Amc Motorsport - Solutii Profesionale De Chiptuning

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Dum Dec 11, 2011 12:51 pm

Vrem sa iti oferim solutii performante de chiptuning la preturi corecte pentru a valorifica la maxim potentialul masinii tale in conditii de siguranta si fiabilitate.

Suntem reprezentantii oficiali in Romania ai companiei DNA Tuning din Marea Britanie si ne desfasuram activitatea intr-un modern service multimarca autorizat RAR. Lucram doar cu aparatura de ultima ora si suntem o echipa de profesionisti la dispozitia voastra.

Pentru gama Mitsubishi oferim la acest moment solutii de remapare doar pentru motorizarile 1,5Di-D, 2,0Di-d si 2,2 Di-D.

Va invitam sa ne urmariti si sa comentati cele mai reusite proiecte ale noastre pe Facebook

Pana la sfarsitul anului oferim un discount de 30% pentru orice remapare.
1,5 Di-D - 175 EUR
2.0 Di-D si 2.2 Di-D 210 EUR

AMC Motorsport SRL

www.amc-motorsport.ro
facebook.com/amcmotorsport

str. Zizinului nr.113, Brasov
office@amc-motorsport.ro
0740.011.441 Mihai
0722.333.780 Andrei
Fişiere ataşate
Lancer.jpg
Lancer.jpg (39.34 KiB) Vizualizat de 7249 ori
Outlander.jpg
Outlander.jpg (56.62 KiB) Vizualizat de 7224 ori
Flyer_AMC_Motorsport_flat_final.jpg
Flyer_AMC_Motorsport_flat_final.jpg (889.67 KiB) Vizualizat de 7233 ori

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 12, 2011 8:51 pm

lancerul din poza, nu este al lui cix?

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Lun Dec 12, 2011 8:53 pm

Salut !

Da, ai ghicit :-)
Are un software stage 2 de la noi, poti sa culegi impresii la cald daca vrei. Din pacate am inteles ca nu mai activeaza pe aici de ceva timp, mi-ar fi placut un review obiectiv din partea lui.

Avatar utilizator
Maximusdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 31, 2009 1:39 pm

Mesaj de Maximusdm » Mar Dec 13, 2011 4:42 pm

Salut!

Ce inseamna stage 2? A facut si modficari hardware sau numai soft?
Poate ne dai niste numere.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Dec 13, 2011 9:34 pm

Salutare.
Asa e, nu am mai activat de ceva vreme pe-aici.

Chiptuning by DNA inseamna citirea softului existent de pe masina, modificarea lui in UK si scrierea lui inapoi pe masina.
Stage 1 este mai mult o optimizare a softului existent, iar in urma lui rezulta un consum de combustibil similar si o crestere semnificativa de putere, iar fiabilitatea motorului ramane aceeasi.
Stage 2 este cam tot ce se poate obtine doar dintr-o modificare de soft. Am fost avertizat ca va fi o mica crestere a consumului si probabil si a cantitatii de fum. Fum nu scoate inca

Am softul DNA de 3 luni pe masina si se comporta excelent. Am facut aproape 5000km. Consumul, spre surprinderea mea nu a crescut mult. Cel urban cam cu 1l/100km, iar extraurban a ramas la fel. Cresterea performantelor se simte in mod special in treaptele 4 si 5 accelerarea fiind evident mai buna. Limitarea de viteza care era la 215 (pe ceas) a disparut. Am reusit sa prind 220 si ar mai fi mers, insa venea o intrare in localitate. Cu prima ocazie pe autostrada o sa ii fac si un top speed.

Singurul regret a fost ca am mers cu masina 3,5ani cu softul original

Cifre nu am sa dau intrucat nu am avut unde sa ii fac o testare dyno, dar ii voi face cu prima ocazie.
Am mai mers cu un A4 1.8T quattro si cu un Passat 2.0tdi facute de AMC. Ambele sunt facute ireprosabil.

O modificare de soft dureaza cam 2h cu tot cu ceva teste. Pretul actual mi se pare foarte avantajos.

Am am facut la AMC Service si reviziile. Preturile si calitatea serviciilor nu au concurenta. Ii recomand cu caldura.

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Mie Dec 14, 2011 1:14 am

Multumim CIX pentru aprecieri si pentru feedback.
Nu as vrea sa mai adaug decat ca orice software instalat de noi beneficiaza de o perioada de proba de 7 zile in care daca clientul nu este multumit de ceea ce ii ofera ii returnam banii.
@Maximusdm nu imi place sa arunc cu cifre seci in conditiile in care nu avem un dyno cu masina lui CIX ... As vrea sa avem un dyno performant in Brasov in care sa am incredere si sa ne masuram masinile pe care lucram ... din pacate asa ceva nu e posibil. sa dai la Autotest 270 RON pentru o testare inainte si dupa pe un dyno necalibrat nu e chiar confortabil ...

Cred ca portofoliul pe care il puteti vedea pe facebook spune ceva despre calitatea lucrarilor noastre.

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Mie Dec 14, 2011 11:22 am

Eu am lucrat cu AMC (KOZ) pt un soft Revo la Octavia RS.
Ce pot sa va spun este ca spre deosebire de alte firme - tuneri am beneficiat si de servicii post vanzare, adica mi-au pus la dispozitie aparatura de modificat hartile si facut teste - GRATIS si pe langa asta sfaturi si au raspuns la toate intrebarile mele - si au fost cateva
La alte firme nici nu au mai raspuns la telefon dupa ce au luat banii - nu mai zic cand am avut diverse probleme, minore de altfel, nu au raspuns nici la mail sau alte forme desi nu vroiam decat un sfat sau o idee ceva.
Despre softurile DNA nu stiu mai nimic dar dc omul zice ca sunt ok eu il cred

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Mie Dec 14, 2011 12:04 pm

VooN, daca mai tii Coltul as vrea sa iti ofer posibilitatea de a experimenta first hand ce inseamna software-ul celor de la DNA Tuning. Avem posibilitatea tehnica de a tuna si aceasta motorizare. Te bagi ? :-)

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Mie Dec 14, 2011 1:21 pm

Masina mea are modificari hardware precum si software si merge f bine de ceva timp(sunt posesori de EVO X care pot confirma lucrul asta ).
Dc vreti sa faceti o incercare sa cititi softul si sa veniti cu o versiune DNA sa vedem diferente intre softuri va stau la dispozitie

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Joi Dec 15, 2011 12:08 am

In nici un caz nu ne intereseaza sa citim softul altora, respectam munca altor firme de tuning si nu ne ocupam cu furt de proprietate intelectuala. Vorbim mai multe pe privat, deja pierdem focusul topicului.

In alta ordine de idei vineri/sambata vom fi in Bucuresti, daca avem amatori de tuning de calitate la pret de dumping ne auzim pe telefoanele de mai sus sau pe adresa de e-mail office@amc-motorsport.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori