[vand] Kituri Xenon Hid !

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Vin Oct 29, 2010 11:23 am

Declaratiile mincinoase ar trebui pedepsite fara doar si poate, cu atat mai putin cu cat sfideaza realitatea si bunul-simt in final.

Nu stiu cat respect se ascunde in spatele cuvintelor tale - ma gandesc ca tinde spre zero - dar asa cum se spune, "Cainii latra, caravana trece".

Evident, respectul se masoara cu totul altfel decat prin postari pline de "ajutor benevol"


SI acum, sa trecem si la subiect concret:

"George" zici ? De ce nu-ti declini ADEVARATA IDENTITATE ?

Imi este simplu sa stiu cine esti pt ca - dupa 2 ani jumatate de cand comercializez HID-uri GT si LED-uri, respectiv anulatoare de eroare, ESTI SINGURUL CLIENT la care "au explodat" condensatorii, si ce-i drept, amandoi erau defecti si au nimerit la tine. Crezi ca faptul ca NU doresti sa accepti ca ai fi putut lega gresit firele iti da dreptul sa detii adevarul absolut ? In mod cert, NU !

In privinta certificatului de garantie, acesta se elibereaza DOAR pentru seturile xenon si firma care asigura garantia este si IMPORTATORUL lor, eu fiind dealer.

Cine doreste info corect sa verifice CATI CLIENTI ca "George" exista pe net nemultumiti in 2 ani jumatate.

F urat mod de a-ti sustine un pct de vedere ATAT TIMP CAT SCRIE EXPLICIT IN CERTIFICATUL DE GARANTIE CA ACEASTA ESTE VALIDA DOAR DACA MONTAJUL SE EFECTUEAZA AUTORIZAT !

Multumesc pt atentie.

Avatar utilizator
liltleecoocoo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:21 am

Mesaj de liltleecoocoo » Vin Oct 29, 2010 11:32 am

Exact ce spuneam. De ce ai impresia ca vorbesc in numele unei comunitati de nemultumiti? Sau stii cumva ca exista una, pe care cu disperare te chinui sa o ascunzi sub pres? Ce am scris mai sus este o relatare a experientei mele cu tine ca vanzator, si atat.
Asta e feedbackul meu referitor la tine ca dealer de xenoane si LED-uri, si nimic mai mult. Se pare ca odata ce ai luat banii de la client, nu mai conteaza nimic altceva, si postul tau de mai sus vine sa intareasca aceasta parere.
Nu iti aroga un respect care nu ti se mai acorda de multa vreme.

George.

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Vin Oct 29, 2010 11:41 am

Stii cu siguranta principiul "actiune si reactiune" din fizica, asa-i ?

Experienta ta este ca orgoliul te impiedica sa accepti ca poti gresi. Repet, certificatul de garantie face precizari pt montaj neautorizat...si fiind un caz singular da-mi voie sa pun la indoiala bunele tale intentii. Cunostinte poate ai, dar "e omeneste sa gresesti"... De aceea montajul autorizat te "scapa" de probleme.
Ai ales sa-l faci singur, f bine, dar nu imi pune mie in spate ceva ce nu poti dovedi.

Atat timp cat urmaresti doar sa faci valuri, eu unul inchei acest scurt dialog al surzilor cu tine.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Oct 29, 2010 11:45 am

Din experienta mea de cumparator de xenoane dar nu de la Mentor Squad, pe care nu-l cunosc si cu care n-am avut de-a face, garantia acordata este de 6 luni pt becuri si balasturi, si 1 an pe intreaga instalatie. Asa ca daca ti se strica orice altceva decat bec sau balast, tre sa te rogi ca pana la finele anului sa se strice INTREAGA INSTALATIE ca sa ti se schimbe ceva.

Daca au fost pusi invers condensatorii din fabrica, se poate verifica. Dar chiar si asa nu cred ca iti va da bani de la el din buzunar. Din pacate aceasta este calitatea kiturilor after-market, si cam asta e si nivelul de servicii pe care te poti astepta sa-l primesti atunci cand cumperi asa ceva.

Cu o instalatie originala, de 10 ori mai scumpa, poti avea asteptari mai mari si poti ridica pretentii cand se intampla ceva.

Cat despre punctele 1 si 2...nu stiu ce sa zic. Cam grave acuzatiile.

Avatar utilizator
liltleecoocoo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:21 am

Mesaj de liltleecoocoo » Vin Oct 29, 2010 11:53 am

Inchei si eu aici aceasta discutie, ramane la latitudinea moderatorilor daca acest feedback ramane sau nu vizibil. Nu am nimic personal cu nimeni, exista si oameni care nu actioneaza din orgoliu in ceea ce fac. Asta e feedback-ul meu, am inteles ca ai o caruta de clienti multumiti, foarte bine, felicitari, eu nu sunt multumit si mi-am permis sa dau un feedback negativ. Unde e greseala?
Incheiem aici, pentru ca nimanui nu-i face onoare acest gen de discutii.
Multumesc pentru intelegere.

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Vin Oct 29, 2010 11:59 am

Exista o mentiune pe care doresc s-o fac (apropo de "nu am nimic personal cu nimeni", desi acuzele initiale facute punctual sunt cu adresa desi nu stau in picioare):

Dl "George" (sau Aron T. in realitate) a fost banat pe un alt forum si sper ca nu pentru a se razbuna readuce in discutie dupa 6 luni cazul sau singular, pt care a primit raspuns si precizari telefonic si in privat la vremea respectiva.

Multumesc pt atentie.



Si acum on-topic: instalatia de xenon are garantie 12 luni. Orice componenta se schimba in acest interval. Exista notate seriile de pe drosere de ex in Certif de Garantie asa ca pot fi usor verificate la garantie.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Oct 29, 2010 12:07 pm

QUOTE (MENTOR_SQUAD @ Oct 29 2010, 11:59 AM) Orice componenta se schimba in acest interval.

Bun asa.

Avatar utilizator
RauL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 10, 2007 9:47 pm

Mesaj de RauL » Dum Oct 31, 2010 11:46 am

SAL

Becuri H11 de 5000k ai pe stoc?

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Lun Noi 01, 2010 7:02 pm

Foarte probabil ca da, pt ca joi 4 nov intru in posesia noului transport si iti voi putea confirma cu certitudine.

Rugamintea mea expresa este asadar sa ma contactezi telefonic (0745-5*2.*4* sau 0722-5*5.*4*) pt detalii in ziua de joi dupa ora 13.

Multam anticipat.

Avatar utilizator
Mr.Nice
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 02, 2010 11:09 pm

Mesaj de Mr.Nice » Mar Noi 02, 2010 11:20 pm

Buna ziua si imi cer scuze ca am dat buzna neinvitat, dar spiritul civic ma obliga sa iau atitudine fata de fatarnicia si ipocrizia al celui care pe acest forum poarta numele de MENTOR_SQUAD.

Prin urmare, nu stiu daca pe cel care a postat un feedback negativ il cheama Aron T, dar cu siguranta numele real al lui MENTOR_SQUAD este Doru I. Vreau sa clarific de la bun inceput ca nu doresc sa arunc cu noroi in nimeni, ci doar sa expun fapte reale care vor arata cealalta latura(buna sau nu) a acestui tarabagiu.

Am facut parte din forumul care-l detine Doru I, alias Nemesis, Master 4x4, Mentor Squad, etc, etc si datorita faptului ca in deosebite randuri am incercat sa spun adevarul cu privire la modalitatea prin care aceasta persoana incearca sa pacaleasca lumea, am fost banat la fel ca multi altii, pentru a se musamaliza magariile pe care obisnuieste sa le faca.

Ca sa nu lungim vorba si sa devin plictisitor, am sa va povestesc doar un prim episod:
Cu ceva timp in urma, Domnul Doru I, a cooptat la un group buy, diversi useri de pe acel forum cu privire la achizitionarea unui kit ORIGINAL de diagnoza. Pretul acestuia era undeva in jurul sumei de 300 EURO. Intelegerea era in felul urmator: se achizitioneaza kitul, urmand ca cei care au participat la cumpararea lui, sa-l foloseasca prin rotatie pentru rezolvarea diverselor probleme care le apareau pe parcurs la masinile pe care le detineau.
Kitul a sosit, factura binenteles ca a fost emisa pe numele "distinsului" personaj, moment in care a inceput sa dea cu tifla tuturor celor care au participat financiar la aceasta achizitie, motivandu-le ca nu are timp sa faca diagnoze, iar de dat kitul altei persoane nici nu se punea problema.
Mai mult decat atat, nu s-a folosit de kitul de diagnoza doar in scop personal, ci a inceput sa perceapa TAXA celor carora le facea diagnoze la masini, activari de diferite optiuni care nu erau setate din fabrica. Apoi, dupa ceva timp, s-a mutat din Bucuresti la Oradea si dus a fost cu tot cu kitul original de diagnoza.

Rand pe rand, cei care au fost in lista de achizitionare si au contribuit cu bani, au fost banati in momentul in care au inceput sa-si ceara drepturile. In vederea sustinerii celor afirmate de catre mine, va pot sta la dispozitie cu toate datele necesare, nume reale, numere de telefon ale persoanelor care au fost inselate de acest om, cel putin in afacerea "kitul de diagnoza".

Las la obiectivitatea moderatorilor si administratorilor acestui forum daca postul meu va ramane sau nu aici, pentru ca cei care doresc a avea o relatie de afaceri cu acest om, sa le fie cunoscute si celalate aspecte care se ascund in spatele cuvintelor lui.

Va salut,
Mr.Nice

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori