Mitsubishi Lancer Evolution Fq-330 Sst

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Evolution (toate generatiile)
Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Dum Noi 08, 2009 11:43 am

Pentru a pastra traditia FQ, Mitsubishi a dezvoltat un nou model care sa se intercaleze intre standardul FQ-300 si renumitul FQ-400. Lancer Evolution FQ-330 SST primeste 29 CP, fata de standardul Evo cu 300CP, si va avea un cuplu de 322 Nm.

Motorul este racordat la o cutie de viteze manual robotizata cu dublu ambreiaj in sase trepte TC-SST (Twin Clutch Sports Shift Transmission). Pentru a accelera de la 0 la 100 km este nevoie de numai 0.3 secunde, fata de 4.7 secunde necesare in cazul FQ 300.

Pentru exterior clientii pot alege ca nuanta de caroserie dintre Cool Silver, Orient Red, Lightning Blue si Phantom Black. Intreg pachetul costa peste standardul Evo, 3.000 de lire sterline, pretul final fiind de 35.999 lire sterline. Noul model Mitsubishi se adreseaza pietei din Marea Britanie.







Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Sâm Noi 21, 2009 9:48 am

Dotari standard ale modelului:

Super All Wheel Control (S-AWC)18 inch Enkei alloy wheelsBrembo braking system, including 2-piece front brakesEibach coil springsBilstein shock absorbersHID xenon headlamps with Adaptive Front Lighting System (AFS)Recaro front seatsBluetooth hands-free systemLeather sports steering wheel with audio controlsFront, side, curtain and knee airbagsPrivacy glassFront fog lampsISO FixAutomatic headlamp and wiper sensorsRemote central lockingCAT1 approved alarm/immobiliserCAT5 approved tracker system + 1 year free subscriptionHDD satellite navigation systemRockford premium audio & Music Server ? 6 premium speakers + subwooferiPod/MP3 auxiliary input port

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Lun Noi 23, 2009 12:19 pm

QUOTE (Tanaka @ Nov 8 2009, 11:43 AM)
[..............]
Pentru a accelera de la 0 la 100 km este nevoie de numai 0.3 secunde, fata de 4.7 secunde necesare in cazul FQ 300.
[..............]





cred ca este o greseala ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer EVOlution”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori