Vand Mitsubishi Colt Czt 225-240 Cp

Oferte de vanzare ale autoturismelor Mitsubishi
Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Joi Oct 08, 2015 7:42 pm

Setul de roti de vara e la alegere. Al doilea e cel original , adica cel din poza urmatoare:
Fişiere ataşate
HPIM1657.JPG
HPIM1657.JPG (907.36 KiB) Vizualizat de 6975 ori

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Sâm Noi 14, 2015 12:35 pm

Acum are peste 95.000 km.

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mie Dec 02, 2015 7:46 pm

5000 euro
Masina e pentru cunoscatori.Nu se recomanda incepatorilor.O vand pt ca am deja 3 copii si nu mai am nevoie de o masina asa de rapida ca asta si nici de sonorizarea pe care i-am facut-o. O vand asa cum am echipat-o pt ca am muncit f mult sa o fac asa.
Am participat cu ea in anii 2008-2009 la cateva curse (liniute) dupa care am mai linistit-o si o folosesc normal.La categoria ei a luat cateva locuri 1.Este intretinuta mai ceva decat "ca la carte" si i s-au pus cele mai bune piese.
Masina are taxa platita si nerecuperata (oricum nu e mare , motorul e mic si e EURO 4)
Carte service
Trece oricand orice ITP care acum este valabil pana in iunie 2017.
Dotarile standard ale unui CZT (cand am cumparat-o am avut doar 2 optiuni : rosu sau negru) sunt:
Aer conditionat cu racire torpedouAirbag-uri frontale pentru sofer si pasager cu dezactivare si airbaguri lateraleBancheta cu spatar rabatabil 60:40 si culisabila 15 cm Centuri de siguranta retractabile cu prindere in 3 puncte si pretensionareDisplay central multifunctional, indicatoare cu cadrane albe si rame cromate, computer de bordFaruri de ceata integrate in bara fataGeamuri actionate electric cu impuls si protectie la inchidere Geamuri cu tenta verzuie si protectie la raze UVImobilizator electronicInchidere centralizata cu telecomandaJante din aliaj usor 16 cu pneuri 205/45 R16 Kit pregatire sistem audio (6 incinte, antena exterioara, cabluri de legatura)Lampa ceata spateLampa stop centrala pe usa spateOglinzi exterioare reglabile electric si incalzite Oglinzi exterioare, bare fata/spate si manere usi vopsite in culoarea caroserieiOrnament esapament cromat, banda parasolar pe parbrizPedale sport din aliaj usorPolita protectie portbagajRadio CD cu functie RDS si afisaj pe display-ul central ,Roata de rezerva de dimensiuni reduse T115/70 R15Scaune sport, scaun sofer reglabil pe inaltimeServodirectie electricaSistem de control al stabilitatii MASC (Mitsubishi Active Stability Control) si sistem de control al tractiunii MATC (Mitsubishi Active Traction Control)Sistem de franare cu discuri pentru toate rotile, cu ABS si EBD ,Spoiler eleron in culoarea caroseriei pe usa spateTapiterie din material textil in culoare neagra cu carouri rosii (unica pentru modelul CZT)Tetiere fata si spate reglabile pe inaltimeVolan sport reglabil pe inaltime, imbracat in piele, cu comenzi pentru sistemul audio
In afara de astea di fabrica sa mai are:
al doilea set de 4 roti de iarna de otel pe 15 cu anvelope michelin alpin a4
al doilea radioCD pe post de preamplificator
amplificator audio 1600 W (4x400)
tun de bas JBL
carlig remorcare
statie radio emisie-receptie
alarma
soft modificat
traseu admisie cu filtru K&N
intercooler modificat
indicatoare (ceasuri ) suplimentare pe stalp
boost controler (manual + automat)
geamurile de pe spate foliate
inca un set de jante pe 16
inca o bara modificata
Tocmai i-am facut si schimbul de consumabile.Nu are nevoie de nimic.

Acum sa va spun problemele.
tapiterie rupta la scaunul soferului
cd-ul trbuie ajutat la functia eject (probabil praf)
ii tot sare butonul de la frana de mana
a sarit lacul de pe janta stanga spate (de pe jantele negre)
o gaurica de la o tigara pe bancheta din spate
capacul de la sigurante deteriorat (depozitat printre alte chestii care l-au murdarit)
Puteti vedea cam cum merge aici : https://www.youtube.com/watch?v=bViE8kz5AyI
Fişiere ataşate
2015_06_08_20.31.59.jpg
2015_06_08_20.31.59.jpg (1.02 MiB) Vizualizat de 6922 ori

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mar Mar 15, 2016 7:27 pm

Am ajuns la 97000 km.

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mie Apr 13, 2016 8:10 pm

Am trecut de 98000km.
Am reparat scaunul soferului
Am pus un kit de ambreiaj "tunat" pt ca cel original mai scapa uneori
Revin cu rezultatele de la testul de putere (dyno).Cu catalizatoarele pe ea (evacuare stoc) a scos 215 CP. Am sa o masor si cu cealalta evacuare

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Sâm Apr 16, 2016 9:12 pm

Stop joc.
Toate discutiile care nu au legatura cu acest topic au fost sterse de catre mine.Daca vreti sa continuati o faceti in topic separat sau PM.

Avatar utilizator
SEBASTIAN_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 01, 2014 8:13 pm

Mesaj de SEBASTIAN_RC » Sâm Apr 16, 2016 10:37 pm

Amuzant sa va ca la semnatura scrie 250 cp poate ghp.
Oricum nu cred ca este o solutie sa se puna batista pe tzambal.
Pacat ca se procedeaza asa.

Care e ultimul pret la masina asta?

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Joi Mai 26, 2016 7:18 pm

Ultimul pret la aceasta masina este 4500 euro dar mai scoatem din lista (roti , bara , statie etc...)
I-am pus catalizatoarele si au iesit la masuratoare 216 CP (deci cu evacuare stoc)
Voi mai face o masuratoare cu alta evacuare si va voi spune cat scoate.
Masina a mers cel mai tare cu o alta a treia evacuare pe care am dat-o pt ca....m-am cumintit
Acum are peste 98000 km

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori