Vand huse auto personalizate pt Mitsubishi

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
xxlcenter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 19, 2008 12:18 pm

Mesaj de xxlcenter » Joi Noi 06, 2008 9:29 am

SC XXL CENTER SRL comercializeaza huse auto personalizate, de cea mai buna calitate facute la comanda pentru fiecare tip de masina. 5 ani garantie. Husele se pot confectiona din material textil, piele , RS si sunt materiale de tapiterie originale grup VW-Audi, certificate TUV Prufung SUD si ISO 9001. Pentru mai multe informatii vizitati site-ul www.husa-auto.ro.
Modelele Mitsubishi pt care se pot realiza sunt: Carisma, L-200 Magnum, L-400, Pajero, Pajero Pinin, Lancer.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Noi 06, 2008 9:48 am

Da si cateva informatii de pret.
Pe mine ma intereseaza variantele Classic Collection si RS Design Collection pentru un Lancer Classic (masina din semnatura). Husele sunt prevazute cu zona de rupere pentru a permite deschiderea airbagurilor laterale (incluse in scaun)? Din ce materiale sunt facute? Culorile disponibile sunt doar cele expuse pe site?

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Joi Noi 06, 2008 10:33 am

Doua intrebari...
1.Este posibil sa le faci dintr-o singura culoare?Alcantara ma intereseaza.
2.Cat costa un set complet Alcantara(interiorul alcantara,lateralele piele lucioasa,totul pe negru) pentru Lancer 08?
......a.....si cat dureaza?

Avatar utilizator
xxlcenter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 19, 2008 12:18 pm

Mesaj de xxlcenter » Joi Noi 06, 2008 10:58 am

QUOTE (Sfinxul)Da si cateva informatii de pret.
Pe mine ma intereseaza variantele Classic Collection si RS Design Collection pentru un Lancer Classic (masina din semnatura). Husele sunt prevazute cu zona de rupere pentru a permite deschiderea airbagurilor laterale (incluse in scaun)? Din ce materiale sunt facute? Culorile disponibile sunt doar cele expuse pe site?
Iti mentionez ca materialele din care sunt facute aceste huse sunt materiale originale de tapiterie grup VW-Audi, deoarece lucram cu fabrica din Slovacia care produce si tapiteriile pt acest grup. Daca aveti airbaguri laterale incorporate in scaune, husele vin din fabrica prevazute cu o cusatura speciala (certificat TUV Prufung SUD si ISO 9001- vezi informatiile de pe site sectiunea Garantia Calitatii). Materialele care se folosesc in cadrul celor 2 categorii sunt diverse: material textil si material RS pe interior si material textil sau material Leather Look(imitatie de piele) pe exterior. Culorile si materialele disponibile sunt doar cele de pe site. Daca te intereseaza un pret, te rog sa-mi scrii pe office@husa-auto.ro combinatia exacta de materiale care te-ar interesa si iti voi raspunde prompt. Pentru a intelege la ce ne referim cand spunem material interior si material exterior vezi sectiunea Materiale si in dreapta "Variante echipare scaune", prima poza de sus.

Avatar utilizator
xxlcenter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 19, 2008 12:18 pm

Mesaj de xxlcenter » Joi Noi 06, 2008 11:03 am

QUOTE (thor)Doua intrebari...
1.Este posibil sa le faci dintr-o singura culoare?Alcantara ma intereseaza.
2.Cat costa un set complet Alcantara(interiorul alcantara,lateralele piele lucioasa,totul pe negru) pentru Lancer 08?
......a.....si cat dureaza?
Se pot face dintr-o singura culoare, dar materialele care se folosesc pe interior si pe exterior sunt diferite. Pentru varianta in care se foloseste piele Alcantara sunt 3 preturi diferite. Te rog scrie-mi pe office@husa-auto.ro exact combinatia de materiale care te-ar interesa (material interior 1, material interior 2 si material exterior). Pentru a intelege la ce ne referim cand spunem material exterior si material interior 1 si 2 te rog vizioneaza poza din dreapta jos, sectiunea Materiale, "Variante echipare scaun".

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Lun Noi 10, 2008 7:36 am

Am vazut ca aveti un atelier si in Bucuresti,str Energeticienilor.O sa merg acolo sa vad concret cum sta treaba.

Avatar utilizator
kanarul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 28, 2008 10:28 am

Mesaj de kanarul » Lun Noi 10, 2008 12:15 pm

Nu ar fi fost frumos sa aveti si pe site modelele auto ptr care produceti huse?

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Lun Noi 10, 2008 12:43 pm

Nu inteleg de ce ne ascundem dupa deget, iata mesajul primit oficial in urma unei cereri de oferta (pt Mitsubishi Lancer):

"Pretul pentru varianta Alcantara difera in functie de pielea pe care o folositi pe interior. Variantele de piele Alcantara de care dispunem sunt cea perfo (cu perforatii mici) sau Alcantara IL (perforatii mai mari - avantaj la transfer de raceala/caldura inspre si dinspre scaun mult mai eficient). Pentru varianta in care se foloseste Alcantara perfo pretul este de 525 EUR+TVA, iar pentru varianta de Alcantara IL pretul este de 577 EUR+TVA. Montajul poate fi realizat precum v-am mentionat de catre d-voastra, sau de catre cei de la firma de distributie din Bucuresti contracost(tariful practicat este de 100 EUR pt varianta aceasta - timpul de lucru fiind in jur de 4 ore)."

Avatar utilizator
xxlcenter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 19, 2008 12:18 pm

Mesaj de xxlcenter » Lun Noi 10, 2008 12:57 pm

QUOTE (teo_paul)Nu inteleg de ce ne ascundem dupa deget, iata mesajul primit oficial in urma unei cereri de oferta (pt Mitsubishi Lancer):

"Pretul pentru varianta Alcantara difera in functie de pielea pe care o folositi pe interior. Variantele de piele Alcantara de care dispunem sunt cea perfo (cu perforatii mici) sau Alcantara IL (perforatii mai mari - avantaj la transfer de raceala/caldura inspre si dinspre scaun mult mai eficient). Pentru varianta in care se foloseste Alcantara perfo pretul este de 525 EUR+TVA, iar pentru varianta de Alcantara IL pretul este de 577 EUR+TVA. Montajul poate fi realizat precum v-am mentionat de catre d-voastra, sau de catre cei de la firma de distributie din Bucuresti contracost(tariful practicat este de 100 EUR pt varianta aceasta - timpul de lucru fiind in jur de 4 ore)."
Firma noastra nu se ascunde dupa deget. In primul rand dorim sa aflam exact combinatia de material care il intereseaza pe fiecare client in parte, in primul rand pentru a cunoaste piata mai bine . In ceea ce priveste tariful practicat de dealeri pe partea de montaj, va pot mentiona ca firma noastra nu impune o valoare anume, iar dealerul din Bucuresti poate aplica tarife diferite in functie de gradul de complexitate al lucrarii(la unele modele de masini trebuie desfacute bancheta spate, cotiera, panouri laterale etc.). Montajul la aceasta varianta Alcantara este un pic mai dificil, ca de altfel la toate variantele, in principal din cauza materialului care nu este elastic deloc. Din aceasta caracteristica reiese practic si calitatea finala a produsului, dand un aspect de tapiterie originala.
Pentru a-i raspunde si lui kanarul, ii mentionez ca aceste huse personalizate se fac pentru majoritatea masinilor aparute dupa 1990 pe piata. Mai sus am mentionat modelele Mitsubishi pt care se fabrica. Pe viitor vom avea si pe site o sectiune unde veti putea vizualiza modelele de masini pt care se poate comanda.

Avatar utilizator
xxlcenter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 19, 2008 12:18 pm

Mesaj de xxlcenter » Joi Dec 18, 2008 12:24 pm

Mai jos cateva poze cu produsul montat pe scaune de Mitsubishi.
Fişiere ataşate
IMG_1149.JPG
IMG_1149.JPG (893.21 KiB) Vizualizat de 6895 ori
IMG_1147.JPG
IMG_1147.JPG (1.44 MiB) Vizualizat de 6971 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori