Amc Motorsport - Solutii Profesionale De Chiptuning

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Joi Dec 15, 2011 5:08 pm

Salutare!
Se intampla sa puteti optimiza "moalele" de pe un Colt 2007 1332cmc 95 CP ? Adica Stage 1 ?

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Joi Dec 15, 2011 6:31 pm

QUOTE (koz @ Dec 15 2011, 12:08 AM) In nici un caz nu ne intereseaza sa citim softul altora, respectam munca altor firme de tuning si nu ne ocupam cu furt de proprietate intelectuala. Vorbim mai multe pe privat, deja pierdem focusul topicului.

Nu ma refeream furat in niciun caz - poate m-am exprimat gresit. Dar ca sa faceti un soft trebuie sa plecati de la softul de baza si asta trebuie citit de pe ECU , la asta ma refeream.
Spor la tunarit !

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Joi Dec 15, 2011 8:25 pm

@i2c aceasta motorizare nu face partea din oferta noastra de chiptuning din pacate.

In schimb am testat pe Colt, si poti citi review-uri de la posesori membrii pe acest forum dispozitivele Sprint Booster. gasesti aici linkul cu descrierile detaliate
http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... =0&start=0

@voom nu am vrut sa las lucrurile sa poata fi interpretate, stii bine cat de "sensibili si irascibili" sunt tunerii in general cand e vorba de munca lor :-)

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Joi Dec 15, 2011 10:41 pm

Multumesc pentru raspuns....
Mai calculam,,,bugetul

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Vin Dec 16, 2011 2:06 pm

Am vazut pe configuratorul de pe site ca Outlander 2.2 HDI nu apare, in schimb apare C-Crosser 2.2 HDI.
Au acelasi management de motor?
Stiu ca daca pui C-Crosser-ul pe tester Mitsu, nu-l recunoastre by default dar il poti selecta manual....

Cand vii in Bucuresti te duci la Relu?

Toate bune.

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Vin Dec 16, 2011 2:16 pm

Tripleta de aur Outlander - C-Crosser - 4007 au aceeasi electronica, Bosch EDC16CP39.
Castigurile de putere sunt tot acolo ... actualizez imediat si datele de pe site pentru Outlander. Merci de observatie. Adevarul e ca oricat am incerca nu putem avea niciodata site-ul 100% la zi cu tot ceea ce putem oferi

Colegul meu Mihai e in Bucuresti deja, chiar se ocupa de un Outlander 2.0 DiD azi/maine. Eu sunt inca in Brasov cu ceva treaba ... Nu cred ca mergem la Relu.

Avatar utilizator
lgp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 23, 2009 9:36 am

Mesaj de lgp » Sâm Dec 17, 2011 10:13 pm

salutare koz:))

recunosc Outlanderul din prima poza, de fapt il cunosc foarte bine...e al meu:))))
sa inteleg ca nu mai faceti chiptuningul impreuna cu Dragos Voinea - TCM? Ati schimbat "providerul"?

Asta e mai bine? Sau mai rau? Adica...fata de ceea ce mi-ati rescris mie, ca soft, acesta e imbunatatit? Performante mai bune? Mai sigur?
mersi

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Dum Dec 18, 2011 12:48 pm

Salut Paul !
Nu am renuntat la colaborarea cu TCM, lucram in continuare si cu Dragos dar si cu alti provideti, in functie de proiectul la care lucram, preferintele clientului etc.

La momentul de fata DNA Tuning este providerul nostru nr.1 de software, dar colaboram in continuare cu Revo Technik, TCM Turbo, Kiss Lorand si alti tuneri din afara tarii ... Ceea ce ai tu pe masina este un software de foarte buna calitate, dar nu poti face o comparatie obiectiva cu ce ofera DNA Tuning decat daca experimentezi "first hand". Putem sa iti oferim posibilitatea de a experimenta si soft de la DNA, iar daca decizi sa ramai cu versiunea DNA platesti doar costul upgrade-ului. Daca ai nevoie de mai multe info ne auzim "in private".

ma bucur sa aud vesti de la tine din nou

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Vin Noi 23, 2012 9:23 am

Doar astazi si maine "umblam" cu preturi de dumping :-)
Daca tot e Black Friday de ce sa nu fie si Black Saturday ?

doar astazi si maine beneficiati de un pret special de 649 RON pentru orice remapare pentru modelel MItsubishi din oferta noastra.

mai multe amanunte pe pagina noastra de facebook daca va intereseaza si preturile pentru alte marci.
www.facebook.com/amcmotorsport
Fişiere ataşate
Cover_Andrei.jpg
Cover_Andrei.jpg (1.29 MiB) Vizualizat de 7072 ori

Avatar utilizator
Andrei_kdtt
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 05, 2012 2:10 am

Mesaj de Andrei_kdtt » Dum Noi 25, 2012 6:50 pm

Un pret 2.2 DiD Outlander, si performante ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori