Ulei In Vasul De Expansiune L200

Prezinta-ti L200-le aici!
Avatar utilizator
adi123q
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 17, 2016 2:49 pm

Mesaj de adi123q » Sâm Mai 20, 2017 12:12 pm

Salut colegi !Sunt posesorul unui l200 de vreo 3 ani Nu am avut probleme cu el si acum dintr-o data m-am pomenit cu ulei in vasul expansiune .Termostatul l-am pus nou cind am cumparat-o nu am incalzit-o niciodata.Acul la temperatura nu a depasit niciodata de jumatate. Daca a mai patit-o si altii si cum au remediat defectiunea .Stiam ca motorul 4D56 au probleme cu chiulasa eu am demontat-o si atit chiulasa ,garnitura se prezinta bine ma refer la planeitate, Multumescanticipat pt raspunsuri!!!

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Dum Mai 21, 2017 11:56 am

Garnitura chiulasa arsa,chiulasa fisurata,termoflot spart.

Avatar utilizator
adi123q
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 17, 2016 2:49 pm

Mesaj de adi123q » Lun Mai 22, 2017 10:49 am

QUOTE (cristi4x4 @ May 21 2017, 11:56 AM) Garnitura chiulasa arsa,chiulasa fisurata,termoflot spart.
am inteles ,motorul l-am demontat garnitura se prezinta bine chiulasa am verificat-o eu cu o idee sa zic romineasca adica pe orificiul care ridica uleiul in rampa l-am obturat cu un surub de 10 si doua garnituri sanatoase de clingherit am obturat si orificiile de apa .Am preparat apa cu ferii,,,,sa faca spuma ,,,,am turnat-o in chiulasa si am bagat presiune cu compresorul pe orificiul de ungere al turbinei, obturat si orificiul de la tachieti NU e nici o pierdere ma gindesc ca daca a curs ulei care e mai gros decit apa ar bolborosi in partea cu apa,O sa mai incerc si varianta sa incalzesc chiulasa in apa fierbinte .Inca o intrebare eu nu am vazut termoflotul unde e daca are motorul are racirea prin radiator de ulei pus in fata intercorelui.Multumesc pt raspuns!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “L200-le meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori