Navigatii Gps 5", Full Europa, Garantie 2 Ani !

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Mar Mar 09, 2010 12:08 pm

Specificatii Sisteme de navigatie GPS StarGuide SG50FS (pe stoc dupa 20 martie 2010) :

Ecran LCD TouchScreen 5.0" TFT
Procesor Samsung S3C2451 400MHZ !
Memorie interna : 128 MB DDR2 SDRAM !
Memorie Flash interna : 2GB !
Grosime 12.5mm ! Super subtiri !
Slot SD Card 8Gb maxim
Rezolutie 480x272
Receptor GPS 42 canale !
Autonomie 2.5 ore
Compatibile cu ORICE soft de navigatie !

Vor fi doua modele, unul simplu, si unul cu Bluetooth si modulator FM.

Mai multe detalii si poze:

GPS StarGuide SG50FS 410 RON

GPS StarGuide SG50FS BT+FM 450 RON

Preturile sunt estimative.

Model 2010, super slim ! Fabricatie MARTIE 2010 ! Garantie 2 ANI la reprezentanta StarGuide din Bucuresti !

Livrare in toata tara cu Posta Romana (15 RON) sau cu Fan Curier (30 RON). Plata se face la livrare.

Contact: 0722.512.534 (Vodafone) 0722.67.68.27 (Orange) admin@antiradare.ro



Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Sâm Apr 03, 2010 11:27 am

Ambele modele sunt pe stoc. Fata de modelul SG43DS, SG50FS este mai Elegant si MULT mai Rapid in lucru si in receptia si precizia semnalului GPS !

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Vin Apr 09, 2010 11:17 am

Prime impresii ale clientilor :


4-cars.ro

Cristina a scris pe 5 aprilie 2010, 07:03 PM

Eu am cumparat modelul de 5" si sunt foarte multumita, este foarte subtire iar conectarea la sateliti este foarte rapida. Pretul ... incredibil de mic. L-am luat tot de la Razvan caruia ii multumesc pentru livrare si amabilitatea de care a dat dovada.





hyundaiclub.ro

Marius 06.04.2010

Sunt cu siguranta printre primii care au intrat in posesia unui astfel de dispozitiv si am sa va descriu experienta mea cu el, in speranta ca poate va fi de folos cuiva care intentioneaza sa il cumpere. Modelul ales de mine a fost cel fara BlueTooth, varianta cea mai simpla.

De ce acest dispozitiv?
- fiind destinat parintilor mei, am dorit ceva usor de folosit. Nu le-am luat PDA deoarece ar fi fost mult prea complex pentru necesitatile lor de deplasare.
- am dorit ceva la care sa vada bine drumul, deci un ecran mare.
- usurinta de lucru in soft-ul de navigatie. Daca excludem partea de configurare pe care am facut-o eu, restul operatiilor se fac usor si intuitiv chiar si in lipsa unui manual dedicat.
- pretul destul de bun
- garantia oferita este de 24 luni - eu la PDA am avut 12.
- folie de protectie a ecranului calitativ superioara oricarui alt GPS vazut pana acum. Folia este cea care vine din fabrica.
- existenta unui piciorus in suportul de prindere prin care dispozitivul se putea pune pe masa ca in genul unei rame foto.
- desi suportul vibra datorita drumului si motorului, nu se auzea nimic ca in cazul altor dispozitive.
- incarcarea bateriei se face foarte repede, chiar daca dispozitivul este legat la PC prin cablul USB
- timpii de detectie a satelitilor este extrem de mic
- semnalul este foarte bun si mentinut continuu


De ce Nu acest dispozitiv?
- lasarea sau ridicarea bratului se face prin repozitionarea unor mici zimti. Posibil ca dupa folosiri intense acesti zimti sa se toceasca.
- lungimea bratului mi se pare subdimensionata in raport cu dimensiunile aparatului, dar aderenta ventuzei este destul de buna.
- pe parbrizul meu, pentru a vedea harta, trebuia ridicat la maxim bratul facand greoi accesul la rotile din spate, cele de pozitionare. Trebuia sa il las din nou jos, din brat, pentru a putea roti stanga-dreapta dispozitivul.
- mi-as fi dorit ca in pachet sa am si un incarcator pentru reteaua de 220V, dar il pot achizitiona si separat. M-ar fi scutit insa de un drum, ceea ce ar fi insemnat mult.
- in coltul dreapta sus exista un capacel mic, posibil sa mascheze locul unde la modelul superior ar exista o antenuta sau ceva de genul. Se scoate insa foarte usor, atentie daca se joaca copii cu dispozitivul, nu pentru ca ati putea pierde acel capacel cat poate sa-l inghita.


Pe ansamblu consider ca este o investie nu buna ci foarte buna.
Am apreciat foarte mult raspunsul prompt al lui Razvan in toate fazele comenzii si calitatea suportului oferit.

Punctajul pe care il acord este de 9 pentru dispozitiv si 9.5 pentru Razvan dintr-un maxim de 10.



daciaclub.ro

GIC 08.04.2010

Am cumparat in 2 aprilie (in prima zi dupa ce Razvan le-a primit) modelul de 5" cu BT si FM, deoarece aveam nevoie urgent de ceva care sa ma ajute prin Ungaria si Austria. A functionat super pe tot drumul ce l-am facut prin Romania, Ungaria si Austria. Chestia faina fata de un Mio P350 cu care m-am mai jucat, e ca Mio-ul trebuie pus in geam si butonat acolo ca sa aiba acces la sateliti, pe cand StarGuide-ul l-am pus in geam pana a prins satelitii dupa care m-am putut juca cu el stand in pat, fara sa piarda semnalul. Imi place ca avand ecranul mare pot folosi, fara probleme, degetele pt butonare chiar si cand conduc. Minusul de care se mai leaga unii si anume lipsa incarcatorului de camera s-a rezolvat prin folosirea unui incarcator de telefon Huawei primit de la RDS sau a unui incarcator de MP3 player (au mers perfect ambele - de fapt cred ca merge orice ce scoate 5V si peste 500mA).
Despre Razvan - numai de bine. M-a suportat (eu stresindu-l aproape zilnic, ca aveam nevoie de un GPS in timp util iar ele inca erau pe drum) si mi-a livrat aparatul imediat ce l-a primit. Multumiri Razvan!


thenewonenrg 08.04.2010

Sunt foarte multumit de gps-ul achizitionat de la tine. M-a dus pe drumuri mai scurte chiar si la destinatii la care credeam ca stiu traseul ! Daca mai aud pe cineva interesat ii voi da nr tau. Salut

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Joi Apr 22, 2010 2:40 pm

Atentie ! Stoc limitat la navigatiile Starguide SG50FS cu BT si FM (<30 bucati) !

Harti : Romania + toata Europa 3D+, update Martie 2010 , la nivel de strada si numar, inclusiv Radare fixe si Puncte de interes, Meniu si Indicatii vocale in Limba Romana !

Calculator, convertor de unitati, numere telefon internationale, galerie vehicule 3D etc !

Afisare in harta a distantei ramase, timp ramas, nivel baterie in procente, afisare viteza, camere, nume strazi, numar sateliti conectati, puncte de interes in apropiere etc !

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Mar Mai 18, 2010 12:06 pm

Pe stoc ultimele bucati de GPS StarGUide SG50FS cu BT si modulator FM.

Preturi:

GPS StarGuide SG50FS : 420 / 450 RON
GPS StarGuide SG50FS cu BT si FM : 460 / 500 RON

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Sâm Mai 22, 2010 11:34 am

Modelul cu bluetooth si modulator FM NU mai este pe stoc !

GPS StarGuide SG50FS - 420 RON pers. fizice / 450 RON facturabil


Procesor: Samsung S3C2451 400 MHz, 65nm
Receptor GPS: 42 canale !
Display: 5.0 inch TFT-LCD, 480 x 272, 65.000 culori
Dimensiuni: 136mm x 84.4mm x 12.5mm , 170 grame ! (Super Subtire)
Memorie interna: 2 GB (NAND Flash), 128 MB DDR2 SDRAM !
Memorie extensibila: Slot pt Card microSD 8Gb maxim !

Cutie, manual, meniuri, indicatii vocale in limba romana ! Full Europa, harti 02.2010 ! Garantie 2 ANI la reprezentanta StarGuide din Bucuresti !

Livrare Gratis in Bucuresti. In tara livrarea se face cu Posta Romana in 2-3 zile cu 15 RON sau cu FanCurier in 24 ore cu 30 RON. Plata se face la livrare !

Contact: 0722.512.534 (Vodafone) 0722.67.68.27 (Orange)

admin@antiradare.ro

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Mar Iun 08, 2010 12:49 pm

Stoc limitat la GPS-urile de 5" StarGuide SG50FS. In curand un nou model de 4.3", cu procesor Samsung 533 MHz, 128Mb Ram, Bt si Fm !

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Vin Iun 11, 2010 10:35 am

Modelul de GPS StarGuide SG50FS cu BT si FM nu mai este pe stoc !


Din cauza cresterii dolarului in raport cu leul, pretul la GPS-ul StarGuide SG50FS este momentan de 440 RON (PF).

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Iun 11, 2010 11:25 am

Salut. Fa-mi te rog o recomandare.

Sa astept sa mai aduci StarGuide SG50FS cu BT si FM, sa astept noul model de 4.3", cu procesor Samsung 533 MHz, 128Mb Ram, BT si FM, sau sa cumpar GPS StarGuide SG50FS ? Mi-ar fi placut totusi modelul SG50FS cu BT si FM...

Multumesc.

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Lun Iun 21, 2010 2:43 pm

Parerea mea e ca se merita StarGuide SG50FS, modelul care este Acum pe stoc. Celelalte nu stiu cand vor sosi, inca nu s-a trimis comanda pentru ele




Pe stoc ultimele 40 de bucati de GPS StarGuide SG50FS ! Pret PF Iunie 2010 : 420 RON !!




Sisteme de navigatie GPS StarGuide SG50FS (MODEL 2010) :


Procesor: Samsung S3C2451 400 MHz, 65nm
Receptor GPS: 42 canale !
Display: 5.0 inch TFT-LCD, 480 x 272, 65.000 culori
Dimensiuni: 136mm x 84.4mm x 12.5mm , 170 grame ! (Super Subtire)
Memorie interna: 2 GB (NAND Flash), 128 MB DDR2 SDRAM !
Memorie extensibila: Slot pt Card microSD 8Gb maxim !

Cutie, manual, meniuri, indicatii vocale in limba romana ! Full Europa, harti 03.2010 ! Garantie 2 ANI la reprezentanta StarGuide din Bucuresti !

Livrare Gratis in Bucuresti. In tara livrarea se face cu Posta Romana in 2-3 zile cu 15 RON sau cu FanCurier in 24 ore cu 40 RON. Plata se face la livrare !

Contact: 0722.512.534 (Vodafone) 0722.67.68.27 (Orange) admin@antiradare.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori