Colantari Profesionale

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Sep 02, 2010 1:39 pm

Si eu ?

Uite si masina sa iti faci o idee

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Joi Sep 02, 2010 4:42 pm

albastu deschis sunt 2 nuante . se aduc in 10 zile de la comanda ferma din import. pretul este 20 euro/mp. ca sa calculam facem asa....intra 15 ml la o masina x 1.52 latimea =22.8mp=456 euro=1938 ron. stiu ca este scump (eu personal nu asi da atatia bani) dar daca vrei,iti alegi una dintre culori dam avans si in 12-14 zile ai o mandrete de masina .

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Sep 02, 2010 4:49 pm

Si e atat de scump din cauza culorii ?

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Sep 02, 2010 5:49 pm

...sau a calitatii...

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Joi Sep 02, 2010 7:28 pm

culoarea nu are nimic de aface cu pretul. se aduce de afara pentru ca nu tine nimeni stoc de culori. pe stoc sunt culorile de baza,adica alb negru rosu galben, dar si ele costa tot atat. colantul obisnuit (de taxiuri) are 60 microni grosime iar cel de masini are 120 microni,deci dublu ca grosime. astfel se poate intinde la caldura si se poate mula pe orice denivelare a caroseriei. deci dupa cum spune colegul de mai sus...calitatea costa atat. eu stiu ca la banii astia o poti vopsii linistit. colatul este un moft pentru cei cu bani....da intradevar foarte bine, schimba intr-o zi culoarea masinii si tot intr-o zi se da jos fara nici un risc pentru vopsea. cam asta e.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Sep 02, 2010 8:31 pm

De banii astia mai bine o vopsesti!

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Vin Sep 03, 2010 8:57 am

asta zic si eu...colantul da foarte bine pe masina si este ieftin daca se doreste ceva ce se poate realiza pe cutter-plotter gen dungi, desene,stikere...etc.despre acest lucru va pot confirma si colegii nostri de pe forum care au fost pe la noi...czt-ul,mitsu clasic de la inferno,zambet,moro....etc

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Vin Sep 03, 2010 9:09 am

Colantatul e atat de scump in acest caz pentru ca si-a bagat romanul ditamai adaosul.... acum sunt la munca insa zilele astea am sa va arat poze cu passatul meu B6 din 96 (SW) pe care l-am colantat tot in doua culori (verde si negru) si care m-a costat 900 RON (9 mil lei vechi). Am folia pe el de un an de zile si nu are nimic, am asteptat intr-adevar 2 sapt sa aduca omul folia ca nu o avea pe stoc si a durat o zi intreaga sa o puna la punct.

Si daca vreti neaparat sa faceti aceasta operatiune va recomand calduros sa mai incercati si la mica publicitate sau pe alte forumuri auto pentru ca s-ar putea sa gasiti oameni care lucreaza mult mai ieftin si bine.

Cu riscul de a lua ban ... pentru un Mitsu Clasic, in IASI nu te costa mai mult de 10 mil... nici la cel mai scump atelier. Daca in bucuresti e 1900 Ron pai iti convine sa vii la iasi, sa lasi masina o zi si sa iti cumperi si cate ceva ....asa ca sa mai umpli timpul pana e gata masina.

Numai bine.

PS: Nu vreau sa fac reclama insa am gasit rapid pe net un site unde e mult mai ieftin... http://www.inscriptionari-auto.ro/tunin ... Zgodh0YQ4g In josul paginii aveti si preturile

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Vin Sep 03, 2010 11:55 am

frate,daca ai stii sa citesti,ai vedea ca si eu am zis ca exista autocolant ieftin....cel de masini daca vrei sa te uiti pe site-ul producatorului (algernon sau leycom sau cine vrei tu) este 14 euro /mp. daca tu crezi ca adaosul de 6 euro la manopera este mult ....inseamna ca habar nu ai despre ce implica o colare de masini. cu asta am terminat. puteti inchide threadul. cu asa ,, experti" nu are rost sa ne enervam degeaba.........


ps. presupun draga danielNEC ca masina ta colata cu 900 ron a luat premiul 1 la 4tuning day , caci subarul pe care l-am facut noi a luat premiul 2.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Vin Sep 03, 2010 12:51 pm

Pariez ca a luat premiul 2 pentru folia de pe el . Nu nu a luat nici un premiu pentru ca este un sw din 96 fara pretentii insa ce vroiam eu sa subliniez este ca a rezistat un an(inclusiv iarna) fara sa se deterioreze deloc.

ok hai sa iti explic altfel (cu exemplu concret): La Sdesign in iasi (firma care se ocupa si cu colantari auto), folie de 70microni, toata masina foliata costa 700 RON (mitsubishi lancer clasic) aici ai pagina lor (nu vreau sa se considere reclama insa imi place sa dau exemple concrete) http://www.folieri.ro/ si vezi ca ai si portofoliul baietilor acolo pe pagina.
Pentru 120 microni se da comanda de folie, se asteapta si se rezolva.... in nici un caz cu 1900 ron. Am sa pun si pretul in cel mai apropiat viitor pentru ca astept raspunsul lor.

Nu vreau sa te superi insa pur si simplu este parerea mea. Trebuie sa fie bine pentru toata lumea nu?

PS: Daca sunteti atat de profi nu inteleg de unde reactia asta atat de acida si drastica la primul comentariu negativ. Ai putea sa imi inchizi gura foarte usor cu exemple concrete nu sa alegi sa iti retragi activitatea economica de pe acest forum pentru ca te-a contrazis/suparat un ignorant in ale folierii auto.

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori