Help Photoshop

Galeria foto si video
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Dum Iul 11, 2010 10:20 pm

Mda, m-am mai uitat ici-colo si am vazut ca sunt cativa colegi de forum care au treaba cu photoshop-ul. Eu personal nici macar nu l-am instalat vreodata pe calc, dapai sa-l mai si incerc. De un lucru sunt sigur: N-as avea rabdarea necesara...
Ideea era ca vreau sa-mi vopsesc masina in 1-2 saptamani (in functie de buget, timp si tinichigeria caroseriei), si am mai multe filme in cap (ala de sus). In primul rand vreau sa ramana tot albastru pe certificat, ca sa nu trebuiasca sa vizitez RAR-ul ca ma am foarte bine cu "aceia". Deci, voi folosi 3-4 nuante de albastru, de la cel mai inchis bleu-marin pana la bleu deschis spre alb. Initial vroiam sa-l fac urban camo, ceva gen cum am vopsit Aprilia (de la vanzari), numai ca in mai multe nuante, mai pronuntate. Mai nou, de cateva zile mi-a intrat in cap ceva imagini cu el vopsit in linii, dungi, nush.... chestii de astea.
Ma gandeam ca daca fac niste poze (laterale, fata, spate) poate ma ajuta niste colegi cu ceva photoshopuiala sa-mi fac o imagine clara asupra "produsului final". Nu-mi trebuie la mare arta facut, numai asa... de fantezie . Promit castigatorului o lada de bere rece ca mortul Prinde numai bine in aceste zile "caniculare". Ceva amatori ?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Iul 11, 2010 10:40 pm

hai pana la bistrita...face to face se rezolva in 2 ore... si e si aproape de tine

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Dum Iul 11, 2010 10:57 pm

Zau ca as veni ca am vreo 60 de litri de "bio" diesel pusi deoparte, insa maine imi expira rca-ul si nu am de gand sa fac altul pana nu-mi termin masina de "tunat". Pe langa vopsire, vreau sa-i pun punti rigide fata/spate pe elicoidale si asta dureaza cred ca cel mai mult. Plus ca am rulmentul de la roata dreapta fata care face ca toti dracii si nu m-as risca la un drum asa lung. Ultima oara am fost in Bucuresti saptamana asta, pe Miercuri, cu o platforma sa iau o masina de acolo, iar pana in suceava am cam strans din bucim deoarece de la jocul in bucse si capete de bara, dupa 70 kmh intram in balans de ma umezeam instant. Asa ca m-am jurat ca pana nu-l fac "tzatza de matza" nu mai ies din judet. Imi place sa merg la risc, e si ceva adrenalina acolo, insa e si multa prostie, deoarece daca e de ceva naspa, nu-i vb numai de mine, dar si de ceilalti participanti la trafic, avand in vedere ca am meu e 2 tone fier, iar restul pana in 70% e 1 tona plastic...

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Lun Iul 12, 2010 9:41 am

Mah , suntem cativa care stim photoshop , problema e de timp la toti .
Baga un link cu pozele din lateral , fata , spate si plafon , la mine , laudia75 , zimbet si cine mai vrea si facem si noi ceva in limita timpului . Am trecut doar persoanele astea pt ca astea mi-au venit in minte si stiu ca tot au prelucrat poze ( ei sau prietenii lor )
Ah , e vreau sa fie curata in pozele pe care mi le dai

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Lun Iul 12, 2010 9:46 am

Incerc sa fac si eu o varianta, dar daca nu e graba prea mare..

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Lun Iul 12, 2010 8:34 pm

Nu e graba mare. Cam in 3 saptamani ajunge la vopsit. Acuma incepe tinichigeria si modificarea transmisiei. Vopseaua e abia la sfarsit, cam ultimul lucru. Ma bucur ca am ajutoare . Multumesc mult. Maine voi face poze din toate partile, insa nu e tocmai curata masina. Adica, e doar putin prafuita. E ok ? Daca nu, vb cu sf. Petru si dau comanda de un cod rosu de ploi pe zona mea.
Daca pun pozele pe forum e ok? In format de 3 MP...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Iul 12, 2010 8:47 pm

Pune-le si apoi fiecare cum avem timp ajutam...

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Lun Iul 12, 2010 9:06 pm

Baga material!
Saptamana asta-s schimbul 2 !

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Lun Iul 12, 2010 10:36 pm

Dar odata cu pozele indica si ceva culori/coduri ce le ai in minte!
Idici aici:
http://www.poqbum.com/tutorials/various_3.php?lng=ro
sau
http://www.lefo.ro/carmensylva/curs-htm ... culori.htm
Fişiere ataşate
TEST1_BLUE_.jpg
TEST1_BLUE_.jpg (390.63 KiB) Vizualizat de 5814 ori

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Mar Iul 13, 2010 10:05 pm

Vladimir....hai cu pozele......

Scrie răspuns

Înapoi la “Foto / Video”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori