Lancer 2008, 1.8 litri, Invite, 143 CP, glacier silver

Prezinta-ti L200-le aici!
Avatar utilizator
andrei_dorneanu2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:47 pm

Mesaj de andrei_dorneanu2003 » Joi Iul 03, 2008 1:28 am

pai hai sa le udam impreuna chiar, cand e urmatoarea intalnire mitsu fan club? ca eu sunt zero la capitolul asta. aaaa, si unde, mai ales unde este

Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Joi Iul 03, 2008 9:59 am

Felicitari pentru achizitie !
Si acum intrebarile :
- insonorizarea capotei motor este optionala la 1,8 ?
- poti sa ne spui costurile pentru alarma (si tipul de Viper) si pentru panoul de pe capota maotor ?

Multumesc !

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iul 03, 2008 10:39 am

QUOTE (Adriancar)Felicitari pentru achizitie !
Si acum intrebarile :
- insonorizarea capotei motor este optionala la 1,8 ?
- poti sa ne spui costurile pentru alarma (si tipul de Viper) si pentru panoul de pe capota maotor ?

Multumesc !

Asa au toate panoul ala sub capota. Nu este optional. Nu stiu exact rolul lui, dar nu cred ca e de insonorizare. Daca era de insonorizare era mult mai gros si acoperea suprafata mai mare din capota.

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Joi Iul 03, 2008 11:24 am

Salut,

Sa o stapanesti sanatos si milioane de km fara probleme.

Despre intalnire gasesti toate informatiile aici.
Pe scurt, in fiecare vineri, ora 19:00, in fata Salii Polivalente.

QUOTE (andrei_dorneanu2003)pai hai sa le udam impreuna chiar, cand e urmatoarea intalnire mitsu fan club? ca eu sunt zero la capitolul asta. aaaa, si unde, mai ales unde este

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Joi Iul 03, 2008 11:24 am

Eu chiar m-am speriat putin cand am vazut chestia aia de sub capota. Mi s-a parut a fi murdara si am zis "astia mi-au dat masina second " Apoi am observat ca defapt asa e materialul din care e facuta si m-am linistit.... Problema la mine ramane cu vibratiile din usi cand dau muzica putin mai tare. Fader 0, Bass +2, Inalte +4 si tot degeaba.... :-( Stiti vreo solutie pt remedierea acestei probleme? Am inteles ca ar exista un fel de folie care se monteaza in usi...

Avatar utilizator
andrei_dorneanu2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:47 pm

Mesaj de andrei_dorneanu2003 » Joi Iul 03, 2008 6:48 pm

imi pare rau Adriancar...nu mai stiu cat era alarma exact...presupun ca undeva in jurul a 150 de euro..plus minus ceva maruntish
modelul...nu il stiu. am inteles insa ca e buna. Oricum, vb unui politist de pe vremea cand mi-au spart loganu sa imi fure casetofonul...auzi domle, dar ce, alarma musca? cum nu e alarma care sa muste...nu conteaza modelul.

dionut77...merci de raspuns. Nashpa vinerea. E ziua mea cea mai lunga la job. Dar din cand in cand o sa trec si eu.


Bogdan3006....folia aia insonorizanta cred ca se numeste Aluband. Are o fata lipicioasa si una care arata a aluminiu. Se pune pe usi si antifoneaza destul de ok. Chiar, am vazut ca vorbeau cativa de antifonare...dar nu am vazut nici o poza parca. Eu nu cred ca ma bag sa o fac. Nu vreau sa fie liniste in masina ca in cavou. Vreau sa aud toate cele. De la zgomote tehnologice la ce naiba suiera pe afara. Despre vibratii, imi pare rau, nu stiu ce sa iti spun. Nu am dat muzica tare. Suna destul de ok la nivel normal.

Ce nu am sesizat inca...dar astept revelatia...a fost zgomotul acela laudat de toata lumea. Zgomotul special al motorului de mitsu. Pe motorina, da, mi-a placut huruitul in 5000 de ture. Pe benzina, nu am trecut de 3000.

Avatar utilizator
andrei_dorneanu2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:47 pm

Mesaj de andrei_dorneanu2003 » Joi Iul 03, 2008 6:56 pm

QUOTE (Bogdan3006)Eu chiar m-am speriat putin cand am vazut chestia aia de sub capota. Mi s-a parut a fi murdara si am zis "astia mi-au dat masina second " Apoi am observat ca defapt asa e materialul din care e facuta si m-am linistit.... Problema la mine ramane cu vibratiile din usi cand dau muzica putin mai tare. Fader 0, Bass +2, Inalte +4 si tot degeaba.... :-( Stiti vreo solutie pt remedierea acestei probleme? Am inteles ca ar exista un fel de folie care se monteaza in usi...


daca vrei mai multe informatii....citeste http://www.daciaclub.ro/PEE-vs-Aluband-t26048.html
cauta posturile userului Klaus. Are ca imagine un Stuart Little, soricelul ala simpatic. Tipul mi s-a parut mereu echilibrat si corect in afirmatii

Vezi ca pove undeva pe forumul dacia si cum si-a insonorizat el loganul. La mitsu e la fel...numa procedura de desfacere a feteleor de usi e alta.

Peste aluband, calitativ dar si ca pret, este Dynamat. http://www.dynamat.com/products_car_audio_door_kit.html
Presupun ca asta ar fi solutia buna.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Iul 03, 2008 7:53 pm

Foarte interesanta culoarea!
Clestar!

Sa o conduci sanatos!

Avatar utilizator
Mosion
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 02, 2008 4:33 pm

Mesaj de Mosion » Vin Iul 04, 2008 1:10 am

Exista culoarea glacier blue ca nu apare la ei pe site?
http://www.mitsubishi-motors.ro/Culori_267.html

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Vin Iul 04, 2008 1:52 am

Multumesc mult pt informatii! Chiar ma enerveaza vibratiile din usi si vreau sa rezolv problema asta... Nu vreau insonorizare ci doar sa dispara acele vibratii cand dau muzica mai tare. sper ca solutiile voastre sa fie de ajutor...

Scrie răspuns

Înapoi la “L200-le meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator