Sfat Achizitie Mitsubishi Evolution V (jdm)

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Evolution (toate generatiile)
Avatar utilizator
Heisenberg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 02, 2013 12:06 am

Mesaj de Heisenberg » Lun Mar 04, 2013 11:05 pm

Salutari! Din nefericire nu am vazut masina respectiva si nu pot confirma sau infirma nimic despre starea ei mecanica. Oricum, in caz ca va aparea altceva este bine de stiut si de luat in considerare. La partea de "folosinta" a masini, nu intentionez sa o iau pentru naveta ( mai am un Peugeot Partner pentru treburi mai nasoale, o Kia Sportage care o folosesc zi de zi si Nissan Patrol K160 pentru off-road). Aceasta ar fi "doar o jucarie de bricolaj" dupa cum spune Extremero. Sunt constient de minusurile detinerii unei astfel de masini, de la confort si manevrabilitate la consum si alte parti consumabile care costa bani. Nu pot spune ca sunt disperat de o astfel de masina dar ar fi o adevarata placere sa am una in curte. Nu stiu ce sa zic, daca se merita sau nu, desi v-am zis, ar fi super. Iti multumesc de sfat Extremero!

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Mie Mar 06, 2013 11:04 am

Daca este doar "jucarie" fa-o "jucaria ta" , vei avea o satisfactie foarte mare sa conduci o masina facuta de tine. sunt mii de variante , ti-am trimis si un pm ca sa nu scriu aiurea aici sa ma departez de la subiectul tau
noroc in orice ai alege !

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Mie Mar 13, 2013 10:01 pm

Foarte important la o masina de curse mai ales la una de rally este sa te uti sub ea.
Acolo sa faci poze.
De obicei pe partea de jos sunt cam sifonate de la cati bolovani au vazut.
Daca te gandesti la curse este o optiune de analizat.
Daca te gandesti pentru strada este o optiune mai putin fezabila.
La 10 -15000 Euro gasesti EVO8-EVO9 destul de bune in Romania inamatriculate cu bun potential.

Avatar utilizator
Heisenberg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 02, 2013 12:06 am

Mesaj de Heisenberg » Dum Mar 17, 2013 11:31 am

Merci de sfat

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer EVOlution”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori