[vand] Kituri Xenon Hid !

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Dum Mar 29, 2009 12:05 pm

HID = High Intensity Discharge (adica Descaracare de Inalta Tensiune) si se refera la noua tehnologia revolutionara de iluminare ce se bazeaza pe o descarcare electrica folosita pentru a aprinde gazul xenon dintr-un mic container sigilat in bec.
Fenomenul este similar cu fulgerul de pe cer. Iluminarea HID nu are la baza un filament ci creeaza lumina prin aprinderea unei descarcari electrice intre 2 electrozi cu quartz aflati in interiorul capsulei cu gaz xenon. Ca si in cazul celorlalte forme de iluminare prin descarcare in gaz, becul cu xenon are nevoie de un starter pentru o aprindere rapida si necesita un balast electronic pentru a functiona corespunzator. Evident tehnologia HID/xenon a fost rapid integrata la nivel de norma pentru ca produce cu pana la 300% mai multa lumina decat un bec cu halogen conventional, consumand in acelasi timp aproape la jumatate current electric (35W fata de 55W). In plus durata de viata este de pana la 10 ori mai mare decat cea oferita de becurile cu halogen, in consecinta egaland durata de exploatare/viata a unui autoturism. Aceste avantaje greu de egalat au facut tehnologia HID superioara celorlalte forme de iluminat.
Kiturile de conversie HID au devenit unul dintre cele mai eficiente investitii in acesorii auto, in acest moment. Lumina alba clara produsa de Xenon este foarte similara cu ceea ce vedem ziua si ca rezultat, obiectele luminate de farurile cu xenon, apar cu aceeasi culoare ca si cand ar fi ziua. Studiile au aratat ca peste 60% din accidente se intampla noaptea. Din acest motiv simplu, este evident ca iluminarea joaca un rol vital in siguranta soferului si a masinii sale. Tot stiintific s-a demonstrat ca lumina alba fata de lumina galbena reduce oboseala ochilor si implicit creste puterea de concentrare si ajuta soferul sa ramana alert si concentrat mai mult timp pentru un sofat mult mai relaxant si sigur. Farurile echipate cu bec xenon bat mai departe si intr-un unghi lateral sporit facand astfel posibila indetificarea din timp a obstacolelor, a pietonilor, biciclistilor etc, mai facil si fara efort. Efortul de a conduce pe vreme cu precipitatii (ploaie sau ninsoare) este mult diminuat. Asadar, o mai buna iluminare, poate duce la salvarea vietilor.


Instalatie de conversie HID
Un kit xenon contine: 2 balasturi, 2 becuri, 2 suporti de prindere, manual, suruburi - este ambalat in cutie si are garantie 12 luni.

Kit-urile sunt de cea mai buna calitate, generatia a 8-a, cu microprocesor si NU DAU ERORI de computer nici la ultimele modele de masini. GARANTAT!

Care este diferenta intre instalatiile de iluminare XENON HID si cele "umplute cu Xenon" ?
High Intensity Discharge (HID) este o tehnologie prin care filamentul din bec este inlocuit complet de gazul XENON care este aprins de un arc electric creat sub o tensiune foarte ridicata. Cantitatea de lumina produsa este de trei ori mai mare decat cea a unui bec normal cu halogen. Exista unii producatorii care umplu becurile halogen cu gaz Xenon, pastrand filamentul care produce lumina, singurul efect al gazului fiind albastrirea luminii produse de filament. Mare atentie la aceste tipuri de becuri care nu ofera adevarata tehnologie XENON HID.

Cat rezista becurile XENON HID ?
Becurile XENON HID sunt proiectate pentru a rezista pe intreaga durata de viata a automobilului dvs. Vor functiona aproximativ 2500h.

Tipuri bec disponibile: H1, H3, H4-3 (bixenon PRIN COMUTATIE), H7, H11 si H13. Aducem la comanda 9004, 9005, D2S, D2R, D2C.

[attachment=3314:xenonok.jpg] [attachment=3315:szinsor_1.jpg] [attachment=3316:szinsor_2.jpg]

KIT XENON SIMPLU CLASSIC = 85 euro
KIT XENON SIMPLU SLIM = 90 euro
KIT BI-XENON CLASSIC = 105 euro
KIT BI-XENON SLIM = 110 euro

Import atat xenon de la GT HID (preturile de mai sus sunt pt aceasta marca) cat si HID JM (preturi usor mai mici), cele doua fiind cele mai bune firme produse in China. Calitatea si fiabilitatea lor este probata de cele 15 luni de cand le folosesc intens pe masina personala, plus cele livrate deja la clienti.

Caracteristice seturilor sunt 35W si 6000K. La comanda se pot aduce si alte temperaturi de culoare, gen 3000-4000-4500-5000K, lumina galbena, alb-galbuie si alb natural.
Tin sa va reamintesc ca cele de 35W nu orbesc pe ceilalti si au lumina f placuta, alb spre albastru in spectru, cu vizibilitate f buna, nu recomand 8000K sau mai mult, respectiv 55W !! Cu cat creste temperatura de culoare, cu atat scade si luminozitatea !

VA ROG SA SOLICITATI UN PRET SI SA SPECIFICATI CE TIP DE BEC DORITI ORI DE CATE ORI IMI CERETI INFORMATII, stocul ruleaza repede si de aceea si preturile fluctueaza (deseori scad !), DORESC SA VA OFER PRODUSUL SOLICTAT LA PRETUL CEL MAI MIC POSIBIL LA UN MOMENT DAT.

[attachment=3317:colour_temperature.gif]

Ofer si ADAPTOARE DE EROARE BEC ARS, acestea se vand la pereche pt suma de 55 RON.

[attachment=3313:adaptoar...by_Zenyo.jpg]

Predare personala in Bucuresti, la cerere trimit colet in tara prin curier cu plata ramburs.

Telefon: 0722-5*5.*4* sau 0745-5*2.*4* (Doru)


Prezentarea produselor aici:

[attachment=3310:Octi_4x4...oare_far.jpg] [attachment=3311:Octi_4x4...xenon_H4.jpg] [attachment=3312:ambalaj_...xenon_H4.jpg]
Fişiere ataşate
colour_temperature.gif
colour_temperature.gif (20.81 KiB) Vizualizat de 6497 ori
szinsor_2.jpg
szinsor_2.jpg (43 KiB) Vizualizat de 6511 ori
szinsor_1.jpg
szinsor_1.jpg (73.62 KiB) Vizualizat de 6518 ori
xenonok.jpg
xenonok.jpg (114.45 KiB) Vizualizat de 6552 ori
adaptoare_code_errors_made_by_Zenyo.jpg
adaptoare_code_errors_made_by_Zenyo.jpg (16.35 KiB) Vizualizat de 6488 ori
ambalaj_kit_xenon_GT_HID___prezentare_kit_bi_xenon_H4.jpg
ambalaj_kit_xenon_GT_HID___prezentare_kit_bi_xenon_H4.jpg (102.14 KiB) Vizualizat de 6601 ori
Octi_4x4_bi_xenon_H4.jpg
Octi_4x4_bi_xenon_H4.jpg (61.57 KiB) Vizualizat de 6574 ori
Octi_4x4_xenon_H3_proiectoare_far.jpg
Octi_4x4_xenon_H3_proiectoare_far.jpg (64.2 KiB) Vizualizat de 6594 ori

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Sâm Apr 04, 2009 4:07 pm

La comanda pot aduce si becuri xenon pt cei care au deja xenon pe masina si li s-a ars unul din becuri de ex.

Asadar, se pot aduce becuri tip H1, H7, H4-3 bixenon sau D2S, etc.

Cereti pretul pt un produs si va informez in cel mai scurt timp !

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Lun Apr 06, 2009 9:21 pm

OFERTA DE PASTI, VALABILA TOATA LUNA APRILIE !

KIT XENON SIMPLU CLASSIC (H3, H7) = 300 RON
KIT BI-XENON (H4-3) CLASSIC = 400 RON

Reducerile sunt de peste 10% in aceasta luna, cu aceeasi garantie de 12 luni pt kiturile HID JM aflate in aceasta promotie.

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Lun Apr 06, 2009 11:52 pm

Il recomand pe Doru (Mentor_Squad) nu atat pt marfa de calitate cat pentru seriozitatea lui - il stiu de ceva vreme si e un om de mare caracter!

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Mar Apr 07, 2009 11:43 am

Multumesc pt interventie si cuvintele frumoase, Jeff.

Cu respect,
Doru

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Mie Apr 15, 2009 2:22 am

OFERTA LUNII APRILIE - OFERTA DE PASTI !

Kituri xenon marca JM HID:
KIT XENON SIMPLU CLASSIC (H3, H7) = 300 RON
KIT BI-XENON (H4-3) CLASSIC = 400 RON

Kituri xenon marca GT HID:
KIT XENON SIMPLU CLASSIC / SLIM (H3, H7) = 350 / 360 RON
KIT BI-XENON (H4-3) CLASSIC / SLIM = 430 / 440 RON

Cele doua marci, GT si JM, sunt autorizate TUV si se comercializeaza in Europa de Vest, asadar au fiabilitate si calitate dovedite. Si garantie 12 luni atat la bec cat si la droser !

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Sâm Apr 25, 2009 10:42 pm

Profitati de calitatea JM HID si GT HID, certificate TUV, la un pret competitiv !

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Dum Mai 03, 2009 5:44 pm

Oferta limitata de stocul disponibil !

Xenon JM HID tip bec H3 si H7 la numai 280 RON !!

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Mie Mai 13, 2009 11:51 pm

Au sosit kiturile noi de xenon marca JM HID. Toate cu balast Super SLIM.

Ceea ce merita mentionat este ca sunt de generatie noua, dispun de acelasi kit complet (pe langa becuri si drosere, resp cablurile adiacente, exista soricei, suruburi, manual) si au Super SLIM, echivalentul unui telefon de dama (cu clapeta) ca marime. Si ambalajul este nou, acum mai luxos si mai atractiv si din punct de vedere coloristic cat si al modului de prezentare.

Exista deci de azi pe stoc xenon tip H4-3 (bixenon prin comutatie), H7 si cateva seturi doar H1, H3 si H11. Toate sunt Super SLIM.
Tot pe stoc mai exista doar cateva seturi non-slim, tip bec H3, H7 si H4-3.

Preturile pt cele Super SLIM sunt urmatoarele:

H1, H3, H7 = 340 RON
H11 = 360 RON
H4 bixenon = 430 RON





Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Joi Mai 28, 2009 12:22 am

Feed-back bun de la clienti, asa ca grabiti-va sa va bucurati de un produs de calitate, cu certificare TUV pt calitate si certificare pt echipament electric !

Garantie 12 luni, pt persoanele juridice se elibereaza factura !

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori