Vand Mitsubishi Lancer Evolution X

Oferte de vanzare ale autoturismelor Mitsubishi
Avatar utilizator
Doc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 30, 2008 2:16 am

Mesaj de Doc » Dum Apr 05, 2015 5:24 pm

Model 2011 euro 5 cu 58.000km reali. Transmisie manuala 5+1 trepte, 4x4 permanent ACD, scaune alcantara Recaro, Jante Enkei 18. frane BREMBO, Xenon OEM, sensori lumini & ploaie.

Masina se afla in garantie pana in 2016.

TAXA PLATITA si NERECUPERATA

Pret: 24500 euro.

[attachment=22091:GOPR1791.jpg]

[attachment=22092:GOPR1792.jpg]

[attachment=22093:evenimen...itlu___1.jpg]
Fişiere ataşate
eveniment_f__r___titlu___1.jpg
eveniment_f__r___titlu___1.jpg (118.63 KiB) Vizualizat de 5713 ori
GOPR1792.jpg
GOPR1792.jpg (289.94 KiB) Vizualizat de 5744 ori
GOPR1791.jpg
GOPR1791.jpg (253.31 KiB) Vizualizat de 5710 ori

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mie Sep 30, 2015 10:48 pm

QUOTE (Doc @ Sep 28 2015, 09:19 PM) .....

ideea de a vinde masina a intrat intr-un con de umbra.

Se inchide deocamdata si comentariile se sterg. Puteti continua aici. Mercic de intelegere.

Avatar utilizator
Doc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 30, 2008 2:16 am

Mesaj de Doc » Joi Mar 24, 2016 10:36 pm

Va multumesc pentru suport si redeschiderea topicului. Am sa revin cu noutati legate de pret si update-uri.

Acum masina are 67500km si ultima revizie a fost facuta acum o saptamana la MCar. Am schimbat ulei (Motul 300V 5W30) si filtre (ulei, aer si polen). Uleiul in cutie si active este schimbat. De asemenea, am remediat problema la cutie pe care am intalnit-o atunci cand am cumparat masina. Imi sarea uneori din treapta a 2-a pe frana de motor, mai ales la viraje de dreapta. Masina fiind in garantie am schimbat sincron si pinion treapta a doua plus tot ce a mai fost nevoie pentru rezolvarea acestei probleme. Nu am deviz exact cu piesele schimbat, dar pot cere unul sa vedem exact ce contine. Am profitat de ocazie si am batut kevlar pe ambreiajul stoc. Alta viata. Acum cutia merge foarte bine, intra in treapta 1 si marsalier chiar si la rece. Daca i-as mai pune un kit de la TWM care contine bucse intarite si short-shifter cred ca ar fi perfecta.
Tot pe garantie am beneficiat de schimbarea pompei de active cu una revizuita in februarie 2015. Se pare ca au gasit solutia sa nu se mai strice. Au inlocuit aluminiu cu inox si nu mai oxideaza.

In acest moment, Evo ar avea nevoie de gume noi de vara. Pe cele vechi le-am "rotunjit" pe circuitul de la Adancata in weekendul ce tocmai a trecut. Le-am facut slick-uri, dar distractia a fost maxima. Placutele pe fata le-am inlocuit (Brembo) chiar inainte sa ies pe circuit, dar nu pot spune ca este cel mai bun setup in acest moment.

Masina se vinde cu evacuare stoc sau custom made fara cat de 3". Nu a suferit modificari mecanice la motor. Eu o folosesc cu un software custom cu 3 setari: street 98, track 98 si street 95. Toate cele 3 variante se pot schimba din pedale de acceleratie.

Imi doresc sa ajunga la cineva pasionat de mitsu si se poate bucura de tot ce poate face masinuta asta. Eu sunt mereu cu zambetul pe buze cand ies pe strada, iar pe circuit se lasa cu adrenalina la maxim. Intrebari?


Avatar utilizator
Doc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 30, 2008 2:16 am

Mesaj de Doc » Vin Apr 01, 2016 12:13 am

S-a vandut. Multumesc pentru gazduire. Am ramas cu cel de rezerva acum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori