Montare eleron in garantie

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Iun 30, 2008 10:06 am

Salut, am o curiozitate. Am achizitionat un eleron din fibra de carbon din austria, potrivit pt new lancer. Masina trebuie sa apara si ea din Japonia...intrebarea e daca cei de la service imi pot monta eleronul in garantie. Evident suport eu plata manoperei si ce mai implica asta. Eleronul nu este de la Mitsubishi, asta ar fi singurul neajuns. Si-a pus cineva?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Iun 30, 2008 10:23 am

Mie la intrebarea asta mi s-a raspuns "piesa trebuie sa fie de origine mitsubishi" ... vezi si tu cum te tocmesti cu ei

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Iun 30, 2008 12:23 pm

ok. si ce o sa iti faca? iti anuleaza garantia la portbagaj?

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Iun 30, 2008 12:53 pm

Asta ma intreb si eu.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Iun 30, 2008 1:01 pm

Cam multe probleme-ti faci pentru unul care nu-l interesa garantia. Ca parca asa vroiai sa faci, sa-ti pui turbina si sa renunti la garantie, nu?
Apropos, pentru tigania aia de aripioara de rechin (oh, Doamne, rogu-Te, sa aiba si led, sa fie tigania perfecta!!!) nu-ti faci probleme ca-ti pierzi garantia?

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Iun 30, 2008 2:19 pm

QUOTE (Marty)Cam multe probleme-ti faci pentru unul care nu-l interesa garantia. Ca parca asa vroiai sa faci, sa-ti pui turbina si sa renunti la garantie, nu?
Apropos, pentru tigania aia de aripioara de rechin (oh, Doamne, rogu-Te, sa aiba si led, sa fie tigania perfecta!!!) nu-ti faci probleme ca-ti pierzi garantia?
Uuu baby iar te-ai infierbantat. Vezi ca ai calmantele pe undeva
Apropo de tiganie, daca BMW-urile pot fi considerate tiganii, nu e valabil si pt Volvo:
http://www.c30world.com/forums/showthre ... ge=2&t=419

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Iun 30, 2008 2:47 pm

eh .. ma rog ... gusturule cica nu se discuta .
Oricum ... privind partea nasoala ... intr-adevar .. daca iti apare rugina ( putin probabil ) pe la portbagaj ... fi SIGUR ca o sa ti se scoata ochii pentru asta

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Iun 30, 2008 4:51 pm

Eu am montat singur eleronul primit cand am luat masina. Cei de la service mi-au spus ca nu e nici o problema daca vreau sa il montez singur in curte. Asa ca am luat frumos bormasina, am facut gaurile in capota si l-am montat. Nu cred ca ai avea nici tu vre-o problema legata de pierderea garantiei.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Iun 30, 2008 8:28 pm

QUOTE (Prime)QUOTE (Marty)Cam multe probleme-ti faci pentru unul care nu-l interesa garantia. Ca parca asa vroiai sa faci, sa-ti pui turbina si sa renunti la garantie, nu?
Apropos, pentru tigania aia de aripioara de rechin (oh, Doamne, rogu-Te, sa aiba si led, sa fie tigania perfecta!!!) nu-ti faci probleme ca-ti pierzi garantia?
Uuu baby iar te-ai infierbantat. Vezi ca ai calmantele pe undeva
Apropo de tiganie, daca BMW-urile pot fi considerate tiganii, nu e valabil si pt Volvo:
http://www.c30world.com/forums/showthre ... ge=2&t=419


Mi-a placut partea cu calmante . Medicamente, medicamente.....
Cred ca Martynel e suparat ca s-a grabit cu masina si nu are si el un Lancer 2008.
Nici mie nu-mi place sa vad altceva in plus pe masina , in fara de ce ofera producatorul.
Eu zic sa asteptam sa vina omul cu tigania si dupa aceea sa facem haz , Martynel !
Te sustin sa stii !!!

Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Lun Iun 30, 2008 9:56 pm

Din ciclul: "BA BUGHY"

De ce te arunci acum intr-o discutie offtopic fara ca Marty sa se fii legat de tine ? De ce doresti dinadins sa ramai la stadiul de Loganar care esti ?
Marty conduce ceea ce si-a dorit !!! Cu siguranta si tu ti-ai dori acum sa conduci un Sandero..dar nah..cand ti-ai achizionat tu Logan-ul nu exista Sandero..intelegi ?
Asa zic si eu..sa mai asteptam (cu toate ca eu cred ca o sa mai asteptam mult si bine) sa-ti vina si tie "tigania" si dupa aceea sa facem haz..
N-ai cu cine "Ba BUGHY", n-ai cu cine...niste tarani...

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori