[vand] Kituri Xenon Hid !

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
d-rive
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 10, 2010 1:19 pm
Contact:

Mesaj de d-rive » Mie Noi 10, 2010 8:58 pm

Opaaa, i-auzi don Corleone Doru, mai ai unul de re-banat Al o suta catelea e asta pe care-l banezi ca iti da pe fata taraba si biznisul de tepuiala?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Noi 10, 2010 9:23 pm

Vad ca deja voi v-ati format o echipa care incearca sa-l discrediteze pe Mentor _squad . Voi sustineti ceva , dar in acest moment aveti doar ''cuvinte'' .
Ok , e buna parerea voastra , dar din aceasta comunitate , din cei care au cumparat de la acest user , nu am auzit sa fie plangeri . Pana in acest moment , neexistand plangeri din aceasta comunitate , cred ca se poate considera o persoana care nu a gresit , si spun asta doar din prisma comunitatii Mitsu . Daca aveti si ceva palpabil cu care sa va sustineti acuzatiile , nu doar vorbe , va rog faceti-o .
Daca greseste fata de comunitate , stati calmi , va suporta consecintele . Pana atunci...asteptam dovezile , hai sa lasam povestile .

Multumesc

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Mie Noi 10, 2010 10:38 pm

Salutare tuturor
Legat de cele mai sus relatate, imi permit sa fac urmatoarele constatari>
- din punct de vedere al actului comercial, vanzatorul are dreptul de a-si prezenta marfa asa cum considera, evidentiind caracteristicile care il pot ajuta sa-si indeplineasca scopul final-vanzarea\cumparatorul, are posibilitatea de a filtra din toate informatiile prezentate, pe cele pe care le considera a fi cele mai credibile, urmand a alege daca va achizitiona sau nu.
- pe acest forum, pana in acest moment cel putin, nu s-au inregistrat feedback-uri negative legate de activitatea lui Mentor.
Prin urmare, nu vad care este problema legata de el, daca exista vreo problema cu adevarat sau, acest topic se transforma intr-o instanta, unde sunt prezentate acuzatii iar la sfarsit o sa avem un condamnat.
A avut cumva loc vreun act de inselaciune, furt sau altceva de genul asta?
Nu am cumparat niciodata nimic de la M. si nici nu voi cumpara pentru ca, sincer, mi le pot aduce singur de afara la preturi mai mici decat ale lui, iar in eventualitatea unei colaborari cu M, intradevar, cele prezentate de voi imi vor folosi in luarea deciziei dar....atat.
Nu este fair-play sa se constituie un death-squad, pe un alt forum decat pe cel pe care au avut loc anumite evenimente si sa aiba loc o asemenea avalansa de informatii, toate concentrate pe un user...deocamdata credibil pe forumul nostru.
Este un impostor...exista politie...se poate face un flagrant....
People....exista prezumtia de nevinovatie...chiar si la noi...
Numai bine

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Noi 10, 2010 10:51 pm

Daca in urmatorul mesaj postat aici nu se prezinta dovezi reale a ceea ce reclamati, toate userele create in acest sens primesc ban.

Avatar utilizator
Harlequin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 10, 2010 11:44 am

Mesaj de Harlequin » Mie Noi 10, 2010 11:35 pm

QUOTE (andrei @ Nov 10 2010, 10:51 PM) Daca in urmatorul mesaj postat aici nu se prezinta dovezi reale a ceea ce reclamati, toate userele create in acest sens primesc ban.

Salut,

Cu riscul de a fi banat, am sa-mi expun patania cu acest individ, exact asa cum a fost ea:

Impreuna cu alti 20 de useri de pe forumul Skoda Club (Liv Sibiu, Sorin 83, , etc) am cotizat cu sume cuprinse intre 80 si 100 de lei pentru achizitionarea unui kit de diagnoza din SUA in ideea ca vom beneficia de diagnoze mai ieftine si mai dese, date fiind diversele probleme care apar. Folosesc acelasi user ca si pe acel cont si pot sa va pun la dispozitie nume, numere de telefon si id-uri de mess ale celor patiti.
Exact cum spunea cineva mai sus, individul a inceput sa perceapa bani pentru diagnoze, participantilor la cumpararea kitului le-a refuzat dagnozele gratuite, iar in momentul in care ne-am cerut drepturile si am sesizat celorlalti patania am inceput sa fim amenintati, banati, etc.
La presiunea colegilor eu am reusit sa-mi recuperez banii, dar restul...au ramas pagubiti.
Sunt de notorietate urmatoarele episoade:
- Solicitarea de bani pentru drum celui care l-a adunat de pe camp dupa accident (Sorin Balan)
- Refuzul inlocuirii unor piese defecte in valoare de 67 de lei (Aron Torok)
- Plecarea cu kitul cumparat din banii colegilor (Liviu Stanculescu, Sorin Balan, Liviu/Sibiu, Florin/Ploiesti, Alecu, etc)
- Achitarea mesei la intalnirea Skoda de la HardRock Cafe din banii colegilor fara sa-si achite consumatia (Liviu Stanculescu, Victor, Alecu, Sorin Balan, Bogdan Radu)
- Achitarea mesei la intalnirea Skoda de la Excalibur Kogalniceanu din banii colegilor fara sa-si achite consumatia (Liviu Stanculescu, Victor, Alecu, Sorin Balan, Bogdan Radu, Arthur Zerbes, Andrei Stefanescu, Crina, Bogdan Bran, etc).

Acestea sunt faptele, acela e individul. Pentru orice persoana scrisa in paranteza, martora la evenimente, pun la dispozitie orice contact.
Nu am nimic cu el, dar nu pot accepta sa fie si altii inselati asa cum am fost noi.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Noi 10, 2010 11:58 pm

Ne puteti spune care este adresa la care se gaseste comunitatea in cauza? Mai exista pe-acolo vreun post doveditor la cele sustinute aici?

Avatar utilizator
Aron
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 11, 2010 8:41 am

Mesaj de Aron » Joi Noi 11, 2010 8:53 am

Bună ziua,

Mă numesc Torok Aron (nu sunt George!!!) şi se pare că nu sunt singurul cu anulatoare defecte. De ceva timp şi eu am fost banat pe skoda-club.ro (hai să-i zicem pe nume) de acest personaj, care la ?nceput prin modul lui de a fi se bagă sub pielea ta şi ai impresia că este un om cinstit şi de bună credinţă.
Susţin tot ce a afirmat mai sus Harlequin, cunosc personal aproape toate persoanele aminitite mai sus. Ca să vă mai povestesc o istoriară scurtă: s-au făcut la un moment dat nişte stickere cu skoda club, de interior şi de exterior. ?n momentul ?n care cel care a făcut cele de exterior i-a cerut lui Doru unul de interior, acesta i-a cerut bani pe sticker, ceea ce mi se pare jenant de-a dreptul.
Doru, ?ţi doresc să fii fericit ?n cuibuşorul vostru acolo pe skoda club, păcat că ai făcut o tarabă ordinară dintr-un forum care ?nsemna mult mai mult de at?t. Nu uita ?nsă, că un client mulţumit te laudă la 5 persoane, unul nemulţumit te va boscorodi la 50 de persoane. Mare afacerist mai eşti....

Avatar utilizator
Mr.Nice
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 02, 2010 11:09 pm

Mesaj de Mr.Nice » Joi Noi 11, 2010 9:03 am

Deoarece este administrator al acelui forum, si-a "rezervat" dreptul de a sterge posturile si topicurile compromitatoare. Totusi, din fericire, acei oameni care au fost pacaliti, inca mai sunt in viata. Mai pot sustine acele aspecte si cei care au fost moderatori pe forum, dar pentru ca nu au fost de acord cu acele masuri, au fost inlaturati din functie sau de pe forum. Numele lor sunt Drive(CristiChiru), Sorin83(SorinBalan), COSMIN(CosminIonescu),Tunder Blue(IonutBudai), St3ff(StefanescuAndrei).
Am spus-o si la inceputul posturilor mele, va pot sta la dispozitie cu nume reale, adrese de YM sau numerele lor de telefon.
O zi buna,
Mr.Nice

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Noi 11, 2010 9:29 am

Ce mi se pare cel putin ciudat , este ca ati aparut multi dintr-o data , cum se spune , ca ciupercile dupa ploaie , si ca , cel putin doi din cei mentionati mai sus au o afacere asemanatoare - kituri xenon si leduri .
Nu tin partea nimanui , dar , puneti pe acest forum ceva clar , obiectiv si palpabil , si atunci vedem ce masuri luam . Pana atunci nu reusiti sa faceti decat poluare topic .

Avatar utilizator
MENTOR_SQUAD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 11:30 am

Mesaj de MENTOR_SQUAD » Joi Noi 11, 2010 8:15 pm

Am sa readuc topicul de fata la on-topic (ignorand atat limbajul folosit mai sus de mult prea civilizatii lor autori cat si acuzele josnice si marsave).

In tara asta oamenii se aduna la facut rau altuia, dar la a se ajuta nici vorba...e o realitate trista. Faptul ca acesti "20" despre care se vorbeste mai sus ataca in grup nu ma afecteaza, se stie ca lasitatea face casa buna cu proasta crestere. Pacat.

Eu sunt de acord cu un topic bazat pe feed-back, insa dupa cum se stie, aruncatul cu noroi e sport national si deci avem o problema in a fi obiectivi. Inainte de a fi razbunatori din te miri ce.

Mai sper sa primesc feed-back de la membri mitsu.ro care au achizitionat de la mine in ultima vreme pt ca imaginea reala sa prinda contur.

Si acum on-topic:

O noutate ar fi kit-urile CAN-BUS de la GT HID, ce includ anulatorul de eroare bec ars. Pretul lor este aproximativ egal cu al unui set non-CAN-BUS + anulatoarele eroare. Asadar, mai putin spatiu, mai multa ergonomie. Voi posta curand o poza cu acest produs.

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori