Vand Mitsubishi Lancer 2.0 Diesel Din 2008

Oferte de vanzare ale autoturismelor Mitsubishi
Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Mar Mar 05, 2013 5:09 pm

QUOTE motorul de 2.0 VAG e chiar o optiune mai buna decat 1.8 mitsu (discutam de un motor ultra cunoscut, cu bubele rezolvate vs un motor nou - discutam din prisma unei masini SH).

Statisticile spun ca 1.8 de la Mitsubishi este mai ok din toate punctele de vedere.

Spor la vanzare!

Avatar utilizator
twee
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 26, 2008 3:19 am

Mesaj de twee » Joi Mar 28, 2013 2:07 pm

Dupa 5 ani si 95.000km fara nici o interventie in service pot spune ca 2.0DID 140CP de origine VW/VAG este un motor excelent din punct de vedere al consumului, fiabilitatii, cuplului si a puterii. Extraurban consuma circa 5.5l/100km, am trecut fara nici un efort de 1000km cu un rezervor plin, iar urban media la pompa este de circa 7l/100km. Cine detine, rog sa confirme. Valorile sunt obtinute pe modelul Intense. Si da, are filtru de particule diesel, adica DPF.

Este evident faptul ca piata second hand de la noi este dominata de masinile nemtesti.
Parerea mea este sa nu comparam mere cu pere, imi plac masinile nemtesti, dar raportat la pretul de achizitie "de nou", nu exista alta masina care sa vina echipata cu suspensii sport, jante 18" si bara rigidizare din standard, ca sa nu mai vorbim de alte dotari.

Spor la vanzare!

Avatar utilizator
costinedescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 14, 2012 10:36 am

Mesaj de costinedescu » Joi Mar 28, 2013 4:42 pm

Am avut Passat cu motor 2.0 diesel 140 CP. Subscriu la ce a spus twee

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori