[vand] Kituri Xenon Hid !

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Dum Noi 07, 2010 8:34 pm

Imi rezerv dreptul de a nu comenta asupra celor declarate mai sus, din 2 motive:
- faptele sunt prezentate tendentios si sunt "prelucrate" fiind tangentiale la adevar, folosindu-se un limbaj de om frustrat (oare de ce nu s-a folosit numele real, daca ceea ce se prezinta este real ?)
- aceste "dezvaluiri socante" nu au nimic de-a face cu topicul de fata.


Revenind asadar la topic, doresc sa anunt aparitia kiturilor GT HID cu CAN-BUS, ce functioneaza pe modelele de masini cu calculatoare de lumini, nefiind necesara prezenta anulatoarelor de eroare plug'n'play. Pretul lor va fi undeva la nivelul unui kit non-CAN-BUS + anulatoare.

Voi reveni cu poze si pret f curand.

Avatar utilizator
Mr.Nice
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 02, 2010 11:09 pm

Mesaj de Mr.Nice » Lun Noi 08, 2010 9:33 pm

Singurul motiv pentru care nu comentezi cele sustinute de mine este faptul ca NU ai argumente, stiind foarte bine ca nu incerci decat sa poleiesti un mar viermanos. Faptele nu au fost prezentate tendentios ci din contra, cat se poate de obiectiv, iar incercarea ta de a te piti dupa copaci este absolut inutila, mai ales ca am precizat: va pot sta la dispozitie cu toate datele necesare, nume reale, numere de telefon ale persoanelor care au fost inselate de acest om, cel putin in afacerea "kitul de diagnoza".
Daca trebuie, precizez in mod expres si pentru tine(dar tocmai ce am facut-o), cu singura deosebire ca tie nu am sa-ti dau nici o alta informatie atata timp cat esti personajul negativ si principal din aceasta poveste. Mi se pare cat se poate de ilar sa ajung sa-ti povestesc ceea ce-ai facut, nu-i asa?
Daca datele sunt "prelucrate", de ce nu ne impartasesti tu varianta "originala"? Poate sunt amanunte care noua ne-au scapat, poate kitul acela de diagnoza nu a costat cat ai spus, cine stie... mai largim aria tepelor

Dezvaluirea nu s-a dorit a fi socanta, ci doar un feedback cu privire la calitatea ta umana cat si cea de afacerist

Iar daca tot ai deschis cutia Pandorei, ma simt obligat, din acelasi spirit civic binenteles, sa precizez ca patania colegului meu cu anulatoarele de eroare este cat se poate de reala, mai mult decat atat, a fost banat in momentul in care pe topicul tau te-a gratulat cu un feedback negativ, iar posturile lui au fost sterse.

Am putea sa amintit si ca unui user de pe acelasi forum, i-ai efectuat un "tiuning" la bordura cu laptopul in brate, iar dupa o saptamana ambreiajul i-a cedat si in momentul in care a inceput sa povesteasca acest lucru pe topicul tau dedicat acestui tip de afacere, pentru absolut nici un motiv (aparent) pe forum, acesta a fost ... i-a ghici? da, banat, iar posturile lui cu privire la asta au disparut ca prin farmec.

Alt user de pe acelasi forum caruia i-ai "tunat" masina, dupa ce i-ai umflat in plus din buzunar 50 EURO pentru mincinosul motiv ca i-ai ascuns in ECU operatiunea(masina lui fiind in garantie), ajunge omul la service si ii spune inginerul de service ca masina lui este cipuita... deci, pentru ce i-ai luat cei 50 de E in plus?

Daca lucrurile spuse de catre mine sunt neadevarate, am sa te rog respectuos sa prezinti realitatea pe care o stii(vrei) tu, nu de alta, dar persoanele pe care le-ai tepui si bagat pumnul in gura pana acum pe forumul tau, cred ca abia asteapta sa-si dea si ei cu parerea la raspunsurile care din previzibilitatea cu care ne-ai obisnuit pana acum, le vei da in continuare
Mult succes!
Mr. Nice

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Mar Noi 09, 2010 7:17 pm

Din spatele anonimatului multi se arata viteji... nu faci nota discordanta

Ceea ce prezinti ca fapte reale sunt distorsiuni grave ale evenimentelor...acest lucru insa nu poate altera munca si implicarea pe care le port cu mine si nici nu poate sa convinga pe aceia care sunt multumiti de rezultatele muncii sau implicarii mele.

Toate lumea stie ca UN DEALER are POLITICA REPREZENTANTEI pt care lucreaza, asadar nici vorba de caracterul "de taraba" pe care incerci sa-l "demasti".
Sunt multe lucruri trunchiate in spusele tale si dupa cum se stie, un adevar trunchiat nu e adevar deloc... Ma si mir cum ti se poate intuneca intr-atat judecata incat sa faci afirmatii de-a dreptul penibile...mai ales ca NICIODATA nu vorbesti din "experienta" ta ci esti purtator de cuvant pt altii, si pt evenimente atat de vechi...si care au fost discutate oficial cu reprezentanta pt care lucrez - dimsport - la vremea respectiva.

Cat despre banarile de care vorbesti...ceea ce nu se trece cu vedere este LIPSA DE BUNA CRESTERE, si cum multi au fost repetenti...nu au trecut testul, firesc. Asa cum si acum o dovedesti cu varf si indesat...necontrolandu-ti deloc manifestarile...

"Mr. Nice", toate in viata se platesc...cu atat mai mult rautatea si ura. Pacat ca unii realizeaza prea tarziu asta.

Scuze de off-topic. Sper intr-un discernamant corect al celor ce sunt obligati sa citeasca frustrari venite din partea unei persoane "bolnave" in suflet.

Si cu asta inchei definitiv off-topic-ul, daca si vreun Moderator va intelege ca un topic de vanzare nu are nimic de-a face cu derapajele necontrolate concretizate in postari facute din prea mult timp liber si prea putina minte. Multumesc.

Avatar utilizator
Mr.Nice
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 02, 2010 11:09 pm

Mesaj de Mr.Nice » Mar Noi 09, 2010 10:36 pm

Am ales anonimatul pentru a nu-mi atrage antipatii pe forumul tau. Dar sper(pe dracu!), sa nu mori de nerabdare. Toate la randul lor...

Asa cum am mai spus in postul precedent, nu faci decat sa incerci sa te ascunzi dupa copaci prin cuvinte goale si lipsite de substanta, acelasi cantec bolnav cu care ne-ai "incantat" oripilant, urechile.

Te-am invitat sa prezinti varianta "netrunchiata" a celor spuse de catre mine, dar nu ai facut-o... Oare sa-ti lipseasca?
Cat despre cele care se plateste in viata, pana acum ar fi trebuit sa tragi invataminte din ceea ce ti s-a intamplat pana acum si sa-ti implementezi in creier ideea ca intr-adevar, toate se platesc in viata. Trebuie sa existe o balanta intre bine si rau dar pentru asta ai nevoie de mai mult decat obiectivitate, iti mai lipseste un implant de bun simt, de buna crestere, de onoare, de cinste si de faptul ca trebuie sa fii convins ca nu poti sa ceri fara sa oferi.

As dori sa incheiem aici offtopicul in care ne-am tarat cu ajutorul tau, si sa lasam la latitudinea publicului spectator sau cumparator, daca meriti sau nu atentia lor pe viitor.
Succes!

Mr. Nice

Avatar utilizator
d-rive
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 10, 2010 1:19 pm
Contact:

Mesaj de d-rive » Mie Noi 10, 2010 1:32 pm

Na maestre Doru Iavorschi ca daca ceilalti nu au postat cu id-ul cunoscut pe alte forumuri eu postez.
Te cunosc de ani de zile, stiu ce iti poate capul, stii ce ai facut la Skoda la Brady si cum ti-ai batut joc de renumele acestei marci si esti o rusine a comunitatii auto din Romania, tu si colegul tau Atreides sau Muadib cum isi mai spune, nimeni altul decat Adrian Kaitar care e vanzator de Skoda si el. Sunteti o rusine pentru forumurile auto din Romania si blestem mai mare decat sa incapa pe mainile voastre asocierea numelui Skoda cu faptele voastre rusinoase nu exista.

Oamenii au luat atitudine asupra acestui specimen atat pe vwforum unde este banat, atat pe masini.ro unde e moderator si din jena respectivii il suporta, atat pe 4tuning.ro si multe multe alte forumuri unde stimabilul Doru si-a intins taraba. Esti banat pe atatea forumuri si probabil frustrarea ta a determinat actiunile tale mizerabile de a bana zeci de useri care au avut curaj sa ia atitudine in fata fraudelor tale, atat materiale cat si morale. Absolut jenant cum ai putut sa te folosesti de id-ul Crinei pe vwforum si sa postezi anunturi de pe el. Din punctul asta de vedere nu te includ in categoria barbatilor.

Ai fost dat afara de la atatea locuri de munca si ai lasat rusine in urma ta si am exemple de oameni absolut onorabili din lumea auto din Romania care au fost pacaliti de acest specimen care pare foarte ok la prima vedere.

Repet, nu am cumparat nimic de la el tocmai pentru ca-l cunosc si stiu ce-i poate pielea. E la latitudinea voastra sa-l mai tineti pe forum sau sa-l banati asa cum e pe multe forumuri din Romania pentru ca omul are o mare problema de atitudine, seriozitate si sincer sa fiu cred ca-i si putin plecat... la plimbare.
Sa va fie rusine pentru ceea ce ati facut in reteaua Skoda (mai ales tie) si spun asta in calitate de director Skoda la un dealership din tara.Sa tineti minte un lucru, minciuna, hotia, au picioare scurte si totdeauna vor iesi la iveala. Toata viata ta ai sa fii urmarit de lucrurile astea pentru ca ai facut atata rau si ai pacalit si inselat atatia oameni, nu numai cu xenoane si porcarii din astea ci cu multe altele.

Din punctul meu de vedere esti un neserios de mare clasa. Dorule, vorbesti de ura si rautate, uita-te in oglinda sa vezi in imagini defintia lor. Tie nu ti-e rusine sa scoti pe gura asemenea cuvinte tinand cont de tot ceea ce ai facut in decursul ultimilor ani? De nu faci ca mine sa postezi cu un singur id peste tot, de rusine, de hotie, de ce? Doru14, Master4x4 si multe altele nu-ti mai plac... Lupul isi schimba parul dar naravul ba.
Ma uitam pe topic si am vazut 3 oameni care ma cunosc ca citeau ce am scris. Pai uite ma, tocmai asta e, cand nu te ascunzi stie omul cine si ce scrie si ce spune... tu...


P.S. imi cer scuze fata comunitatea mitsu.ro unde am si cativa cunoscuti, ca sunteti nevoiti sa cititi toate astea dar decat sa fiti pacaliti si sa plangeti dupa bani mai bine orientati-va catre un om serios atunci cand vreti sa cumparati xenoane si alte alea, sunt destui pe forumuri si oameni care au dovedit in timp ca sunt cat de cat seriosi.

Va doresc numai bine si sa va bucurati de "mitzubushurile" voastre.

Avatar utilizator
d-rive
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 10, 2010 1:19 pm
Contact:

Mesaj de d-rive » Mie Noi 10, 2010 3:12 pm

"Maestre" Doru, (re)citeam acum ce ai scris. Nu am vrut sa mai intru dar am primit ba aici PM-uri de la amici din lumea auto din Ro, ba pe messenger.

Bre, ai ramas cu acelasi discurs, cu aceleasi vorbe transparente si lipsite de consistenta si mesaj. Nu vrei tu ca sa devii un om cumsecade ca noi toti ceilalti, sa respecti pe cel de langa tine, sa nu mai pacalesti, sa nu te mai ascunzi si sa dezinformezi, sa renunti la apropouri cu Dumnezeu si alte alea, sa lasi lumea skodarilor in pace ca nu meriti nimic din ea ca ai facut numai rau pe acolo si asa mai departe...
Stii banuiesc de existenta acelui forum oarecum paralel cu SKC unde sunt toti banatii de tine si de ciumpalacul alalalt, rezisti sa citesti un post acolo? Sa vezi care e parerea oamenilor despre tine? Inclusiv a celor care tu ii consideri colegi, apropiati, etc... cuvinte mari care mi le spuneai mie cu ani in urma numai ca eu, din eleganta, nu te-am trimis la plimbare...

Oamenii se mai cearta pe forumuri, au pareri diferite, etc. Dar nu cum faci tu, sa pacalesti si sa inseli. Termina si tu o data cu toate magariile astea.

Iti spun asta in calitate de om.

Hai sa iti dau un hint. Unul dintre cei doi care zic de tine pe aici nu are O1 si O2 Sa fiu al naibii daca am stiut de el ceva, doar l-am mirosit dupa stil

Hai bafta la toata lumea si sa ne bucuram de viata si de frumusetea ei. Ieri am fost la inmormantarea unui prieten atv-ist de 35 ani... e trist, foarte trist iar noi cei ce avem viata, ne tinem de gainarii cu xenoane si alte alea in loc sa ne bucuram de privilegiul care ni l-a dat Dumnezeu.

Avatar utilizator
d-rive
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 10, 2010 1:19 pm
Contact:

Mesaj de d-rive » Mie Noi 10, 2010 6:01 pm

Cumpara ceva de la el si sa ai cea mai mica problema, cand te vei lovi de atitudinea lui o sa vezi ca masura corecta e alta. Nu iese fum fara foc.

Am tot respectul pentru modul cum ai judecat problema doar ca e valabil pentru oamenii cu bun simt.

Succes.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Noi 10, 2010 6:08 pm

Nu aveam de gand si nici nu am de gand sa cumpar, dar nu din cauza discutiilor de aici. Cat de curand se va face o sectiune de feedback, in care fiecare va putea spune of-ul in legatura cu un vanzator sau cumparator, in topicuri separate pt fiecare care vinde/cumpara. Este o metoda de a proteja eventualii clienti mitsu.ro de unii comercianti mai putin cinstiti, dar tot-odata de a sprijini pe cei corecti. Pana acum nu parea sa fie ne-aparata nevoie, insa se pare ca criza financiara face "minuni"...

Avatar utilizator
LittleToilett
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 10, 2010 7:52 pm

Mesaj de LittleToilett » Mie Noi 10, 2010 8:14 pm

La sugestia unui amic si ca fost posesor de Pajero, imi permit sa va "poluez" si eu frumosul forum, simtindu-ma oarecum obligat sa intervin in deja jenanta discutie.
Dragii mei, cele relatate mai sus de catre cei doi patiti, sunt 100% adevarate. Am asistat personal la verificarea certificatului de garantie emis de catre tristul personaj, surpriza fiind sa dam la capatul firului de o firma din Brasov care se ocupa cu.......aranjamente florale. Din pacate numarul celor care s-au lovit de comertul de bazar practicat de catre Iavorski este ingrijorator de mare. Pentru a va forma o imagine obiectiva, vorbim aici de un barbat sarit de 35 de ani, care de ani buni traieste exclusiv din aceste mici magarii, un om care nu a ezitat sa-l actioneze in justitie pe cel care i-a oferit un loc de munca caldut si care din neglijenta a omis sa-l puna sa semneze fluturasele de salariu.........ma opresc aici.
Ramane la alegerea voastra daca veti permite unui asemenea specimen sa va imputa forumul, vanzandu-va niste chinezarii ordinare la preturi absolut nesimtite si cu garantii......florale.

Va salut si promit ca voi profita de aceasta incursiune pentru a lectura mai multe lucruri, sunt sigur interesante, despre frumoasele voastre japoneze. Am fost la un pas de achizitionarea unui Lancer, insa lipsa de profesionalism a unui reprezentant de vanzari m-a impins spre Skoda.

Avatar utilizator
ThB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 10, 2010 8:24 pm

Mesaj de ThB » Mie Noi 10, 2010 8:39 pm

Asa este Robert, imi amintesc perfect de momentul in care ai verificat acel certificat de garantie. Nu inteleg de ce nu ai sange-n outze ca sa-ti spui adevarata identitate.
Sau faptul ca ti-e frica sa nu primesti ban pe skc este cumva adevaratul motiv?

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori