Mitsubishi Lancer Evolution

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Evolution (toate generatiile)
Avatar utilizator
Andrei Suzuki
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 03, 2007 11:59 pm

Mesaj de Andrei Suzuki » Mie Noi 21, 2007 12:32 pm

Si ti-am zis sa nu mai bei..

Avatar utilizator
kinevel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 24, 2007 1:40 am

Mesaj de kinevel » Sâm Noi 24, 2007 6:14 pm

ce ???? nu pot sa cred =)) .. doamne gpl pe evo ) .... si daca o iau pe un ton serios ar putea fi ceva interesant ca din cate am inteles din discutii cu cei care au motoare pe injectie si gpl ... oarecum e mai bine ca cica ardrea e completa si si are nush eu ce putere mai mare ( nu prea cred da hai ) ... dar totusi ... mai lipseste un bugatti veyron pe gpl si treabae ceas )

Avatar utilizator
evo_boy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 25, 2008 9:43 pm

Mesaj de evo_boy » Mar Mar 25, 2008 9:49 pm

salut, poate cineva sa-mi spuna si mie cam cat sunt costurile de intretinere la un evo9 ? intretinere, casco etc..

Avatar utilizator
R O T
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 08, 2008 6:22 pm

Mesaj de R O T » Vin Mai 09, 2008 3:20 pm

poi eu am 18.000 km intr-un an. revizia care se face la 7500 km pe mine ma costa pana intr-un milion. adevarul este ca inafara de filtrul de ulei si manopera nu platesc nimic. Uleiul il duc eu, filtrul de aer este AEM cu intretinere, Si filtrul de polen se sufla, inca nu am ajun sa schimb curele, rulmenti, bucsi etc,

Avatar utilizator
rabinu77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 15, 2008 10:47 am

Mesaj de rabinu77 » Vin Mai 23, 2008 9:49 am

poi eu am 18.000 km intr-un an. revizia care se face la 7500 km pe mine ma costa pana intr-un milion. adevarul este ca inafara de filtrul de ulei si manopera nu platesc nimic. Uleiul il duc eu, filtrul de aer este AEM cu intretinere, Si filtrul de polen se sufla, inca nu am ajun sa schimb curele, rulmenti, bucsi etc,

pentru acest posesor mitsubishi..degeaba sufli filtrul de polen..nu rezolvi nimic. costa 75 ron... Crezi ca merita masina ta un asemenea sacrificiu??
in general, mizeria intra in micro hartia de filtru si nu mai ies de acolo. asta e rolul hartiei de filtru!!
Iar daca ai un evo trateaza-l ca atare!!! Daca nu..ia un Logan!

Avatar utilizator
rabinu77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 15, 2008 10:47 am

Mesaj de rabinu77 » Vin Mai 23, 2008 9:57 am

QUOTE (evo_boy)salut, poate cineva sa-mi spuna si mie cam cat sunt costurile de intretinere la un evo9 ? intretinere, casco etc..
pacutele pe fata costa 500 ron Lucas, 420 ferodo, iar daca vrei placute racing iti recomand sparco T51 ( le aduce Racing Nick ) si costa 130 euro, placute spate lucas 350 ron iar Sparco t51 89 euro. Filtrul de aer costa intre 70-120 ron, fitrul de ulei 15 ron, filtru de polen 75 ron, filtrul de benzina NU ARE!!
In rest distributia e mai scumpa...cam 500 euro.

Avatar utilizator
R O T
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 08, 2008 6:22 pm

Mesaj de R O T » Vin Mai 23, 2008 5:11 pm

QUOTE (rabinu77)pentru acest posesor mitsubishi..degeaba sufli filtrul de polen..nu rezolvi nimic. costa 75 ron... Crezi ca merita masina ta un asemenea sacrificiu??
in general, mizeria intra in micro hartia de filtru si nu mai ies de acolo. asta e rolul hartiei de filtru!!
Iar daca ai un evo trateaza-l ca atare!!! Daca nu..ia un Logan!
cu sau fara filtru de polen tot tot asa merge klima, ca oricum nu o folosesc. si nu cred ca schimbarea sau suflarea filtrului de polen, are vreo legatura cu tratamentul aplicat masinii, sincer.
iar placute de frana iti recomand EBC , le gasesti pe WWW.perfomancezone.RO

Avatar utilizator
rabinu77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 15, 2008 10:47 am

Mesaj de rabinu77 » Lun Mai 26, 2008 11:50 am

cu sau fara filtru de polen tot tot asa merge klima, ca oricum nu o folosesc. si nu cred ca schimbarea sau suflarea filtrului de polen, are vreo legatura cu tratamentul aplicat masinii, sincer.
iar placute de frana iti recomand EBC , le gasesti pe WWW.perfomancezone.RO
_________________
asa poti vorbi de foarte multe modele de placute de frana..dar noi rulam pe strada , nu pe circuit.. Asa mai exista Carbon Lorraine, Mintex racing..Pagid. Eu sunt multumit de Sparco T51.Am folosit si alte tipuri. Voi incerca si recomandarea ta.Merci

Avatar utilizator
radu_lkv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 17, 2007 1:08 pm

Mesaj de radu_lkv » Lun Mai 26, 2008 7:22 pm

treci pe EBC
eu am de mult

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer EVOlution”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori