Teaser Calendar 2012

Concurs poze calendar 2012
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Feb 27, 2011 11:45 pm

Salut,
pentru a incuraja participarea a cator mai multi membri in competitita pentru calendarul pe care il vom avea anul viitor, ne-am gandit sa deschidem acest thread-teaser. So, enjoy:

Ianuarie - gabitzu:


Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Lun Feb 28, 2011 3:50 pm

E foarte inspirat modelul ales, insa nu stiu ce va urma... adica nu toate pozele vor avea acel spatiu in stanga, unde sa pui calendarul.
Spre exemplu, la poza mea din martie, chiar va trebui sa pui calendarul direct pe masina si nu stiu daca o sa iasa frumos.
Imi pare rau ca nu am cunostinte de photoshop sa iti arat la ce ma gandisem eu, dar am incercat ceva intr-un alt program.



Datele din calendar nu sunt exacte, insa vreau sa subliniez modul in care as vedea eu conceput un astfel de calendar, spre a nu "deteriora" poza.

Multumesc!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Feb 28, 2011 9:24 pm

Salut,
din experienta de anul acesta am invatat ca urmatorul calendar, cel putin in varianta de perete va trebui sa fie mai practic - aveam in gand un sablon identic cu cel postat de tine; varianta postata de mine in primul mesaj va fi in principiu cea pentru calendarul de birou, caruia m-am gandit sa ii ofer o dinamica aparte pentru fiecare pagina, in functie de pozitia automobilului si a celorlalte culori, etc. (De ex. fontul de la IANUARIE are aceeasi culoare cu masina ). Pentru varianta de perete cu siguranta se va tine cont de layoutul postat de catre tine mai sus.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Lun Feb 28, 2011 11:01 pm

Pentru calendarul de birou ma gandeam la simpla translatare a lunii in dreapta (stanga) pozei, fara a mai adauga luna precedenta/viitoare.

Bafta!

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mar Aug 30, 2011 9:28 am

Salut Andrei!
Am gasit aceasta reclama (cred) pe un site si cred ca se potriveste foarte bine cu ideea noastra de calendar.
Cel de birou sus si cel de perete in josul imaginii.



E o idee, ceva ce poate te ajuta.
Bafta!

Avatar utilizator
snick08
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 28, 2009 4:50 pm

Mesaj de snick08 » Mar Oct 04, 2011 8:27 pm

Mie mi se pare misto ideea. Nu stiu daca pana acum s-a ales un design pentru calendar. Daca s-a ales cred ca ar trebui sa-l vedem si noi. Daca este deja pe alt thread imi cer scuze ca am fost neatent.

Avatar utilizator
snick08
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 28, 2009 4:50 pm

Mesaj de snick08 » Mie Noi 23, 2011 10:56 pm

De cand se vor putea comanda calendarele pentru 2012? S-a ales vreun model pana la urma?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Noi 23, 2011 11:49 pm

Cat de curand or sa fie gata toate modelele la care lucrez; vor fi 2 sau 3 modele atat de perete cat si de birou, nu ne vom mai limita la unul singur.

Pe la mijlocul saptamanii viitoare voi prezenta modelele si preturile, iar tot atunci vom incepe preluarea precomenzilor.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Noi 24, 2011 10:05 pm

Propun o singura varianta de birou si una de perete (adica sa stabilim doar una) pentru a scoate un pret de print mai bun pe bucata (daca asta ajuta la negocierea pretului).

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Sâm Dec 03, 2011 7:57 pm

Daca mi se permite o sugestie, desi nu o sa cumpar calendarul, as opta pentru un alt tip de scris. Atat.
Multumesc si scuze!

Scrie răspuns

Înapoi la “Calendar 2012”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori