Distantiere Scc Toate Autoturismele, Omologate Tuv

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Oct 14, 2009 4:02 pm

nu sefu
prezonul de colt (si lancer si pajero si evo si carisma si gt3000 si ce vrei tu) are 43mm.
eu am distantieri de 8mm grosime si vreu acum prezoane de 50mm sa suplimentez din cei 8mm pierduti.
pana la urma altuning mi-a ofertat ce i-am cerut eu.
multumesc altuning, fac neste calcule si revin, intre timp daca poti un calcul pe pm cu transport cu tot in roni.
multumesc.

Avatar utilizator
altuning
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 06, 2008 12:50 pm

Mesaj de altuning » Joi Oct 15, 2009 9:03 am

E simplu, 3EUR x cate prezoane vrei, transport mai iasa undeva pe la 20-30RON cu plata ramburs.

Pe stoc mai am acum pt LANCER
Typ: CY0 Lochkreis: 114,3/5 NLB: 67,1 Gewinde: M12x1,5 (Mutter)

Set 2 distantiere sistem A de 10mm 220 RON fara centrare


Set 2 distantiere sistem A de 13mm 250 RON cu centrare


Set 2 distantiere sistem B de 20mm 150 EUR cu centrare , incluse piulite
Set 2 distantiere sistem B de 15mm 147 EUR cu centrare, incluse piulite

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Joi Oct 15, 2009 11:44 am

Salut !
Pentru un Colt 1.5 did fa-mi o oferta la distantiere si prezoane !

Avatar utilizator
altuning
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 06, 2008 12:50 pm

Mesaj de altuning » Joi Oct 15, 2009 12:14 pm

Aici ai configurator care iti da modelele, dimensiunile si preturile
http://www.spurverbreiterung.de/frame_s ... php?lan=uk

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Vin Oct 16, 2009 8:36 am

Stai ca nu te inteleg ! Explica-mi si mie ceva...eu te rog sa imi faci o oferta pentru ceva ce tu comercializezi si tu ma trimiti sa imi caut singur???? Interesanta metoda de abordare de marketing. .... Spor la vanzari...Eu am sarit din peisaj!

Avatar utilizator
altuning
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 06, 2008 12:50 pm

Mesaj de altuning » Vin Oct 16, 2009 9:02 am

Nu inteleg ce ti-e asa greu sa intri pe un configurator, alegi masina MITSUBISHI, modelul tau si-ti da toate distantierele disponibile. Eu de unde sa stiu ce-ti convine ca produs si ca pret? Daca as sta sa fac la 100 de oameni asa as sta numai pe forumuri. Aleget-ti un produs si apoi eu iti confirm daca e bun pt masina ta, si in cat timp il ai. Din 100 de oameni care intreaba 10 cumpara, marketing nu?

Oameni ca tine sunt aia care ne fac sa pierdem timpul, se baga in seama intreaba, apoi fac scheme.
Sau mai rau comanda, si apoi uita sa mai ia si marfa. Daca chiar te interesa cautai si vedeai ce-ti trebuie.
Cat ai stat sa-mi scrii mie observatii, putei sa cauti. Nu-ti dau mura in gura ca nu sunt maica-ta,
daca ai carnet inseamna ca ai peste 18 ani si te poti descurca pe o pagina web.
Fişiere ataşate
untitled.JPG
untitled.JPG (63.23 KiB) Vizualizat de 6950 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Oct 16, 2009 11:14 am

Intrucat in urma mai multor avertizari la adresa lui altuning in legatura cu folosirea necorespunzatoare a quote-ului (a se observa ca 99% din posturile sale sunt editate cu aceasta remarca) si avand in vedere ca aceasta regula a fost supusa dezbaterii publice si s-a decis ca ea sa ramana, warnul acumulat de altuning a ajuns la 100%, ceea ce inseamna BAN pe cel putin o luna (asta in cazul in care va fi interesat si ne va contacta sa reducem 10% din warn).

Ar fi fost cazul sa luam masuri si pentru atac la persoana, insa am fi depasit warningul de 100%.

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Vin Oct 16, 2009 1:19 pm

Tu esti un revanzator, adica o a II-a mana, nu? Daca tot ai pus la bursa ca vinzi niste produse, pai vinde-le domle. Prin atitudinea pe care ai adoptat-o nu cred ca starnesti oarecum interesul cuiva, cel putin mie personal mi-ai stranit un sentiment acid de greata. Tu zici ca vrei sa vinzi, dapai tu cauti si tu prezinti ofertele, nu starnesti un topic "vand ciorapi licra bla bla bla" si cand te intreb ceva tu ma trimiti pe site-ul producatorului sa imi caut eu singur, apoi sa iti zic ce vreau eu, apoi tu imi zici pretul tau ( la care tu ai un discount de 10%) mai pui si cheltuielile de transport si alea alea. Pai ori vinzi ori ce faci?
Ai zis sa imi aleg un produs si tu imi confirmi daca e bun pentru masina mea?? Pai daca ma trimiti spre un configurator e evident (oarecum) ca se potriveste pentru masina mea si de acolo pot vedea si pretul.
Hai sa iti zic alta poveste...depinde numai de tine daca din cei 100 de oameni care intreaba doar 10 cumpara...pentru asta se aplica strategii de marketing eficiente.
Daca cei ca mine te-ar face sa iti pierzi timpul inseamna ca nu esti comerciant, esti doar un tip de "b u f o n".
Doar ti-am atras atentia asupra unui aspect, nu trebuia sa imi "dai mura in gura" trebuia sa te faci ca esti interesat ca vrei sa vinzi acel produs, si la remarca cu " nu sunt maica-ta" ai fost mai mult decat impertinent dar ma abtin sa te mai arunc intr-o categorie in care te-ai aruncat singur.
Esti varza revanzatorule!

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Oct 16, 2009 3:11 pm

QUOTE Cat ai stat sa-mi scrii mie observatii, putei sa cauti. Nu-ti dau mura in gura ca nu sunt maica-ta,
daca ai carnet inseamna ca ai peste 18 ani si te poti descurca pe o pagina web
avand in vedere ca oferi spre vanzare produse care modifica trenul de rulare, ar cam trebui sa sfatuiesti oamenii ce si cum. iar omul daca are carnet si 18 ani, poate fi si arhitect, fochist, gramatic sau sa aibe orice alta specializare, mai putin modificat masini sau mecanica auto.
la scoala de soferi te invata sa mergi cu masina nu sa odesfaci bucati si sa o modifici.
ca unii ne mai si pricepem e altceva.
iar cu atitudinea asta ma mir ca ai un business.

Avatar utilizator
teanu21
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 03, 2009 7:27 pm

Mesaj de teanu21 » Vin Noi 13, 2009 11:49 pm

o intrebare: butuci pt mitsubishi lancer clasic din 2006 ai? si la ce pret plz

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori