Piese Auto Originale Si Aftermarket - Mai Ieftin Decat Noi Inseamna Degeaba

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Dum Dec 04, 2011 2:18 pm

salut,

ma intereseaza un kit de ambreiaj pentru Mitsubishi Lancer 2.0 Di-D.

astept un PM, cu ce contine kitul si pretul..

Multumesc!

Avatar utilizator
4turbo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 30, 2009 2:54 pm
Contact:

Mesaj de 4turbo » Vin Ian 06, 2012 1:26 pm

Anunt valabil !

0735052032
0753640765
0765113790

Avatar utilizator
horea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 02, 2011 1:22 pm

Mesaj de horea » Vin Ian 13, 2012 6:11 pm

Salut!

Ma intereseaza o oferta de pret pentru bucsi brate oscilante,sau brate oscilante[FARA PIVOT],telescoape spate pentru mitsubishi colt,2008,1124cmc,55kw,VIN XMCXNZ32A8F019053.

Multumesc!

Avatar utilizator
bartolomeus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 14, 2012 8:02 pm

Mesaj de bartolomeus » Sâm Ian 14, 2012 8:14 pm

Va sfatuiesc sa nu cumparati absolut nimic de la acest comerciant!!!
Am luat de la ei 2 discuri fata + placute de frana EBC in valoare de 380 de euro.
Discurile nu au fost bune, iar placutele deja fiind folosite cu discurile respective, nu le pot pune pe alte discuri noi.
Totusi 4 TURBO PERFORMANCE SRL a spus ca nu poate sa imi dea banii inapoi decat pe discuri.
NU MI-AU MAI DAT NICI MACAR ACEI BANI!!! NU MI-AU MAI RASPUNS LA TELEFON!!! SI UITATI ATITUDINEA LOR:

"Nu te supara(desi stiu ca o sa te superi) dar te porti
> de
> parca ai ramas fara bani de etnobotanice."

Va rog cititi povestea intreaga aici: under7s [.] ro / ebc

Moderatori: Va rog nu imi stergeti linkul catre site-ul unde am povestea intreaga. Lumea trebuie sa afle despre pericolul la care se expune cumparand de la 4 Turbo Performance SRL. NU este un link cu aspecte comerciale. Va multumesc!

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Lun Ian 16, 2012 8:57 pm

NU MAI STA ....PROTECTIA CONSUMATORILOR + 1 AVOCAT

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Lun Ian 16, 2012 9:14 pm

Chiar asa! Daca mai ai factura cu cele cumparate de la ei, maine da o fuga pana la judecatorie si deschide un proces. Apoi anunta-i ca va vedeti la proces.
In paralel, o plangere la Protectia Consumatorului. Eu am apelat la ei de 2 ori pana acum (le-am scris pe e-mail) si au fost foarte prompti.
Dupa toate astea, poate ai noroc si ii faci sa-ti dea toti banii inapoi inainte de a ajunge sa va judecati efectiv.

Avatar utilizator
4turbo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 30, 2009 2:54 pm
Contact:

Mesaj de 4turbo » Dum Ian 22, 2012 10:29 am

Bartholomeus este un client nemultumit care a montat discurile invers acasa si nu intr-un service autorizat. Desi sustine ca este inginer, descrie ceasul comparator drept "un dispozitiv" a carui intrebuintare nu o intelege. Conform legislatiei in vigoare, un disc este considerat defect daca are o abatere de minim 5sutimi de mm iar discurile domnului Bartholomeus au avut doar 1sutime, lucru pe care a omis sa-l scrie. In ceea ce priveste cheltuielile inventate, a venit de la RM Valcea pana in Bucuresti adica 320km dus intors si ma indoiesc ca masina a consumat 20L/100Km. In privinta returului, a trimis inytr-adevar discurile pe cheltuiala noastra insa cu un ramburs mai mare cu 40euro(280 in loc de 240).
Cand a venit la Bucuresti am incercat sa remediem problema prin realinierea discurilor cu ProCut 9.0(multi de pe forum stiu ca rata de succes este de 99%) insa datorita faptului ca discurile au trebuit demontate si montate corect, alinierea a esuat pt ca doar dupa cateva sute de km discul se "aseaza" pe butuc. mentionez ca discurile aveau in continuare abatere de 1sutime de mm dupa rectificare. Nu pot oferi garantie la toata masina ci doar la discuri care dupa metodele de masurare unanim acceptate sunt absolut impecabile.

Am uitat sa mentionez ca la frane puternice discurile nu vibrau dar clientul a refuzat sa inteleaga ca discurile nu se indreapta miraculos pt cateva secunde la frane puternice pt ca apoi sa se "ovalizeze". Un search pe google "e90 rotor vibration" arata ca sunt foarte multi posesori de E90 cu discuri noi(originale sau AM) care sufera de exact aceeasi problema.

Cu toate astea insa, cel mai probabil luni o sa rezolvam acest conflict prin returnarea sumei platite pe discuri deoarece e de preferat sa evitam publicitatea negativa in loc sa dam explicatii pe fiecare forum in parte.

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Joi Oct 11, 2012 10:36 pm

Sonda lambda inainte de catalizator exista? un pret si modalutatea de livrare te rog.
Mitsubishi lancer 1,6 motor 4G18 72kw 98cp

Avatar utilizator
Vladutz`
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 10, 2009 8:30 pm

Mesaj de Vladutz` » Vin Oct 26, 2012 6:49 pm

ma intereseaza un Pivot Dreapta Fata pentru un Mitsubishi lancer 2008 si un rulment dreapta spate! ce preturi aveti?

Avatar utilizator
dragospopa1993
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2012 9:52 pm

Mesaj de dragospopa1993 » Sâm Noi 03, 2012 8:48 pm


Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori