfatul meu: vinde-o cuiva apropiat care stie masina si stie ca nu mai baga bani in ea. Un cumparator strain (cu toate tiglele la casa) nu cumpara sh in ro fara sa se gandeasca la banii pe care va mai trebui sa ii bage (romanii nu au grija de masini; aia e).
Spor la vanzare!


PS. Ca idee, un amic se chinuie sa vanda cu 5800E un ceed diesel de aproape 5 ani (deci tot mai are 2 ani garantie la motor si cutie). Masina are ceva dotari si e netroznita, etc. Asta e piata.

Avatar utilizator
dandrei
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 8:13 pm

Mesaj de dandrei » Joi Ian 24, 2013 1:54 pm

nu deranjezi ba chiar apreciez comentariu

sunt perfect deacord cu ce spui cu mici diferente ...

De ce toti care cumpara masina SH au impresia ca dupa "tre sa bage bani" in ea? nu e normal o data pe an sa ii faca o revizie sa ii plateasca RCA, Casco, ... basca la cele noi e la fel, ba chiar mai scump

Ironia e ca nici cu a doua masina nu ma incadrez in standardele "masini care se vand in RO" fiind o Mazda 6.

Salutam

PS la anunt: O vand cu plinu facut !!! ca sa nu "bagi bani in ea" o vreme ...

Avatar utilizator
dandrei
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 8:13 pm

Mesaj de dandrei » Mar Feb 05, 2013 3:17 pm

inca nu am pus anuntul pe autovit dar am vazut acolo ca sunt 2 buc Lancer la niste preturi ... pe principiul de ce sa imi cumpar Logan cand pot sa iau un Lancer tot cu L este

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Mar Mar 05, 2013 4:37 pm

daca era 1.8 benzina sau 1.8 diesel ti-o cumparam fara nicio ezitare.
Motoarele de 2 litri diesel sunt de provenienta VW, nu vreau sa intru in polemici cu nimeni dar eu nu sunt fanul lor.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Mar Mar 05, 2013 4:53 pm

Ca sa nu zica lumea ca am dat doar cu barda imi permit si un comentariu constructiv: daca e bine intretinut, motorul de 2.0 VAG e chiar o optiune mai buna decat 1.8 mitsu (discutam de un motor ultra cunoscut, cu bubele rezolvate vs un motor nou - discutam din prisma unei masini SH). Mitsubishi nu a imprumutat degeaba acest motor.
Sigur, comparativ cu orice common rail e net inferior, dar SH, eu zic ca principala caracteristica este fiabilitatea si aici are un plus. Iarasi, cosumul este mai mic comparat cu 1.9 de la fiat/alfa sau 2.0 PSA.
Un alt plus este potentialul de tuning (pentru unii, pt mine e doar o reasigurare a fiabilitatii). Pe lancer este un motor foarte bun (aproape excelent).

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori