Prelungire Bara Fata - Fibra De Sticla

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Mai 17, 2010 7:35 pm

Din 15 iunie se va incepe producerea de prelungiri bare fatza. Modelul este asemanator cu cel OEM insa nu necesita gaurirea barei ci doar prinderea in doua suruburi de o parte si de alta. Suruburile inlocuiesc de fapt doua cleme (1 pt fiecare parte) care se afla in fata rotilor. Piesa este facuta din fibra de sticla, nu va veni vopsita insa va veni direct cu gelcoat alb. Pretul este de 700 lei. Pentru comenzi: mesaj pe forum sau mail la pavts@yahoo.com

Pentru o scurta prezentare exista un link pe youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=4u4Hcy2FxAg

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Lun Mai 17, 2010 10:57 pm

pentru clasic nu faci?

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mar Mai 18, 2010 9:35 am

Din pacate nu am avut model clasic pe care sa fac, am doar lancer 2008. Cand voi avea masina pt tuning (un clasic), o sa fac.
Practic pot face orice accesoriu pt orice masina dar pretul creste daca e custom si la fel creste timpul pt finisaje si teste.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mar Mai 18, 2010 11:12 am

gurile de aerisire din partea frontala de asemenea se pot produce pt vanzare. costa 500 lei setul si NU se potrivesc pentru lancer cu proiectoare. momentan se lucreaza la air diffuser pentru bara spate stock (fara gaurire, doar cu gaurile deja existente).

pentru prelungirea fata NU este nevoie de nici o gaurire, dar este putin mai dificil de introdus un surub in partea dreapta (in spatele radiatorului micutz). piesa se potriveste, dar este foarte fixa in partea din fata, avand in vedere nevoia de stabilitate la viteze mari si lipsa altor suruburi, de aceea este posibil ca initial sa considerati ca este prea mica. daca sunteti din constanta, montajul se face gratuit.

daca doriti alte componente custom, se realizeaza dar dureaza proiectarea astfel incat sa nu fie nevoie de nici o gaurire si totusi sa aiba stabilitate.
toate componentele sunt testate la viteze de 180-190 km/h, si nu dau semne de deteriorare. daca aveti probleme cu una dintre piese, le refac/inlocuiesc fara costuri suplimentare

http://www.picz.ro/show-image.php?id=1e ... e5161fecb2
http://www.picz.ro/show-image.php?id=b9 ... 1cad7a4b46

Avatar utilizator
matei_m
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 13, 2010 8:15 pm

Mesaj de matei_m » Vin Mai 28, 2010 10:11 am

un eleron pt un CZ3 ai putea face?

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Dum Mai 30, 2010 10:44 pm

depinde cum vrei sa arate.. daca ai vreo idee proprie e ok. daca trebuie sa fac unu, nu m-as baga pentru ca pe un cz3 stock nu as vedea un eleron care sa se potriveasca si mi-ar trebui ceva timp sa ma gandesc ceva frumos. daca esti sigur ca vrei, spune-mi sa incerc niste schitze

Avatar utilizator
matei_m
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 13, 2010 8:15 pm

Mesaj de matei_m » Dum Mai 30, 2010 11:54 pm

sincer....ceva cat mai apropiat de cel de CZT. Nu am fantasme in cap si sincer nu vad nici eu alt eleron decat cele de haion in acest gen. pot sa`ti trimit un mai zilele astea cu ce as vrea?

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Mai 31, 2010 10:07 am

daca vrei de haion, pot face ceva asemanator, dar parca ala e prea simplu.. pot face si alt model, dar depinde ce-ti place. poti sa-mi trimiti mail oricand sau poti sa-mi scrii pe messenger. id-ul e mai sus (la "pavts" ma refer)

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori